Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortusz kérdés (? ) Hosszú...

Abortusz kérdés (? ) Hosszú lesz, de érdemes elolvasni. És csak őszintén!

Figyelt kérdés

Mostanában többen raktak fel abortuszról képeket, videókat. Sokkolóak. Úgy érzem ezzel kiveszik a döntést az érintettek kezéből, de a következményekért már nem vállalnak felelősséget. Gyilkost kiáltanak, beletaposnak más lelkébe. Leírok néhány esetet, döntsétek el, mit tennétek!

1. 3 gyerekes családanya vagy. Hatalmas a hitel a házon, alig tudtok talpon maradni. Terhes leszel. Nem hogy évekre, de néhány hétre sem tudsz kimaradni a munkából, mert apa keresete kevés ehhez. Megtartanád a babát?

2. Válófélben vagytok két gyerekkel. Egy este feltámad a nosztalgia, hiába bánod meg másnap reggelre, terhes leszel. A válással együtt jár, hogy el kell adni a házat és két kisebbet venni, és még ehhez is hitel kell. A gyerekeidet éppen eléggé megviselte a válás. Anyagilag nem tudod vállalni a babát, érzelmileg nem tudod vállalni a terhességet. Megtartanád?

3. Férjed iszik az utóbbi időben, egyre rosszabb a helyzet. Téged már többször megvert, a gyerekeket eddig még nem bántotta, de érzed, ez is bekövetkezik nemsokára. Nincs hová mennetek, a ház az övé. Egy este részegen rádmászik, terhes leszel. Közli, hogy kiveri belőled a gyereket. Megtartanád a babát?

4. Nagyon szereted a férjedet, de egyszer szétmentek egy hülyeség miatt néhány hétre. Van egy pasi, aki régóta figyel téged, és egy este megtörténik. Nem szerelemből, csak dacból. Terhes leszel. A férjed könyörög hogy menj vissza hozzá, és te alig várod, hogy újra a karjába vegyen. Megtartod más gyerekét?

5. Uh-on kiderül, hogy nyitott hátgerince van a babának. Ettől még életben maradna. De ismersz olyan embert, aki szintén így született. Tudod, hogy fájdalom az élete, az egyik lábát már amputálni kellett huszonévesen. Az orvos megerősíti ezt. Megtartanád a babát?

6. 15 éves gimis színkitűnő tanuló vagy. Egy kicsi full pletykás faluban élsz. Életed első ottalvós buliján leitatnak. Nem is emlékszel, mi történt, és kivel, de terhes leszel. A szüleid dolgoznak, nem akarják a szégyent sem, neked pedig tanulnod kell, mert tehetséges vagy, és nagy jövő áll előtted. Megtartanád a babát?

7. 4 gyereked van. Amikor születtek még minden rendben volt, de közben a férjed elveszítette az állását. Éppen annyi pénzetek van, hogy ne haljatok éhen. De sokszor már csak üres kenyér jut. Terhes leszel. Csak a te kereseted van, nem maradhatsz kia munkából. Megtartanád?


Ez csak néhány példa. Aki azt mondja, túlzottan sarkítottak, téved. Én ilyen emberekkel dolgozom. Gyilkosok lennének? Nem hiszem.

Az ellenzők ilyenkor Istennel jönnek. Szerintem Isten nem véletlenül adta nekünk a gondolkodás és a döntés képességét!


2011. okt. 11. 09:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/132 anonim ***** válasza:
54%

Kedves kerdezo, Istennel jossz? Erted egyaltalan, mit irtal? Lucifernek is adott valasztasi lehetoseget anno az Isten, es nezd meg, mi lett belole, a satan...

Nem olvastam meg el a tobbi valaszt, mert a vallasi oldalara akartam elobb valaszolni.

De annyit irnek, igen, a valasztas joga az ember kezeben van. Akarmilyen nehez is, de a gyilkossag az akkor is gyilkossag marad, barmivel is mentegetozol. Nehez az elet, senki nem vitatja. Nem tudom, mit tennek azokban az eletszituaciokban, amit leirtal, attol fugg, hogyan nevelkednek, kik lennenek a szuleim, milyen lelki hatteret kaptam es milyen ember lennek. Nem lehet ezeket megvalaszolni, senki nem tudna, mert nem te elted azokat az eleteket a peldaidban.

