Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekpóráz??? Ez legális?

Gyerekpóráz??? Ez legális?

Figyelt kérdés

Egyik nap az árkádban láttam ilyet először, bevallom férfiasan ledöbbentem.

Mint a kutyát, úgy sétáltatták azt a szegény gyereket.

Ez legális?


Mármint szerintem a gyerek is ember,és minden embernek

( a gyereknek is)van egy alapvető emberi méltósága.

Ha pórázon kutyaként vezetjük a gyereket,akkor szerintem megalázzuk vele az emberi méltóságát.


Mi a véleményetek erről?



2023. máj. 29. 11:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
90%

"3-4 évesen is van már annyi esze,hogy ne fusson ki az autó elé,nem pedig azért mert fizikailag nem tudd."

Elvileg. Gyakorlatilag meg kisgyerek, akinek még nincs veszélyérzete, és lehet, ha te minden indulás előtt 10x átbeszéled vele, hogyan közlekedtek a városban, ő ennek ellenére majd meglát valamit, és elindul abba az irányba, függetlenül, hogy amúgy ott autók járnak. A gyerek kigondol valamit, megvalósítja azonnal.

2023. máj. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim ***** válasza:
91%

De a gyerekpóráz nem úgy működik, mint a kutyapóráz. Sőt a kutyapóráznak sem úgy kéne működnie, ahogy használják... Hanem fogod a gyerek kezét, és ha baj történne, akkor ott van a póráz is, ami életet ment.


És igen, nagyon hasznos azoknál a gyerekeknél, akik még nem látják be. Az én hároméves lányommal minden nap zebrán megyünk át, ahol látványosan megállunk, körbenézünk. Ennek ellenére az első adandó alkalommal nevetve rohanna át rajta. Nem látja a veszélyt, nem fél tőle. Kizárólag csuklófogva vagyok hajlandó vele közlekedni emiatt.


Én sem értettem sokáig a póráz jelenséget, mi is felnőttünk nélküle - csak hogy amikor én voltam gyerek akkor az utca közepén az úttesten tollaslabdáztunk, akkora volt a forgalom, ráadásul az autók teljesítménye is elmaradt a maiakétól. Ma meg a zebrán alig merek átkelni mert városon belül is 70-nel veretik. Egyszerűen nincs hibázási lehetőség.

2023. máj. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:
93%

"A másik a pórázzal mintha azt sugallnád a gyerekednek,hogy nem bízol benne."


Ellenben ha te mindig megbeszéled a gyerekkel, hogyan kell közlekedni, majd így nyugalomban hagyod magad előtt sétálni, hisz te, az okos, tudatos szülő megtanítottad erre, majd a gyereked mégis nekilódul, mert pl. az út túloldalán meglát valamit, te meg hiába kapsz a keze után, majd elcsapja egy kamion, akkor hidd el, nem leszel tök nyugodt életed hátralévő részében, hogy "pedig én normálisan megneveltem".

Sőt, a bíróságon sem érvelhetsz azzal, hogy te csak hagytad, hogy megtanulja a határait.

2023. máj. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 anonim ***** válasza:
25%

2 eleven kisgyerekes anyukaként én is ugyan igy gondolom, hogy ezzel egy kutyával egy szintre helyezik a gyereket.


Nem akarja megfogni a kezem? Ez nem kivánságműsor. Kicsit sír miatta? Majd abbahagyja. Kirántja a kezét? Ugy fogom, hogy ne tudja.

Meg kell tanitani, hogy közlekedjen, nem kikötni és ezzel meg van oldva minden.

Napi szinten sétálok velük forgalmas helyen. 1 és 3 évesek. Mind a 2 sétál. Fogom a kezüket és ennyi. Attol a másik kezük szabadon van.

2023. máj. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 anonim ***** válasza:
26%
Azért érdekes, hogy még 15-20 éve sem volt szükség széles körben ilyen fszságokra, pedig forgalom akkor is volt bőven, ráadásul nem mindenféle hiperszuper autókkal, amik jeleznek meg vészfékeznek, ha túl közel kerül hozzájuk bármi.
2023. máj. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, a gyereket úgy neveljük valóban, hogy hagyjuk, hadd tapasztalja meg a következményeket. Például hadd essen el a kismotorral, hogy rajöjjön, hogy kell normálisan hajtani. Vagy ha dacoskodik, hogy ő nem ebédel, akkor hadd érezze, milyen utána éhesnek lenni a következő étkezésig. De ennek van egy határa. Például nem úgy fogom megtanítani a gyerekemet, hogy ne fusson lengő hinta elé, hogy hagyom odafutni, hadd b.ssza fejbe a hinta, mert túl kockázatos, rohadt nagy sérülest okozhat. Ezért elmagyarázom ötezerszer, és közben fizikailag is visszatartom. De ezt egy csomószor meg kell csinálni, és van, hogy csakazértis oda akar szaladni. Ugyanezt gondolom a pórázról. El kell a gyereknek magyarázni, hogyan közlekedjen, de közben, ha a gyerek nagyon dacoskodó vagy rohangálós, akkor az elején igenis hasznos lehet egy ilyen. LL Junior fia azért is jó példa, mert neki pl fogta is a kezét az anyukája, de ő kitépte magát. Ezt nem tudja a gyerek a pórázzal megcsinálni. Aztán ahogy okosodik, szépen el lehet hagyni.

Mindezt úgy mondom, hogy nekem nem volt ilyenre szükségem, a gyerekem 2.5 evesen hihetetlenül megbízható, sokszor még a kezét se kell fogni. De ha olyan gyerekem lenne, aki szelesebb, meggondolatlanabb, szerintem én is kipróbálnám.

2023. máj. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 anonim ***** válasza:
86%
😂 nagyon szeretem mikor olyan okoskodik akinek gyereke sincs, azt meg végképp nem tudja milyen egy sajátos nevelés igényű gyermekkel az élet ...
2023. máj. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 anonim ***** válasza:
73%
Ööö,nem,3 évesen sincs ennyi esze. Az en fiam lrgalabbis életveszély, szökős is, nem hajlando senki kezét fogni,egyedül sétál vagy sehogy. Vagy felveszem és addig üti a fejem,amíg le nem teszem. Nem sok helyre visszük emiatt🙈 boltba is csak oda,ahol tolós kocsiba berakhatom. Én elhiszem h vannak szófogadó kis pedens kislányok, de az én vadorzó fiam megy amerre lát. Bár ő a pórázt se hagyná,szóval csak azért nem vettem.
2023. máj. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 anonim ***** válasza:
81%

25.

Gondolom mosógéped, mikród, okostelefonos sincs. A gyereknek hám használata mellett is meg kell tanulnia közekedni . Ez nem póráz, hanem egy meghosszabbított kéz.

2023. máj. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 anonim ***** válasza:
85%
25, pont írtam hogy fenéket volt ilyen forgalom. Tök egyedül mentünk kisiskolásként. Most meg az egész kisváros úgy néz ki, mint egy óriási mélygarázs, és minden hülye volánnál ül.
2023. máj. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!