Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik kampányoltok az abortusz...

Akik kampányoltok az abortusz ellen: mit tesztek, hogy könnyebb lennek a nehéz helyzetben lévő nőknek?

Figyelt kérdés
Vagy csak odáig a ti doglotok amíg megtartja, utána haljon éhen a gyerekével együtt?
2013. máj. 11. 09:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/108 anonim ***** válasza:
88%

Én már korábban leírtam hogy nem vagyok egyik oldalon sem, de az ilyen mint Te kiakaszt... mert megmagyarázod, hogy milyen szar ember az aki elveteti, utána meg elmondod, hogy a magánügye...

Igen az lenne... mivel senki se vállalja a következményeket, se te se én... ez nyilván az anyuka döntése, hogy vállalja-e a lelki sérülést ami az abortusszal jár, és ha közeli ismerősöm akkor igen is segítek rajta, ha hiszed ha nem!!!

2013. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/108 anonim ***** válasza:
70%

"eléggé nevetséges ha valaki itt kérdezi meg maradjon a gyereke vagy megölje"


Elmondanám, hogy ezeknek a kérdéseknek a 99,9%-a kamu. Gondolod, hogy valaki az alapján dönt, hogy a gyakori kérdéseken többen írták azt, hogy ne tartsa meg??? Futottam már bele olyan kérdésbe is itt, amiről kiderült, hogy újságíró keres riportalanyokat.

2013. máj. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/108 anonim ***** válasza:
16%
itt véleményt írtam én és a többiek,nem kampányolok semmi mellett és nem kardoskodom,hogy már pedig ezt tegye vagy azt tegye,ha van ilyen kérdés elmondom a véleményemet teljesen toleránsan,elmondom milyen lehetősége van ha megtartja,sosem jövök abortuszos videókkal vagy egyebekkel,és már nem azért aki itt kérdezi meg mi legyen a gyerekével na annál már eleve gond van
2013. máj. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/108 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként tény, hogy a kórházakban abortusznál sorban állók között nagyon sok olyan nő van aki már nem először teszi. Úgy tudom, van olyan ország, ahol első gyermek után a spirál ingyenes. Én úgy gondolom, hogy ez jó megoldás lehetne, itt is. Mert bár nem 100%, de jelentősen csökkentené a nem kívánt terhességek számát.

A másik, hogy a tinik fölvilágosítása nagyon fontos lenne. Akár ingyen óvszer a szórakozóhelyeken, patikákban. Olcsóbb lenne, mint a sok szocrászoruló kórházi számlája.

2013. máj. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/108 anonim ***** válasza:
96%
Azzal teljesen egyet értek, hogy meg kell tanulni védekezni, és nem az abortuszt használni védekezésnek! És minimum ingyen óvszert kéne osztani, mert sokaknak kenyérre se futja, nemhogy védekezésre...
2013. máj. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/108 anonim ***** válasza:
20-20! Nagyon igazad van!
2013. máj. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/108 anonim ***** válasza:
8%
Védekezés, védekezés, védekezés. És igen, igaza van annak, aki írja: ha betiltanák az abortuszt és nem csak erkölcsileg, hanem büntetőjogilag is következményekkel járna, mindenki egyből megtanulna védekezni. És ennek az ellenkezője is igaz: ha legalizálnák a gyilkosságot, csak úgy röpülnének a nagyszülők kifelé a lakásukból szépen be a temetőbe... Nem csak az a bűn, amit tilt a törvény, az emberi törvények relatív törvények, függnek a kor divatjától, a választópolgárok szándékaitól, ha úgy tetszik. Azokban az országokban, ahol tilos az abortusz sincs feltétlenül nyomor , lásd Írország (Itt még a beteg magzatokat sem abortálják). Megtanulják az emberek, hogyan kell felelősen élni. Mert muszáj. És az sem igaz, hogy a gyerek szegénységet hoz egy család életébe. Szerinted, Kérdező, nagyanyáink, dédnagyanyáink hány gyermeket vállaltak? Pedig háború volt akkor, vagyis a garantált nyomor ellenére vállalták őket. Inkább ők is gond nélkül ölték volna halomra ártatlan magzataikat? És ők nem voltak ennyire cinikusak, mint te. Alázattal fogadták, szerették a gyermeket 8-10 alkalommal is az életben. Azt árulja már el nekem valaki az ellentáborból: Miért nem lehet megfelelően védekezni?
2013. máj. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/108 anonim ***** válasza:
97%

"Kérdező, nagyanyáink, dédnagyanyáink hány gyermeket vállaltak? Pedig háború volt akkor, vagyis a garantált nyomor ellenére vállalták őket. Inkább ők is gond nélkül ölték volna halomra ártatlan magzataikat? És ők nem voltak ennyire cinikusak, mint te. Alázattal fogadták, szerették a gyermeket 8-10 alkalommal is az életben."