En azt tudom, hogy anyukam bevallalt ugy harom gyereket, hogy alig volt penzuk, minden honap vegen kolcson kellett kerniuk. Aztan minden megvaltozott. Gyakran a nok nehez elet szituban elvetetik a babat, es annyira megviseli oket az abortusz, hogy a kozben meg nehezebbe valt korulmenyek ellenere teherbeesnek direkt meg egyszer es megszulik a babat, annyira nyomasztja oket az a tett. De enbek ellenere sem tudjak soha elfeledni.

Nehez dolog. Nem is itelkezem! De abortuszellenes vagyok. Eleg megnezni egy videot az abortuszrol, a kepek onmagukrol beszelnek. Sajnos, tenyleg gyilkossag:(

2011. okt. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/132 anonim ***** válasza:
65%
11:30as vagyok. A vedekezesrol meg annyit, hogy igen, becsuszhat a baba amellett is, de ezek az esetek KIVETELESEK! Ugyanis, ha akarja az ember, tud vedekezni.10 evig vedekeztunk a ferjemmel, egyszer nem estem teherbe! Aztan, mikor nem, par honap alatt teherbe is estem. Igen is lehet okosan csinalni! Aki szexel, az vallalja mar a kovetkezmenyeit! Azert, mert az anyja es az apja hibat kovetett el, miert a baba bunhodik? Raadasul ugy, hogy meghal. Azert az durva...
2011. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/132 anonim ***** válasza:
81%

"Eleg megnezni egy videot az abortuszrol, a kepek onmagukrol beszelnek. Sajnos, tenyleg gyilkossag:("


Hát éppen ez az. A képek önmagukért beszélnek - de milyen áron?

De ha már ennyire elmentünk vallási vonalra, akkor nézzük meg egy másik oldalról is. Idézet az egyik kedvenc könyvemből - érdemes rajta elgondolkodni.


"Nemrég láttam egy filmet. Készítője, egy fiatal riporternő eszelős merészséggel vágott neki témájának, az abortuszkérdésnek. Több ország parlamentje azon vívódik, mennyire szabályozza a művi vetélést. Többségük nagyon szabályozná. A képviselők, élet-halál felkent urai álszent retorikával gyürmölik az agyakat, "a magzat élethez való jogá"-nak ürügyén.

A fiatal riporternő mikrofonra, kamerára kapott, és útnak indult. Valahol Európában, az egyik polgárháború közepén elbújt egy fészerben, és csendesen megörökített egy csapat katonát, akik éppen a legyőzöttek kiírtásával foglalatoskodtak. S midőn zsíros füstöt eregetve fellángolt az emberi testekből emelt, benzinnel leöntött máglya, a riporternő előlépett, és megkérdezte a hős harcosokat, mi a véleményük az abortuszról. A katonák megengedhetetlennek tartották a művi vetélést "a magzat élethez való jogá"-ra hivatkoztak.

S miután a riporternő végigbarangolta Európa és más földrészek tűzfészkeit, elment Afrikába. Éhezőkkel együtt várt az élelemsegélyre, hasztalan: szemtől szembe látta az éhhalált. Amikor szóba hozta az abortuszt, a tolmács sem értette, mit kérdez.

Csupán ennyi volt a film. Gyűlölettől, félelemtől eltorzult arcok, fegyverek, vér, hullák, kínpokol. S e képek alatt egy honatya balzsamos hangon ecsetelte a magzat élethez való jogát. Majd egy másik, száraz, szomorú hang ismertetett néhány adatot a Föld iszonyatos környezeti állapotáról.

Ezenközben egyetlen szó sem hangzott el a már megszületett emberi lények bárminő jogáról. És mégis, a néző fejében üvöltő kérdések zakatoltak: a világrajöttek jogai?! a döntéshez való jog? az otthonhoz való jog? a méltósághoz való jog?! Az élethez, ételhez való jog?!

