Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortusz kérdés (? ) Hosszú...

Abortusz kérdés (? ) Hosszú lesz, de érdemes elolvasni. És csak őszintén!

Figyelt kérdés

Mostanában többen raktak fel abortuszról képeket, videókat. Sokkolóak. Úgy érzem ezzel kiveszik a döntést az érintettek kezéből, de a következményekért már nem vállalnak felelősséget. Gyilkost kiáltanak, beletaposnak más lelkébe. Leírok néhány esetet, döntsétek el, mit tennétek!

1. 3 gyerekes családanya vagy. Hatalmas a hitel a házon, alig tudtok talpon maradni. Terhes leszel. Nem hogy évekre, de néhány hétre sem tudsz kimaradni a munkából, mert apa keresete kevés ehhez. Megtartanád a babát?

2. Válófélben vagytok két gyerekkel. Egy este feltámad a nosztalgia, hiába bánod meg másnap reggelre, terhes leszel. A válással együtt jár, hogy el kell adni a házat és két kisebbet venni, és még ehhez is hitel kell. A gyerekeidet éppen eléggé megviselte a válás. Anyagilag nem tudod vállalni a babát, érzelmileg nem tudod vállalni a terhességet. Megtartanád?

3. Férjed iszik az utóbbi időben, egyre rosszabb a helyzet. Téged már többször megvert, a gyerekeket eddig még nem bántotta, de érzed, ez is bekövetkezik nemsokára. Nincs hová mennetek, a ház az övé. Egy este részegen rádmászik, terhes leszel. Közli, hogy kiveri belőled a gyereket. Megtartanád a babát?

4. Nagyon szereted a férjedet, de egyszer szétmentek egy hülyeség miatt néhány hétre. Van egy pasi, aki régóta figyel téged, és egy este megtörténik. Nem szerelemből, csak dacból. Terhes leszel. A férjed könyörög hogy menj vissza hozzá, és te alig várod, hogy újra a karjába vegyen. Megtartod más gyerekét?

5. Uh-on kiderül, hogy nyitott hátgerince van a babának. Ettől még életben maradna. De ismersz olyan embert, aki szintén így született. Tudod, hogy fájdalom az élete, az egyik lábát már amputálni kellett huszonévesen. Az orvos megerősíti ezt. Megtartanád a babát?

6. 15 éves gimis színkitűnő tanuló vagy. Egy kicsi full pletykás faluban élsz. Életed első ottalvós buliján leitatnak. Nem is emlékszel, mi történt, és kivel, de terhes leszel. A szüleid dolgoznak, nem akarják a szégyent sem, neked pedig tanulnod kell, mert tehetséges vagy, és nagy jövő áll előtted. Megtartanád a babát?

7. 4 gyereked van. Amikor születtek még minden rendben volt, de közben a férjed elveszítette az állását. Éppen annyi pénzetek van, hogy ne haljatok éhen. De sokszor már csak üres kenyér jut. Terhes leszel. Csak a te kereseted van, nem maradhatsz kia munkából. Megtartanád?


Ez csak néhány példa. Aki azt mondja, túlzottan sarkítottak, téved. Én ilyen emberekkel dolgozom. Gyilkosok lennének? Nem hiszem.

Az ellenzők ilyenkor Istennel jönnek. Szerintem Isten nem véletlenül adta nekünk a gondolkodás és a döntés képességét!


2011. okt. 11. 09:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/132 anonim ***** válasza:
80%

Az igazság az,hogy én soha nem nézek meg ilyen videókat,mert pontosan ez a célja vele,hogy lelkileg hasson az emberre.Ha megnézném akkor valószínű,hogy berágnék rajta(az aljassága miatt,hogy így akarnak hatni másokra) ezért csinálnék olyan filmeket,hogy mi történne ha megszülné a babát.Mondjuk egy kis filmet ahol 3 gyerek van,hitel van,alkoholista apa van.Felvázolnám a jövőképeit..Vagy egy kisfilmet ami azt a jövőt mutatja amikor az anyuka megtörten,egyedül éppen próbál egy 90 kilós erős szellemi és testi fogyatékos gyereket csak felültetni az ágyában,hogy tisztába tegye..

Ha már ilyen sok abortuszos videó megy akkor mehetnének ilyen jövő idéző felvételek is..Így mindkét oldalát megismerhetné az ember a döntése előtt..

2011. okt. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/132 A kérdező kommentje:

A kedves videómutogatók a védekezés mellett fogant babákra szokták azt írni, hogy azért kell megtartani őket, mert már a fogantatásuk körülményeiből is látszik, hogy mennyire meg akarnak születni.

