Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik kampányoltok az abortusz...

Akik kampányoltok az abortusz ellen: mit tesztek, hogy könnyebb lennek a nehéz helyzetben lévő nőknek?

Figyelt kérdés
Vagy csak odáig a ti doglotok amíg megtartja, utána haljon éhen a gyerekével együtt?
2013. máj. 11. 09:51
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/108 anonim ***** válasza:
90%

Nem. objektív igazság biztos nincs. Mindenkinek más. Egyébként, ahol illegális, ott még mai napig elvégzik otthon a nők, megoldják, vagy elmennek (főleg EU_n belül pl) olyan országba, ahol lehet, és elvégeztetik. Vagy pl Mo- ról át Ausztriába, hogy ne legyen műtét, csak a tabletta...


Mindenki mást vél igazságnak, nincs egyetértés, objektív igazságot nehéz felállítani. Objektív. Ami bizonyított. Talán az orvosi dolgok annak nevezhetőek. De az ab. elleneseknél ez mind- mind szubjektív. (orvosi újságban, tankönyvben bármiben nem olvastam, hogy érezne a magzat pl., de ab.ellenes propaganda oldalakon igen...)

2013. máj. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/108 anonim ***** válasza:
67%
Engem olyan fából faragtak, hogy teljesen biztosan érzem ott valahol legbelül, hogy nem tudnék lelkileg feldolgozni egy abortuszt. Nem is tettem meg soha, ezért van 6 gyermekem, akik még mind kicsik. Nincs semmi problémánk, nem szoktunk panaszkodni, de talán kezdünk elfáradni. Nem tudom mi az objektív igazság abortusz ügyben, és azt sem tudom, hogy fogunk még legalább 12 - 14 évig biztonsággal védekezni, hogy ne sikerüljön több babát összehozni. Mert én biztos, hogy nem tudnám elvetetni. Nem is fogom soha megérteni azt, aki meg tudja tenni.
2013. máj. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/108 anonim ***** válasza:
12%
De, Istennek hála van objektív és abszolút igazság. Szívből kívánom neked, hogy egyszer rátalálj.
2013. máj. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/108 anonim ***** válasza:
83%
Unalmas már kissé, hogy feltételezés alapján írsz OBJEKTÍV igazságról. Az orvosi bizonyítékok, kutatások arra utalnak, hogy nem érez. Sok védőnő ki sem állítja az első 12 hétben a kiskönyvet, mert még bármi történhet. Etikára, vallásra hivatkozva lehet valami igaznak vélt. De ez aztán végképp nem objektív. Az etika és az objektivitás szinte kizárják egymást. Csak gondold át! Hamis feltevésekre orvosilag megcáfolt dolgokra alapozni valamit semmiképp sem megalapozott, objektív igazság. (sajnálom, a sok szóismétlést, de muszáj). Ez mindenképp csak szubjektív lehet.
2013. máj. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/108 anonim ***** válasza:
0%
Neked is szép napot!
2013. máj. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/108 anonim ***** válasza:
8%

Kedves 6 gyermekes anyuka, szívből gratulálok neked, és kívánok nektek jó egészséget!

Azt hiszem, ezt a problémát a nő szemszögéből kellene nézni.Ki milyen élethelyzetben van, mire képes, mit mer/bír bevállalni.

Nekünk hamarosan megszületik a 4. gyermekünk, aki védekezés mellett fogant. Soha nem gondoltam én sem, hogy az abortusztéma érinteni fogja az életemet, mindig úgy gondoltam, ha nem akarok gyermeket, védekezek, ha akarok, nem védekezek és kész. 3 gyermeket vállaltunk, és amikor tavaly ősszel pozitívat teszteltem, megfordult velem a világ. Teljesen kétségbeestem, egyáltalán nem akartam még egy gyermeket, de azt is tudtam, hogy nem tudnám az abortuszt megtenni. Nekünk az első baba annak idején nagyon nehezen jött össze, volt két vetélésem, fájdalmas emlék ez nekem, talán ezért is van, hogy én szentnek tartok minden megfogant kis életet. Ebben a helyzetben nekem nagy segítség volt, hogy ismerőseim, és a férjem is mellém álltak, lelki támogatást adtak, nem rábeszélni akartak egyik vagy másik megoldásra, egyszerűen csak mellém álltak. Így sikerült túljutnom a dilemmán és a számomra megfelelő döntést hoznom, megtartjuk a picit, és örömmel várjuk, számunkra a mi helyzetünkben ez a jó megoldás.

De minden élethelyzet más és más, és úgy gondolom, hogy különbséget kell tenni azok között, akik felelőtlen életmódjuk következményeit tüntetik el az abortsszal lelkiismeretfurdalás nélkül, és azok között, akik ilyen-olyan oknál fogva kerülnek ilyen dilemma elé, és fájdalmas döntést kell hozniuk, és szenvednek is a következményeitől.

Én azt hiszem, hogy azt tudnám javasolni mindkét táborban lévőknek, hogy nem egymásnak kell esni, és a másikat szapulni, hanem azzal tudnak a legtöbbet tenni, segíteni, ha az ismerőseik közül valaki ilyen helyzetbe kerül, akkor melléállni, támogatni, segíteni neki a döntésben, nem rábeszélni, hanem segíteni abban, hogy meg tudja hozni a számára jó döntést, mert bizony egy ilyen döntés végérvényes és visszavonhatatlan, és akár tetszik, akár nem, egy leendő ember életéről vagy haláláról szól a döntés.

2013. máj. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/108 anonim ***** válasza:
3%

"Az orvosi bizonyítékok, kutatások arra utalnak, hogy nem érez."

Ez egy nagy hülyeség. Csupá jobb azt hinni, hogy nem érez. Könnyebb a lelki ismeretnek. Ha annyira bizonyított lenne, akkor minden orvos végezne aboortuszt. Ám nem mindegyik vállalja. Aki csinálja sem szívesen. A védőnő, meg az első UH után, amikor már van szívhang kiállítja a kiskönyvet. A legtöbb, szívesen. Ugyanis a 12. héten már az első komoly UH van. Meg az első vizelet tenyésztés, vérvétel. Szóval a varázslatos 12. hét hülyeség.

2013. máj. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/108 anonim válasza:
55%

Soha ne tudd meg azt az érzést, amikor neked nem lehet babád. Akkor nem tennéd fel ezt a kérdést. Akármilyen csúnyának is hangzik, az abortusz az én szememben gyilkosság.

Ismerek olyat, akinek volt 2 abortusza, most meg sír a szája, hogy nem jön a baba. Előbb kellett volna gondolkodni... Mert nagyon sokan vannak akiknek nem olt, és mégsem lehet baba....

2013. júl. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!