Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortusz kérdés (? ) Hosszú...

Abortusz kérdés (? ) Hosszú lesz, de érdemes elolvasni. És csak őszintén!

Figyelt kérdés

Mostanában többen raktak fel abortuszról képeket, videókat. Sokkolóak. Úgy érzem ezzel kiveszik a döntést az érintettek kezéből, de a következményekért már nem vállalnak felelősséget. Gyilkost kiáltanak, beletaposnak más lelkébe. Leírok néhány esetet, döntsétek el, mit tennétek!

1. 3 gyerekes családanya vagy. Hatalmas a hitel a házon, alig tudtok talpon maradni. Terhes leszel. Nem hogy évekre, de néhány hétre sem tudsz kimaradni a munkából, mert apa keresete kevés ehhez. Megtartanád a babát?

2. Válófélben vagytok két gyerekkel. Egy este feltámad a nosztalgia, hiába bánod meg másnap reggelre, terhes leszel. A válással együtt jár, hogy el kell adni a házat és két kisebbet venni, és még ehhez is hitel kell. A gyerekeidet éppen eléggé megviselte a válás. Anyagilag nem tudod vállalni a babát, érzelmileg nem tudod vállalni a terhességet. Megtartanád?

3. Férjed iszik az utóbbi időben, egyre rosszabb a helyzet. Téged már többször megvert, a gyerekeket eddig még nem bántotta, de érzed, ez is bekövetkezik nemsokára. Nincs hová mennetek, a ház az övé. Egy este részegen rádmászik, terhes leszel. Közli, hogy kiveri belőled a gyereket. Megtartanád a babát?

4. Nagyon szereted a férjedet, de egyszer szétmentek egy hülyeség miatt néhány hétre. Van egy pasi, aki régóta figyel téged, és egy este megtörténik. Nem szerelemből, csak dacból. Terhes leszel. A férjed könyörög hogy menj vissza hozzá, és te alig várod, hogy újra a karjába vegyen. Megtartod más gyerekét?

5. Uh-on kiderül, hogy nyitott hátgerince van a babának. Ettől még életben maradna. De ismersz olyan embert, aki szintén így született. Tudod, hogy fájdalom az élete, az egyik lábát már amputálni kellett huszonévesen. Az orvos megerősíti ezt. Megtartanád a babát?

6. 15 éves gimis színkitűnő tanuló vagy. Egy kicsi full pletykás faluban élsz. Életed első ottalvós buliján leitatnak. Nem is emlékszel, mi történt, és kivel, de terhes leszel. A szüleid dolgoznak, nem akarják a szégyent sem, neked pedig tanulnod kell, mert tehetséges vagy, és nagy jövő áll előtted. Megtartanád a babát?

7. 4 gyereked van. Amikor születtek még minden rendben volt, de közben a férjed elveszítette az állását. Éppen annyi pénzetek van, hogy ne haljatok éhen. De sokszor már csak üres kenyér jut. Terhes leszel. Csak a te kereseted van, nem maradhatsz kia munkából. Megtartanád?


Ez csak néhány példa. Aki azt mondja, túlzottan sarkítottak, téved. Én ilyen emberekkel dolgozom. Gyilkosok lennének? Nem hiszem.

Az ellenzők ilyenkor Istennel jönnek. Szerintem Isten nem véletlenül adta nekünk a gondolkodás és a döntés képességét!


2011. okt. 11. 09:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/132 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó!

Én sajnálom,hogy engem nem vetettek el,de hogy miért azt nem írom le, mert nagyon hosszú lenne.Elég annyi,hogy jó okaim vannak rá.Sajnos örökbe se adtak, velük kellett felnőnöm...

2011. okt. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/132 A kérdező kommentje:

Kedves 10:25!

Nagyon-nagyon igazad van! Anyukám örökbefogadott gyerek. Boldog gyerekkora volt, a nagyszüleim imádták, és soha nem volt titok, hogy nem ők a vér szerinti szülei. Amikor a testvéremmel nagyobbak lettünk, szerettük volna megismerni a vér szerinti nagyszüleinket, de főleg az unokatestvéreinket, mert olyanunk sem anyu, sem apu családjában nem volt.

Anyu hallani sem akar az egészről. Nem tudja még azt sem, hogy miért adták örökbe, kitart a "nem kellettem nekik" álláspont mellett. Ha azt mondjuk neki, lehet, hogy komoly okuk volt rá, azt válaszolja, hogy akkor legalább keresték volna, vagy a szülei, vagy a testvérei, ha vannak. Legyőzhetetlen harag van benne.

Talán a nyílt örökbeadás már más, nem vált ki később ekkora dühöt a gyerekből, de egyrészt a mi társadalmunk még nem érett rá meg, másrészt a felsorolt problémákat (munkahely, falu, suli) nem oldja meg. Ettől függetlenül én is úgy gondolom, hogy jó lenne, ha több örökbe adható gyerek lenne, de ennek más is lehet a módja. Azokra a babákra gondolok, akiket nem visznek haza a kórházból, de nem is mondanak le róluk, hogy örökbeadhatóak legyenek. Mert úgy érzik, majd egyszer kiviszik Őket, csak sajnos erre általában nem kerül sor. Ezen kellene változtatni.

2011. okt. 11. 10:36
 23/132 anonim ***** válasza:
86%

"Nem értem mért kell ennyire oda lenni az abortuszér gyilkos k. mind és kész.Kár hogy titeket nem vettetek el...."


Gyilkos k. neked a jó édesanyád, amiért ilyen parasztot tojt a világra.

Már bocs.


A kismama

2011. okt. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/132 A kérdező kommentje:

10:30-as válaszát szeretném kommentálni.