Na ekkora ostobaságot is csak itt lehet olvasni...Dédnagyanyáinknak földjeik voltak és állataik, megélt belőle egy egész család. A dédinek nem kellett állást keresni a sok gyerekkel, az volt a dolga, h ellássa a háztartást és az állatokat és mindenki megbecsülte. Lehetett szülni a szülői házba. De a mai kor fiatalja hová szüljön? A szülei 1,5 szobás panellakásába? Dédi nem azért szült 6-8 gyereket, mert ez volt az álma, hanem mert nem tudott mit tenni: nem volt megfelelő fog.gátlás. Alázattal vállalták? Ne röhögtess. Volt abortusz házilag, csak abba bele lehetett halni, nem merték bevállani, hát inkább szültek. A nagyim már csak két gyereket vállalt. Na miért? Biztos azért, mert olyan szuper volt 6-8 gyerekes családnak lenni. Nem mondom, h akkor könnyebb volt, dehogy! CSak más volt és éppen ezért óriási ostobaság azzal jönni, h a dédi is vállalt 8-at, akkor én is.

2013. máj. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/108 anonim ***** válasza:
0%
Demagóg vagy, és tudatlan is,utolsó. A parasztházak sem voltak hatalmasak, általában 3 szoba volt bennük, és ebben élt 3 generáció. Kert volt hozzá és állatok, de földek? Hát azokat az 50-es években elvette a TSZ. Még az állatok egy részét is! Nem hallottál a padlássöprésekről? Ha ennivaló volt is, de ruha, cipő, nyaralás, kocsi aligha. És nagycsaládban éltek. Igaz, hogy az édesanyának nem kellett munkahelyre járni, de ott voltak a gyerekek, az idős szülők, akiket ápoltak (akkor a magzatgyilkosság mellett az elfekvő-otthon sem volt divatban), nem volt mosógép, főzték a pelenkákat szó szerint, nem volt hűtőgép, mindent befőztek az asszonyok, hogy így tartósítsák a terményt és legyen mit enni télen, nem volt porszívó, mosogatógép... Én ezekről az időkről beszélek. A férfiak hajnalban keltek, megetették az állatokat, elmentek munkába és sötétedés előtt nem jöttek haza. Igaz, senki nem tv-zett, internetezett, járt műkörmöshöz stb. Azonkívül nem mindenki volt falusi ember. Az én nagyszüleim egy 104 m2-es polgári lakásban éltek Budapesten, de itt is 3 nemzedék lakott. Egy egész család egy szobában. Édesapámék 3-an voltak testvérek, tehát szüleikkel együtt 5-en voltak "szobatársak". Apám nem volt tervezett gyerek, de eszében sem volt a nagyanyámnak megölni őt. A családunk a rendszer ellensége volt, apám télen is rövid nadrágban járt iskolába, harisnyanadrággal, de élt és él a mai napig. Ennyit az általad leírtakról. Nekem úgy tűnik, Istennek hála, nem tudod, mi az az igazi szegénység. Könnyű erre fogni a magzatgyilkosság rémségét, de természetesen hazug és képmutató dolog, mint minden más "érv", ami a halál kultúrája mellett kampányol.
2013. máj. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/108 anonim ***** válasza:
3%
Az én anyumék a háború előtt,alatt születtek. Öten voltak, ő volt a legkisebb. Nem volt földjük. Majd amikor az anyja meghalt, új menyecske jött ő is szült öt gyermeket. Mindegyiknek volt helye. Két szoba konyhájuk volt, napszámban dolgoztak. Már nagyon fiatalon is. Anyu soha nem panaszkodott. Ám a zsíros kenyeret halála napjáig főúri kosztnak mondta. Anyum sem vetetett volna soha el gyereket, pedig ha valaki ő tudta, hogy mi a nélkülözést. Ő átélte azt amikor tényleg a nyomorban nő föl valaki és nem csak álszegénységben, mint nagyon sokan manapság.
2013. máj. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!