Ám mintha csak egyetlen jog létezne, ez a politikusoknak adatott meg, s arról szól, hogy számukra minden megengedhető: desztillálhatják az agyunkat, hátraköthetik a sarkunkat, játszadozhatnak biztonságunkkal, megölhetik a természetet, fő, hogy meg tudják velünk etetni: mindezt értünk teszik.

Éljenek a farizeusok!

Élnek. Ők mindent túlélnek.

Voltaképpen semmi különös nem volt a filmben Talán csak annyi, hogy a végére hagyták a címét, amely így hangzott: Maradj magzat."

/Vavyan Fable - Mogorva nyár/


A 36+5 hetes kismama

2011. okt. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/132 A kérdező kommentje:

Az talán nem durva, hogy megszüli, és nemhogy ruházni nem tudja, de etetni sem? Vagy ha olyan családba születik, ahol ütik-verik és sosem lesz egészséges ember? Vagy az nem durva, amikor egy újabb terhesség, újabb gyerek lehetetlenné teszi a család további életét, a gyerekek állami gondozásba kerülnek, a szülők meg az utcára?

Annak meg aki az okos fogamzásgátlásról ír, csak annyit, hogy nem csak ész, szerencse is kell hozzá, mert továbbra sincs 100%-os biztonságú megoldás.

2011. okt. 11. 11:43
 35/132 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nehéz helyzetek, amiket felsoroltál. Az nem oké, hogy valakinek nincs esze védekezni, ezért jár abortuszra. De igenis van olyan helyzet, amikor ez a lehetőség a jobb megoldás.


A 24éves kismama nekem is írhat privát üzenetet, hátha tudok segíteni.

2011. okt. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/132 A kérdező kommentje:

10:40! Elismerésem, ez nagy találat!

Maradj magzat! Mennyire igaz. Bár én nem tudnám így megfogalmazni, de ez is lényege volt a kérdésemnek. Miért csak a megfogant élet érdekeit nézik a fanatikusok? Miért nem nézik az anyáét, apáét, testvérét is?

2011. okt. 11. 11:48
 37/132 A kérdező kommentje:
Még valami: észrevettem, hogy megérkeztek a lepontozók. Vajon miért nem hallatják a hangjukat is? Hol van a véleményük?
2011. okt. 11. 11:50
 38/132 anonim ***** válasza:
73%
Kerdezo, es a tobbi abortuszt tamogato hozzaszolo, sajnos nincs ertelme vitatkozni, mert mindig is ket velemeny lesz. Barmit irunk, nem ertitek meg es a logikaval es ervekkel jottok. Pedig a szeretetet nem lehet esszel megmagyarazni, nem lathato. Nehez dontesek ezek, de ami a helyes, azt egy anya mindig tudja, nem esszel (hogy most a szegenysegtol menti a csaladjat vagy a veredestol), hanem, ha szivere hallgat, akkor tudja, mit kell tennie, erzi. Es az nem az abortusz. Azert is mondjak olyan sokan, hogy nehez feldolgozni az abortuszt. Hat persze, mert szivuk melyen tudjak mit tettek:( Kifogast mindig lehet talani. Ez van.
2011. okt. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/132 anonim ***** válasza:
87%

Hat ez az, kerdezo, minden abortusz hattereben az ego all, most valaszoltad meg kerdeseddel. Miert nem az anya erdekeit kell nezni? Hogy nekiegyen kenyelmes vagy az apanak? Ket felnott embernek, akik tudnak vedekezni, meg tudjak vedeni magukat. Hat azert beszelunk a magzatrol, mert az o erdekeit pont, hogy senki nem nezi.

Kedves 24 eves kismama, ha irsz nekem is privat uzenetet, nagyon szivesen segitek!

2011. okt. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/132 anonim ***** válasza:
25%
A 9:20as és a 9:51es is én vagyok. Hát jó, akkor az anyám elvakult volt, nekem meg nem kellett volna megszületnem. Ennyit erről.
2011. okt. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!