Valahol ugyanis informatív ez is. Nincsenek érvek, gondolatok, megoldáskeresés, csak gyilkos vagy és kész....

2011. okt. 11. 10:39
 25/132 A kérdező kommentje:

És még mindig 10:30-nak:

Senki nincs oda az abortuszért, úgyhogy te itt valamit súlyosan félreértettél.

2011. okt. 11. 10:41
 26/132 anonim ***** válasza:
79%
10-25-ös vagyok ismét. Én egyébként abortusz ellenes vagyok, de vannak helyzetek, amikor azt mondom, hogy ha a nő úgy gondolja, akkor az ő dolga. Végülis neki kell kihordani, megszülni, felnevelni. Ha nem képes rá, akkor én mi jogon szólnék bele. Nekem is volt, 16 voltam. Az okokat hagyjuk. Majd belehaltam, szó szerint is, és lelki értelemben is. Aztán 1,5 év múlva megszületett a lányom, (teljesen más helyzetben voltam, és akartam a babát), nemrég meg a kisfiam. Én akkor annak idején az előbb írtam, hogy voltam. Most már könnyebb, hogy itt a 2 gyerek. És ha azt akkor nem teszem meg, akkor a lányom nem lenne. Így viszont abszolút semlegesen állok a dologhoz, ha erre gondolok. Sajnálom, hogy így alakult, de ennyi. Túltettem magam rajta. Ha vsizont örökbeadtam volna, akkor nem lenne egy nyugodt percem sem, nem tudnék élni a gondolattal, hogy az ÉN gyerekemet Más neveli, akinek semmi köze hozzá, se a fogantatásához, se a terhességhez, az a gyerek az Én vérem) És továbbra is ellenzem, az lenne az ideális világ, ha minden gyerek megszületne, szeretettel várnának mindre a szülei, de sajnos, ez nem lehetséges.
2011. okt. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/132 anonim ***** válasza:
4%
"Mért ilyen parasztot" mert ti csak ezt a stilust érdemlitek ennyi és azt irta kérdező őszintén.
2011. okt. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/132 A kérdező kommentje:
10:53-as. Az őszinte és a vulgáris között hatalmas a különbség. De áruld már el, miért érdemeljük ezt? Talán azért, mert ezek a nők csak az abortusszal tudják megmenteni a már meglevő családjukat, vagy akár a saját jövőjüket. Ez a kérdés pontosan arról szól, hogy nem szabadna ezt ennyire fekete-fehérként kezelni.
2011. okt. 11. 10:57
 29/132 anonim ***** válasza:
65%

Az elején leszögezném, hogy nem vagyok abortusz párti... csak termékenyebb az átlagnál. 18 évesen óvszer mellett lettem terhes, elvetettem. 21 évesen óvszer és fogamzásgátló mellett lettem újra terhes. Menzeszem is volt. 2. éves voltam az egyetemen, a srác onnantól kezdve nem ismert meg. Az éves rákszűrésen derült ki, hogy 13 hetes vagyok. Megszültem és örökbe adtam.

Tapasztalatból tudom, hogy az abortuszt igenis "könnyebb" feldolgozni, mint az örökbeadást.


A 36+5 kismamának! Írj privit! 8 hónapos a kisfiam hátha van amiben segíteni tudok (pl.:kisruhák)

2011. okt. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/132 anonim ***** válasza:
77%

Nem ítélem el azt, aki kényszerből az abortuszt választja. De szerintem nem lehet szemet hunyva sem ilyen komoly döntést hozni. Tehát nem "baj" az, ha tudja, vagy akár látja, mi is fog történni a döntése következményeként. (Mellesleg szabad döntés megnézni egy videót, hisz sejthető, mi lesz benne.) Véleményem szerint az abortuszok többsége nem azokba a nincs-kiút kategóriákba tartozik, amiket fent írtál, hanem sajnos csak "utólagos fogamzásgátlás". A nők elég nagy része meg (nézd meg az egészség, teherbeesés stb. topikokat) saját biológiájával sincs tisztában.


Én hívő vagyok. Nem olyan rég született meg a (tervezett) kisfiam, majdnem belehaltam váratlan komplikációk miatt és nagyon nincsenek jó esélyeim, ha becsúszna még egy baba. De úgy hiszem, ha így történne, mégis megpróbálnám, mert nem tudnék a tudattal élni, hogy egy rám bízott ártatlan életet eldobjak. Pláne, hogy kicsit olyan lenne, mintha a már meglévő gyerekem ölném meg.



Az örökbefogadásról (remélem, nem hangzok kenetteljesnek:), mindig Salamon király egyik döntése jut eszembe a Bibliából. Egyszer elé hoztak két nőt: Egyszerre szültek egy házban, de az egyik gyermeke meghalt. Ez a nő elvitte a másik élő gyermekét, amikor az anya aludt és a halott sajátját rakta oda. Természetesen összevesztek, mindkettő állította, hogy az élő gyerek az övé. Salamon, hogy kibújjon a szög a zsákból, azt mondta, vágják hát ketté a babát és akkor mindkettőnek jut. Az igazi anya inkább odaadta volna, csak életben maradjon.

Szerintem ez a normális hozzáállás - mondom úgy, hogy tudom, mit jelent kihordani és ragaszkodni egy gyermekhez.


Magyarországon nagyon sokan várnak nem színes, nem fogyatékos örökbe fogadható csecsemőre. Sajnos az anyák ugyan ott hagyják a gyereket a kórházban, de le nem mondanak róla, mert pl. évente 1 képeslapot írnak neki és az már kapcsolattartás. Így pedig nem lehet örökbe fogadni. (Gondolom, ha kell a családi pótlék mégis vagy ha már pénzkereső a gyerek, akkor jöhet a békülés... de ez egy másik téma.)

2011. okt. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!