Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekpóráz??? Ez legális?

Gyerekpóráz??? Ez legális?

Figyelt kérdés

Egyik nap az árkádban láttam ilyet először, bevallom férfiasan ledöbbentem.

Mint a kutyát, úgy sétáltatták azt a szegény gyereket.

Ez legális?


Mármint szerintem a gyerek is ember,és minden embernek

( a gyereknek is)van egy alapvető emberi méltósága.

Ha pórázon kutyaként vezetjük a gyereket,akkor szerintem megalázzuk vele az emberi méltóságát.


Mi a véleményetek erről?



2023. máj. 29. 11:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 A kérdező kommentje:

39#

Én vagyok az ostoba?

Majd miközben te a padon mereszted a fenekedet a játszótéren,közben egyik kezedben a póráz másik kezedben pedig telefonodon Instagrammot nézegetsz,kicsit gondolkozz közben.

2023. máj. 29. 12:50
 42/84 anonim ***** válasza:
81%
Jujj de nagyon pünkösd hétfő van, pedig hogy szokták várni a hosszú hétvégéket. Nem lesz holnap angoltézé amire tanulni kéne?
2023. máj. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim ***** válasza:
81%
Azért kérdező szerintem te is átlátod a helyzetet. A hám nem azoknak való, akik lustaságból nem figyelnek a gyerekre, hanem azoknak, akiknek tényleg nagyon eleven a gyerek és/vagy egyelőre még nem tanulta meg a szabályokat. Ez nem azt jelenti, hogy nem is fogja. Ilyen esetben szerintem te is elismered, hogy az életbentartás az elsődleges.
2023. máj. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:
83%
Igen, te vagy az ostoba. Szó nem volt arról, hogy játszón is hámmal legyen a gyerek :D
2023. máj. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 anonim ***** válasza:
81%
#41 kérdező, olyan orbitális hülyeséget kérdeztél, jobb lett volna először átgondolni mit írsz
2023. máj. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 flora08 ***** válasza:
90%

Óvónőként és kisgyerekes anyukaként válaszolok. Erre a kérdésre az életben nem érkezik majd "jó" válasz, mert mindig lesz lesz "inkább a póráz, mint a koporsó" egy "meg kell tanítani közlekedni és kész"-csoport. Nem érdemes vitatkozni rajta.


Off: "3-4 évesen is van már annyi esze,hogy ne fusson ki az autó elé,nem pedig azért mert fizikailag nem tudd."

Ebben miért vagy olyan biztos? Ötéves nagycsoportost húztam vissza a járdára a kabátjánál fogva, mert lazán kiszaladt volna a busz elé.

2023. máj. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 A kérdező kommentje:

40#

Köszönöm szépen,jó olvasni egy értelmes, intelligens választ.

2023. máj. 29. 13:06
 48/84 A kérdező kommentje:
46#
2023. máj. 29. 13:06
 49/84 anonim ***** válasza:
27%

Legális, de kàros. Angliàban pl elèg elterjedt, ès nem tanulnak meg a gyerekek biztonsàgosan közlekedni, mert megszokjàk, hogy ha veszèlyes dolgot csinàlnanak, akkor egy külső erő visszatartja őket. Sokan nagyon sokàig babakocsiznak is, meg iskolast is (4 évesen mennek suliba).

Az szerintem elviselhetőbb, mikor a szülő csuklója a gyerek csuklójàhoz van kötve.

2023. máj. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 anonim ***** válasza:
89%

49:

A babakocsi miért jobb? Hiszen abban aztán tényleg nem mozog a gyerek, csak ül.

A hámmal sétál, csak van egy plusz biztonsági megoldás

2023. máj. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!