Ha pedig az általam felsorolt esetekből azt szűrted le, hogy ezek a nők védekezés helyett használták az abortuszt, akkor nagyon rosszul fogalmaztam.

2011. okt. 11. 09:42
 13/132 anonim ***** válasza:
68%
Kíváncsi lennék rá, hogy ennél a kérdésnél hol vannak a mindenáron élni hagyni elvet követők? Ehhez miért nem szólnak hozzá?
2011. okt. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/132 anonim ***** válasza:
78%

Nem azt mondtam, hogy ezek a nők abortusszal védekeznek, hanem, hogy ismerek olyanokat. És ezek szerint róluk sem lehet meg a véleményem


Nem vagyok abortuszpárti egyáltalán. Megértem, ha valaki erre kényszerül, csak nem minden esetben értek ezzel egyet.

Ha másokon múlt volna, én sem élnék. '86os vagyok és a család rá akarta anyámra kényszeríteni az abortuszt, hogy nem kell egy atomfertőzött gyerek. Itt vagyok. Sokan mondták, hogy nem kell a harmadik baba, vetesse el. Most van egy klassz húgom is. Szegényebb lenne az életem, ha az anyagiakra hivatkozva behódolt volna nekik. Nem voltunk tehetősek. Aztán apukám meghalt és itt maradtunk hárman anyuval. Nem szenvedtünk hiányt soha semmi fontosban. És most mindhárman egyetemre járunk, öcsém nem is egybe. Hát ez is egy jövőkép. De úgy látszik itt minden csak fekete vagy fehér.

2011. okt. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/132 A kérdező kommentje:

Beszéljünk egy kicsit az örökbeadásról, mint alternatív lehetőségről.

Bár annyira egyszerű lenne, mint azt írják a videómutogatók!

Add örökbe, más örülni fog neki. Nos ez így van...

De kihordani, megszülni neked kell, ahogy odaadni is. Bevallom, én nem lennék rá képes. Hihetetlen erő kell hozzá. És még akkor is meg fogod kapni, hogy lelketlen vagy, hogy erre képes voltál, mit gondol majd rólad ismeretlenül is a gyereked.

De tegyük fel, elég erős vagy. Csak éppen nem tudsz hónapokra kiszakadni a munkából. Vagy nem lenne maradásod a faluban a történtek miatt. Vagy nem tudnál iskolába járni. Vagy agyonütne a férjed.

2011. okt. 11. 09:51
 16/132 A kérdező kommentje:

Kedves 9:51-es!

Kérlek olvasd el 9:20-as válaszát, talán érdekesnek fogod találni.

Én nagyon örülök annak, hogy édeasanyádnak sikerült megtartania téged. De azért az Ő körülményei kicsit mások voltak, mint amiről én írok. Emlékszem arra az évre,a mikor születtél. A lányok haját tüsire nyírták, hogy minden nap mosni lehessen, nem ehettünk friss zöldséget, és pánik volt az emberek között. De csak a nagyon elvakult emberek nem akarták megtartani a magzataikat.

Tényleg örülök, hogy anyukád kitartott az álláspontja mellett. De tény, hogy járhattál volna sokkal rosszabbul is. Nézd meg, hogy 86 után mennyire megugrott a genetikai rendellenességek, rákbetegségek száma. Sokáig kísértett minket Csernobil.

2011. okt. 11. 10:11
 17/132 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem baj, akkor olyan emberként válaszolnék, aki anno kapott ilyen kommentet. Csak egy videó-link.

24 éves vagyok, a párommal másfél éve vagyunk együtt, gyógyszer mellett estem teherbe. A legszebb a dologban, hogy a terhesség kiderülése előtt 1 hónappal költöztünk közös albérletbe, és egy nappal előtte mondtam fel a munkahelyemen - úgy volt, hogy a következő héten egy új helyen kezdek, jobb fizetéssel.

Amikor pozitív lett a teszt, kétségbe estünk. Tudtuk, hogy ha a terhesség miatt mégsem mehetek dolgozni az új helyre, akkor gyakorlatilag tönkremegyünk (párom fizuja nagyon kevés), és fedél nélkül maradunk, mert nem tudjuk kifizetni az albérletet. Hosszas vívódás után az abortusz mellett döntöttünk.

Feltettem egy kérdést itt, tanácsokat várva és remélve, mire kaptam egy linket. Nem szeretném részletezni, hová kívántam az illetőt, és milyen véleményt alkottam róla. Belebetegedtem, ennyi legyen elég. A párom szintén, azóta sem tudja feldolgozni lelkileg, amit akkor látott. (Néma sikoly...)

