Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik kampányoltok az abortusz...

Akik kampányoltok az abortusz ellen: mit tesztek, hogy könnyebb lennek a nehéz helyzetben lévő nőknek?

Figyelt kérdés
Vagy csak odáig a ti doglotok amíg megtartja, utána haljon éhen a gyerekével együtt?
2013. máj. 11. 09:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/108 A kérdező kommentje:
De ha a fogamzásgátlás magánügy, akkor a következménye miért tartozik bárkire?
2013. máj. 11. 10:15
 12/108 anonim ***** válasza:
66%

Én nem tartom helyesnek az abortuszt, de soha nem szólnék bele más döntésébe. Így ez a ti, meg mi nálam nem számít. Viszont láttam már nőt abortusz miatt megzakkanni. Tartottam a vállam, próbáltam segíteni, hogy túlélje. Volt köztük olyan, aki néhány hónap után terhes lett újra és azt már megszülte.

Az igazán éhező gyermekek szüleinek, viszont soha meg sem fordult a fejükben az abortusz. Etettem már idegen anya éhező gyermekét. Te megtetted már? Engem nem érdekel, hogy ki mit csinál, mindenkinek a saját lelkiismeretével kell elszámolnia.

2013. máj. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/108 anonim ***** válasza:
23%
Igaz, nem tartozik senkire, egészen addig, amíg ki nem teríti ide az életét.
2013. máj. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/108 anonim ***** válasza:
64%

Válaszod közben írtam én is. A válaszomban választ is kaptál. Én ugyanúgy nem szeretem azokat akik rábeszélni akarnak valakit a szülésre, mint azokat akik abortuszra buzdítanak. Ez magánügy.

Ettől én még a saját életemben soha nem mennék abortuszra. Mert az én elveimmel nem fér össze. Az én lelki ismeretem nem tudná elviselni. Ám ez én vagyok.

2013. máj. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/108 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem súlyos gond van a felvilágosítás terén. Napokban olvastam itt olyan kérdést, hogy ha úgy szexel egy lány, hogy még sosem jött meg neki, akkor ugye nem lehet terhes, és több gyerekes anyuka mondta, hogy nem, akkor nem lehet. Mintegy jóváhagyva a védekezés nélküli tiniszexet. És ez csak egy kiragadott eset a sok közül. Amíg a piacon közel 20 féle védekezési módszer elérhető, addig először azon kellene dolgozni, hogy akik aktív szexuális életet élnek, ismerjék és használják ezeket az eszközöket. Ha valaki ennek ellenére teherbe esik, már más pályán mozog. A magzat szíve ver. Az az élőlény, amelyiknek ver a szíve él. SZívás az élet, igen. Főleg, ha váratlanul jön és rossz helyre. De számtalan megoldás létezik a világon a gyilkosságon kívül is. Sokan várnak babára, létezik nyílt örökbefogadás is. Ha pedig megtartja, támogatások. Nem hiszem, hogy ha valaki nem gondolkodik előre, joga van utólag megölni a magzatát. Tetszik, nem tetszik, van választási lehetősége. Nálam az abortusz nem játszik. Mit teszek? A fiatalokat magam körül ellátom tanácsokkal, megelőzni próbálom ezeket a helyzeteket. Ha pedig mégis megtörténik, marad a felelősségvállalás.
2013. máj. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/108 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok "abortuszpárti", de sajnos sok esetben tényleg indokolt ez a döntés.. itt a faluban is van egy család (nem romák), akiknél sok gyerek, de pénz az aligha.. Dolgozni persze egyik szülő sem akar, a gyerekek pedig kéregetnek a falubéliektől ennivalót, mert éheznek! A nő szült már 7 gyereket, és abból az utolsó három már nevelőszülőknél csecsemőkora óta.

Sokszor félre kéne tenni ezt a "megöli a magzatot" dolgot, mert sajnos tényleg az a legjobb mindenkinek, ha a baba nem születik meg!

És persze jogosan mondják ilyenkor a magukét az ellenkezők, ugyanmár, akkor miért kell felelőtlenül szexelni.. hát ez sajnos nekem is rejtély.. :/ ez egy nagyon bonyolult és összetett probléma.. sokféle igazsággal!

2013. máj. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/108 anonim ***** válasza:
15%
A szex felelősséggel jár,mivel egyik védekezés sem 100%os védekezzenek többféleképpen,ha nem teszik és becsúszik a baba az az ő felelősségük,én nem támogatom az abortuszt,én nem is tenném,de úgy vélem az esetek nagyrészében a helytelen védekezés miatt csúszik be a baba és kényelemből,önzőségből vetetik el.Egy beteg baba vagy az anyára veszélyes terhességkor felmerülő missed ab. az más kérdés,az sajnos muszáj.Szóval eleve nem kell odáig eljutni,hogy egyátalán felmerüljön.
2013. máj. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/108 anonim ***** válasza:
14%
Én ismerek egy éhező gyermeket. Akire sokan azt mondanák, hogy kár volt megszületnie a nyomorba. Viszont ő szeret élni. Na és ő is értékes kis ember. Nem gondolja, hogy jobb lenne, ha meg sem született volna.
2013. máj. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/108 anonim ***** válasza:
40%
Ja és az én értelmezésemben a felelősség vállalás gyakran eltér másokétól. A felelősség vállalás a fogamzásgátlásnál kezdődik. Ha nincs védekezés akkor jön a terhesség. Vagy vállalom a felelősséget azaz az ezzel járó következményeket és megszülöm, vagy elhárítom a felelősséget, nem vállalom és elvetetem. Ha vállalom a felelősséget még mindig dönthetek, hogy fölnevelem, vagy örökbe adom. Viszont az abortuszt nem lehet visszacsinálni.
2013. máj. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/108 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező!

Én azt nem értem, hogy akinek bármilyen okból összejön egy védekezés nélküli szex, és nem akar gyereket, az miért nem tesz meg legalább annyit, h elmegy orvoshoz és vesz egy esemény utáni tablettát????? (3 napja van rá és olcsóbb mint az abortusz). Tehát 2 lehetősége is lenne rá, hogy megakadályozza a terhességet (védekezés és esemény utáni) mégse tesz semmit, de azért elvárja,h segítsenek mások felnevelni a gyereket vagy lelki támaszt nyújtani az abortusz után, miután ő 2 egyszerű lehetőséggel sem élt, h megakadályozza a nem kívánt terhességet.

2013. máj. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!