Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Figyelt kérdés

Van 2 gyerekünk. 1.5 és 4 évesek.

A nagynak vége az ovinak, itthon van 2 hete.

A 2 hét alatt annyi történt, hogy 1x elmentünk fagyizni.

Férjem rengeteget dolgozik, én meg a 2 gyerekkel nem merek elindulni sehova, mert az nekem nem kikapcsolodás, hogy felváltva huzkodjam, fegyelmezzem őket. Barátnőim messze laknak, helyben semmi barátunk nincs. Rokonokkal nem tartjuk a kapcsolatot.

Van autónk, de a környékünkön konkrétan semmi nincs,amit ők is élveznének.

Annyira civilizálatlannak, besavanyodottnak érzem már magam, hogy megőrülök. Ha csak reggel belegondolok, hogy ugyan az a sablon nap vár ránk, felkelni sincs kedvem.


2023. júl. 2. 14:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/165 anonim ***** válasza:
92%

Azért megnézném mit dolgozik a férjed heti hat nap reggeltől estig. Gyanítom elmenekült inkább munka címén, nyilván sokat dolgozik is, de nem hiszem el hogy ennyit. És pont mióta megvan a 2.gyerek.


Én megmondanám hogy a szombat vasárnap a családé és minden hétvégén lehetne valami közös program. Miért a nőknek kell kizárólagosan otthon sz..pni és minden felelősséget magára vállalni? Persze hogy depresszióssá tesz ez.

2023. júl. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/165 anonim ***** válasza:
24%
Komoly kérdés,hogy miért veszélyes egy dackorszakos meg egy járni még csak kezdő gyerekkel egyedül tóparton sétálni?Azon kívül,hogy elesik,leesik,beleesik ott van a minden is kellene,menjünk bele,miért nem,stb. Én sem mennék egyedül.Ez a hívj meg valakit is olyan,hogy én se engedek be vadidegen élet a lakásba már bocs.Nem vagyok az a leszólítós típus sem.És ha hiszitek ha nem,nálunk sincs a világon semmi a környéken,egy leamortizalt járszótér,ami tele van kamasz cigánygyerekkel,van rajta 1 db csúszda meg 2 sima hinta.Ezzel sokra megyek.Legközelebbi kisváros 20 km,addig a lányom szétordítja a fejét,a nagynak már nincs is kedvem menni,kezdi a hiszti.És őszintén pénzem sincs naponta,vagy heti többször autókázni,vagy valamire pénzt költeni,mert meglátták éppen és kell.Ha nagyobbak lesznek, akkor lesz majd jobb.Ez az időszak szívás.Lehet szinezni,de vagyunk páran akik így éljük meg.És nem,nem minden gyereknek szórakoztató bármi.Főleg ha a két gyereket teljesen más érdekel,és teljesen más a bioritmusuk is.
2023. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/165 A kérdező kommentje:

Hidd el, dolgozik. Nyilvan a messzi távolból tudod, hogy menekül 🤦‍♀️

Pont mióta megvan a 2.gyerek. szamolj már. Ha masfél éves a 2. És ő november ota csinálja ezt, az pont kijön 🤦‍♀️

2023. júl. 2. 20:18
 44/165 A kérdező kommentje:

42!

Ez a lényeg. Köszönöm

2023. júl. 2. 20:19
 45/165 anonim ***** válasza:
86%

41!

Az én férjem h-p 5-től este 7-8-ig dolgozik. Szombaton délig.

Most aratás, bálázás szezon van így még többet de van 2 jól menő vállalkozásunk amiben én is dolgozom napi pár órától van hogy napi 7-8 órát. 2 gyerek mellett.

Nem lehetetlen ám ez a munkaidő csak ismerni kell a munkakört.

De szezonban van hogy vasárnap is mert a termés nem ismeri a hétvégét. Persze ez azért nem egész évben van és szezonban is napközbeni pl együtt ebédelünk, ebéd után alszunk egy kicsit együtt.

De mi ugye így ismerkedtünk még úgyhogy nem volt újdonság

2023. júl. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/165 anonim ***** válasza:
89%

Én vagyok a 39-es hozzászóló.

Én megértem a kérdezőt. Bár nekem csak egy gyerekem van, aki 22 hónapos. Benne van a hiszti és dac korszakban… mellé jönne még egy gyerek… brutál lenne sztem.

Ezért kéne több délutánt otthon töltenie a férjednek.

Amúgy szuper megoldás még a kicsinek a póráz. Biztonságot ad, nem tud elfutni és megtanulja meddig mehet el mellőled

2023. júl. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/165 Derjaderja ***** válasza:
88%

De mi lenne "valami"? Azt írod, Fehérváron semmi nincs, én most ezt el sem tudom képzelni, ezekben a vidéki nagyvárosokban rendszerint ugyanúgy minden van, mint pl Budapesten, csak szebbek és tisztábbak.

Másrészt a kérdésben konkrétan "sehova"-t írtál, csak jóval később árnyaltad.

Azt én se értem, mért veszèlyes a Velencei-tónál sétálni. Szerintem fürödni se az, igaz nem vagyok helyi, de tavaly alig volt víz a strandon, egy helyen lehetett bemenni a vízbe. De persze nem mindegy, milyen temperamentum a nagyobbik gyerek, nekem mázli, hogy a kicsi a kamikaze.

2023. júl. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/165 anonim ***** válasza:
15%
Azért veszélyes,mert egy pillanat alatt a vízben van a nagyobb,és a kicsivel még utána se tudsz menni.Strandolni is 2 ekkora gyerekkel egyedül életveszélyes.Rendszerint semmi nincs a kisebb városokban,pláne falvakban.Mi kisvárosban élünk,azt el tudod képzelni,hogy pl vasárnap 12 órától még egy bolt sincs?Hát pedig nincs 1 db cukrászda,meg az említett játszótér.Marha nagy lehetőség.És hogy tisztább!!???Dehogy tisztább.Elhanyagolt sz@rok.De itt nem is ez a lényeg,hanem hogy az ember lánya a gyereken kívül is kikapcsolódna.Márpedig az,hogy bárhol máshol szaladgálsz utána,és még a pelenkázás is necces,az nem kikapcs,hanem szívás.Eleve otthon is egyfolytában velük kell foglalkozni,hol az egyik éhes,hol a másik álmos,és még enni,fürödni,wc-re menni se akkor mész mikor kell,vagy jólesik,hanem mikor van annyi időd.Na ebből szabadulna az ember néha.
2023. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/165 A kérdező kommentje:

Mindegy mi, akit én IS és a gyerekek IS tudnak élvezni.

Fehérváron van 1db strand, 28múzeum, 18játszótér és kb ennyi.

Semmi. Egy dög unalmas város, ahol van a beton belváros mint látványosság és ennyi.

Na jó, még egy tanösvény, amit a kicsi nem tud végigsétálni.

Budapesten vannak parkok, tropicarium, libegő, kisvasút, stb.. itt tényleg semmi.


A Velencei tóba a férjemmel sem mennék be. Undorító a vize.

A nagy is egy dackorszakos örökmozgó, a kicsi meg egy dackorszak+ szepa+ alapból mindenen hisztiző kamikaze. A szavaiddal élve

2023. júl. 2. 21:15
 50/165 anonim ***** válasza:
82%
Minek költöztetek oda ha ennyire utalod?? De most komoylan nem.értem az ilyet maradtál volna az imádott Budapesten..bár ott se mennél sehova mert ott meg forgalom van meg sok ember tehát csak úgy nem rohangálnál két kicsivel Tropicáriumba..a 4 eves már nem dackorszakos max neveletlen..
2023. júl. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!