Másnap az orvosnál kiderült, hogy a babám már 12+3 hetes, így nem lehet elvetetni.

Nem akarok belemenni az elmúlt hónapok kálváriájába, legyen annyi elég, hogy jelenleg anyósoméknál élünk, és noha még nincs hó közepe, de be kellett szereznünk még jó néhány dolgot a babának, így összesen maradt erre a hónapra 10.000 Ft-unk, plusz a kajajegy, ami szintén egy 10-es, de azt párom csak pénteken kapja meg. És még mindig nincs meg minden a babának, de a legszükségesebbeket azért csak összeszedtük valahogy.


Adjam örökbe? Sajnálom, nekem ez nem menne. És lám, most mégis én vagyok a szemét anya, mert azért rimánkodom és fohászkodom, hogy bár idő előtt, de legyen szíves kibújni a hétvégén a csöpp, mert akkor talán még van rá esélyem, hogy személyes ügyintézés mellett jövő hónapban már megkapjam a GYES-t, és a Családit.

Hurrá.


Könnyű ilyen linkekkel dobálózni a jó meleg fotelből, vagy olyan mondatokat hajigálni, hogy "nehéz lesz, de majd megoldódik". Jah. De azt, hogy MENNYIRE lesz nehéz, csak az tudja, aki átélte/átéli, és az, hogy majd megoldódik, baromira nem vigasz annak, aki a jövő héten talán már enni sem tud semmit.


36+5 hetes kismama

2011. okt. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/132 A kérdező kommentje:

Kedves 36+5 hetes kismama!

Akkor te valóban érted, hogy miről írok. Köszönöm a hozzászólásodat, nagyon megható. Gondolom sokaknak most az a véleményük, hogy majd kialakul, és jó, hogy megmaradt a baba. Hát én is csak azt tudom kívánni neked, hogy jöjjön egyenesbe az életetek, és soha ne kelljen megbánnod, hogy így alakult.

Az is biztos, hogy nagyon nehéz lesz, de ez már kényszerpálya, hozzátok ki belőle a maximumot, és tartsatok ki egymás mellett.

2011. okt. 11. 10:23
 19/132 anonim ***** válasza:
57%

Akkor már hozzászólok én is. Azért nem véletlen, hogy az abortuszok száma az egekben, az örökbefogadóknak meg éveket kell várni egy gyerekre. Ha egy nő gondolkodik, mi legyen, és úgy dönt, hogy megtartja, akkor már felneveli. Könnyű azt mondani, hogy adja örökbe, persze, volt itt olyan kérdés is, kb. 3 hete, hogy aki azt mondja, abortusz helyett adja örökbe a nő a gyereket, az adott-e már örökbe???? Ha jól emlékszem, senki sem adott igenlő választ.


És sokszor nem is az a döntő, hogy miből fogja eltartani majd, hanem a jelen helyzetet hogy oldja meg. (iskola, mit szólnak, falu, mit szólnak, munkahely, mi lesz, kiesik a munkából...) Oké, hogy vannak helyek, ahol el lehet a szülésig, de ha ott a család, van még gyerek, ott a munkahely, akkor nem lehet csak úgy hónapokra felszívódni. Azzal a tudattal élni, hogy van valahol egy gyereke, aki egyszer majd felkeresi, mást hív anyának és apának, szerintem szó szerint bele lehet őrülni. És a gyerek meg úgyse azt mondja, hogy köszönöm, hogy szerető szülőknek adtál, jobb körülményeket teremtettél így.... (ez szerintem csak bla-bla, amivel az örökbeadó nők lelkiismeretét igyekeznek megnyugtatni, hanem hogy miért voltál olyan szemét, hogy eldobtál (elég csak 1-1 ilyen kérdéshez érkezett kommeneteket megnézni, múltkor is írta valaki, hogy ha találkozna a szülőanyjával, szemközt köpné)


Jó, vannak ritka kivételek, mint mindenhol, de nem az az általános.


Egy abortuszt fel lehet dolgozni,lelkiismeretfurdalással, de az enyhül, azt túl lehet élni. De úgy élni, hogy van egy gyerekem, akit nem láthatok...azzal nem.

2011. okt. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/132 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Közben érkezett meg a kismama hozzászólása, ezt írtam. Ha egy nő vacillál, és megtartja mégis, akkor 99,99% hogy felneveli ő maga.


Minden jót kívánok nektek. Leljétek benne sok örömötöket!

2011. okt. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!