Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik kampányoltok az abortusz...

Akik kampányoltok az abortusz ellen: mit tesztek, hogy könnyebb lennek a nehéz helyzetben lévő nőknek?

Figyelt kérdés
Vagy csak odáig a ti doglotok amíg megtartja, utána haljon éhen a gyerekével együtt?
2013. máj. 11. 09:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/108 anonim ***** válasza:
77%

Én azt nem értem, hogy miért jönnek folyton az örökbe adással?


Ők már adtak örökbe gyereket?


Az abortuszt igenis ki lehet heverni lelkileg. Akkor nagyon rossz, de idővel jobb lesz. Nekem is volt, azt hittem, belehalok. De elég fiatal voltam. Utána megszületett a lányom, érettségi után.Én fősulira mentem, lediplomáztam, tök jó munkám van, jól fizet, és nagyon ritka, szóval így biztos a munkahelyem is. Aztán a kisfiam is megszületett. És tavaly védekezés mellett lettem terhes. Gondolkodtam ezerrel, mi legyen, sírtam, úgy voltam vele, hogy elindítom az egészet, hogy nem kell, és akkor még mindig meggondolhatom magam. (a lelkem mélyén éreztem, hogy nem tudná megtenni). Ekkor küldött el a doki uh-ra: ikrek. Sok sírás után eljutottam oda, hogy jöjjenek a babák.


Ha annak idején vállalom azt a terhességet, akkor nem valószínű, hogy le tudok érettségizni, nem biztos a fősuli sem, és a lányom sem lenne. Most melózhatnék valami gyárban, és írogathatnék ide, hogy nincs pénzem...


Akkor majdnem rámentem lelkileg, de így utólag azt mondom, jól tettem.

Az örökbe adás meg vicc. Kihordani egy gyereket, megszülni... Akkor az ember már arcot is köt hozzá, és az az, amit sosem lehet kiheverni, hisz ki tud együtt élni azzal a tudattal, hogy van 1 gyerekem, nem láthatom, mást hív anyának-apának...milyen lehet, hogy nézhet ki, mikor jelenik meg, hogy számonkérjen...


Akik most azt kérdezik, hogy az abortuszt fel lehet-e dolgozni, a válaszom: igen. Ez a múlt, lezárult már. Viszont egy örökbeadott gyerek sosem lehet múlt.

2013. máj. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/108 anonim ***** válasza:
85%

31: egyetértek! Nekem felháborító, hogy az örökbeadásról úgy beszélnek, mintha egy fölösleges kiskutya lenne az alomból, akit odaadunk egy szerető gazdinak.

Ez egy nagyon nehéz döntés, én nem ítélem el, aki örökbe adja a gyerekét, de ezerszer nehezebb döntésnek tartom, mint egy abortuszt.

2013. máj. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/108 anonim ***** válasza:
28%
Az örökbe adás egy lehetőség lenne a gyereknek,annak akit az anyja önző módon megölet,pedig nincs hozzá joga,hogy arról döntsön,hogy éljen,vagy haljon a másik ember,és sok nő önző ahhoz,hogy örökbe adja,mert az macera erről van szó,nem kell fiatal gyerekként szexelni,és védekezni kell rendesen,mindjárt nem lesz gond.
2013. máj. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/108 anonim ***** válasza:
23%
azért elég szánalmas,hogy aki nem mondja azt,hogy helyes az abortusz,úgymond kisebbik rossz azt lehúzzátok,gratulálok,de nektek kell elszámolni a lelkiismeretetekkel,ha még van olyan
2013. máj. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/108 anonim ***** válasza:
77%
Te nagyokos utolsó, és mi van akkor ha védekezés mellett esik teherbe egy 40-en túli nő? Őt is egy kalap alá veszed a tinikkel és ez a baj... mert neked meg ehhez nincs eszed, hogy felfogd, hogy nem ismered a körülményeket, és máris kisiskolásnak skatulyázod az abortuszosokat...
2013. máj. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/108 anonim ***** válasza:
16%
ki mondta,hogy egy kalap alá veszem?? nekem mindegy ki mit tesz,mondtam Ő számol el a lelkiismeretével,de az szánalmas ha leírom a véleményem róla megint jönnek támadni,akik már voltak abortuszon,hogy jaj hát van kiskapu amikor megengedett,jó akkor szerinted megengedett,szerintem meg nem,és azért szerintem nem túl általános,hogy védekezés mellett 40 felett teherbe esik valaki,40 felett már nem túl termékenyek a nők,sőt vannak olyan típusok akiknek 40 után már klimaxolnak,de mindig ki kell valahogy magyaráznotok,hát tessék magyarázzátok,de nehogy már én legyek a köcsög mert az én értékrendbe nem fér bele,hogy megöletem a gyerekem
2013. máj. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/108 anonim ***** válasza:
29%

"mintha egy fölösleges kiskutya lenne az alomból, akit odaadunk egy szerető gazdinak" Annak a fölösleges kiskutyának jó sora van egy szerető gazdinál. Viszont ha már a lyuknál agyonütik esélye sincs.

Egyszer valaki azt mondta, hogy a többi érdekében el kell vetetni. A többi érdekében? Nos akkor hazatérve kiválasszuk a gyerekek közül a legproblémásabbat és agyonütjük. Hiszen így megszűnik a probléma. Ha durvulunk, ám legyen.

2013. máj. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/108 anonim ***** válasza:
74%

És akkor meséld már el, hogy a kérdésre mi a válaszod? Azaz mit teszel te azért, hogy az aki nem megy végül abortuszra, az ne haljon éhen.. (mert mondjuk nem adja örökbe a gyereket mert nem bírja)???? Csak úgy érdekel...


Mert te megmagyarázhatod, hogy mi mindent megmagyarázunk, de közben te magyarázod, hogy egy 40 éves már klimaxol... Egyébként nem csak 1 ilyen példát ismerek, sőt volt már 52 éves ismerősöm is, akinek már unokája volt és úgy esett teherbe.. Persze a többség már igen klimaxol..

2013. máj. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/108 anonim ***** válasza:
2%
Én miért tegyek érte??? Elmondom a véleményem,attól még az Ő döntése,nem szoktam itt kardoskodni,eléggé nevetséges ha valaki itt kérdezi meg maradjon a gyereke vagy megölje,a körülöttem lévő tinikkel szoktam beszélgetni,nincsenek felvilágosítva rendesen,teszek azért,hogy fel legyenek nem az én dolgom,hogy az itt kérdezőket felkaroljam,miért te talán mit teszel ha itt azt mondod ölje meg és utána soha többet nem lehet gyereke,szét teszed a kezed,hát ez van,én szívesen segítek ha tudok,ruhával,játékkal,élelemmel annak aki rászorul,mellékesen általában nem a nagyon szegényeknél fordul elő az abortuszkérdés..
2013. máj. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/108 anonim ***** válasza:
89%

Örökbe adáshoz azt a gyereket ki is kell hordani. Van amikor már az is lehetetlen. Amikor két hétig feküdtem a kórházban infúzión mert a nagyobb gyerekem idő előtt akart megszületni, a 6 ágyas kórterem többi ágyán szinte naponta váltották egymást az abortuszosok. Hát nem volt közöttük megesett butus kis tizenéves, a legtöbb 25+ éves volt, többnek volt már 1-2 gyereke is. Sokan védekeztek, mégis becsúszott. Akkoriban ezt a "de mi védekeztünk" szöveget fenntartással kezeltem, a sors megviccelt: a második gyerekemmel úgy lettem terhes, hogy orvosi kezelés alatt álltam, és elvileg nem is eshettem volna teherbe. Ha nincs mögöttünk a családi segítség, akkor nem vállalhattam volna én sem, de nemcsak a gyereket, de egy terhességet sem, mert mennem kellett volna állást keresni. Az meg pocakkal nem megy, mondhattam volna az interjún, hogy: ó, ne zavarja a hasam, csak pár hét, megszülöm gyorsan és úgyis örökbe adom.... Hát persze, kapkodtak volna értem a munkaadók.

Én nem vagyok abortusz párti, nagyon örülök, hogy én megúsztam, de nem szólok bele más dolgába, nem fogom senkire ráerőltetni sem az abortuszt sem a gyereket, mert nem én leszek az, akinek fel kell hozzá kelni éjszaka és etetni meg ruházni kell. Nem tetszik az, hogy a nagy életvédők csak addig foglalkoznak valakivel, amíg az magzatként az anyjában van, szülés után meg dögölhet mindenki éhen, az nem számít.

2013. máj. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!