Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik kampányoltok az abortusz...

Akik kampányoltok az abortusz ellen: mit tesztek, hogy könnyebb lennek a nehéz helyzetben lévő nőknek?

Figyelt kérdés
Vagy csak odáig a ti doglotok amíg megtartja, utána haljon éhen a gyerekével együtt?
2013. máj. 11. 09:51
 81/108 anonim ***** válasza:
2%
79! Most jön majd, hogy az akkor még ott bent nem él. Csak egy darab húscafat. Mert jobb ezt hinni, mint szembenézni...
2013. máj. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/108 anonim ***** válasza:
0%

Tudom én, kedves "angyalok", hogy ezt fogja írni. Meg hogy sejtcsomó, nem érez, nem fáj neki és így tovább. Csak azt mondaná már meg valaki nekem az ellentáborból: ha nem ember, akkor ki lakik odabenn? (Már ameddig engedik neki). Kutyakölyök? Nem. Majom? Nem... Embernek ember a gyereke. Ha megölik az embert, az micsoda? Nem gyilkosság? Dehogynem. És itt pontot is lehetne tenni a vita végére, de ekkor jönnek ők, és az ostoba, hazug ideológiáik. A legjobb az volt, amikor azt írta valaki: a szegénységtől védi meg a gyerekét azzal, hogy megöleti. Na erre írtam én, hogy nehogy egyszer önvédelem legyen a vége...

Örülök neked, kedves "angyalok", hogy ismeretlenül is megismertelek.

2013. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/108 anonim ***** válasza:
95%

Én nem akarok kötekedni, és nem mondom, hogy nem él..., de ha az első szívdobbanás előtt történik meg az abortusz, akkor igenis azt kell, hogy mondjam, hogy nem él...

És ennyi erővel, akkor minden hónapban "megölünk" egy emberi lényt, amikor menstruálunk... nem??


Amíg nem dobog a szíve, addig körülbelül olyan, mintha egy petesejt lenne...


És ezzel kár vitatkozni, mert ha meg tudod magyarázni, hogy mitől él, ha még a szíve se dobog, akkor többet nem szólok esküszöm... (onnan már nem látom értelmét)


Nem tartozom egyik táborhoz sem, azt vallom, hogy minden helyzet más, és senki más nem vállalja a következményeket, csak az anya!!

2013. máj. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/108 anonim ***** válasza:
96%

"Csak azt mondaná már meg valaki nekem az ellentáborból: ha nem ember, akkor ki lakik odabenn?"


A reggeli rántottám az csirke volt?

Egyetértek az előzővel: nem dobog a szíve, nem érez, nem át, nem hall.... Ettől függetlenül nem támogatom az abortuszt mint a családtervezés eszközét, de nem is tiltanám az első 10-12 hétben.

2013. máj. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/108 anonim ***** válasza:
96%

Mondjuk a szívdobogása előtt nem gyakran van ab. (6 hetesen már van) De ettől függetlenül, tényleg csak egy "sejtkupac".


Mindegy, tényleg értelmetlen a vita a továbbiakban, Ítélkezni nagyon tudsz/tudtok.

Szegénységbe szülnim éhezni hagyni- éheztetni- igenis nagyobb bűn, mint egy NEM érző lénnyel végezni. Évekig hagyni, hogy kínok között szenvedjen, mert olyan betegsége van, megint csak nagyobb bűn. Rákényszeríteni valakit, hogy tegye, amit nem akar még nagyobb bűn. Sorolni lehetne még, de felesleges.

Máshogy látjuk. Ennyi.

Mondjuk, akik ennyire egyoldalúan vallják, hogy az ab. gyilkosság, tesznek valamit, hogy máshol megakadályozzák? NEM. Esetleg tartanak felvilágosító órát, majd ha megesett a lány akkor győzködik, hogy tartsák meg, hisz egy élet... De segíteni ezen kívül nem segítenek. És előtte? Fogjatok össze. Segítsetek azoknak, akiknek nem telik dupla védekezésre, osszatok gumit a város közepén, fizessétek a fog. gátló tablettát az utcában az anyukának, akinek már 4 gyereke van, és szegények, éheznek. Csináljatok plakátokat a védekezés fontosságáról, hozzátéve, hogy legalább kétfélét használjon mindenki. Forduljatok politikusainkhoz, hogy támogassák jobban a védekezést (egy doboz gumi 700 Ft körül van, és egy tízen- huszonéves srácnak elég kb. egy estére) Beszéljetek az óvszergyártó cégekkel, hogy ez nem pálya, hogy ilyen drága egy jobb minőségű gumi. Ne csak egy felvilágosító órát tartsatok, mert azt a tinik le sem tojják. Legyen kéthavonta! Az iskolákban is minden folyosón legyen plakát, ami gumit reklámoz. Mert könnyű elítélni a felelőtlen tinilányokat is, de erről sem ők tehetnek. A túlhajszolt szülő, aki mindig: "ne most lányom, később fiam, ehhez kicsi vagy, majd elmondom, hááát izéé" és csodáloznak, ha kicsit később a tini/fiatal gyerek azt válaszolja: "ne most muter /fater", miközben 15 évesen cigi a kezében... A huszonévesek meg, látszik, hogy az iskolázatlanok mennek többször- ez kvázi azt is magyarázza, hogy akiknek kevesebb pénzük van...

Ha megszüli a babát, legyetek vele 0-24 órában, hogy tanulhasson, dolgozhasson.... Ugye nem segítetek neki? Tudom, adtok használt ruhát, meg játékot.... Miért kell hát, hogy egy fiatal lány vagy nő életét örökre elrontsa valami? Akár az ő hibája, akár nem.

Sajnálom, hogy nem tudjátok megérteni, hogy ez nem olyan egyszerű. Ráadásul épeszű nőnek igen is fáj, hogy volt ab.-ja, de tudja, hogy ez volt a legjobb... Azt meg, aki évente kétszer megy, úgysem fogjátok áttéríteni....

2013. máj. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/108 anonim ***** válasza:
4%

Személy szerint, mint "elvakult abortusz ellenes", igenis teszek azért, hogy a fiatalok fel legyenek világosítva. Én azt mondom egy módszer is több mint a semmi. Az abortuszoknak elenyésző része az ahol történt valamilyen védekezés. S még ezeknél is gyakran van hiba a védekezésben. Ilyen óvszernél az előváladék figyelmen kívül hagyása, gyógyszernél ha kimarad, vagy hasmenéses volt a nő, spirálnál a spirál elmozdulása. Ám ettől a legtöbb óvszer mellett teherbe esés azt jelenti, hogy az óvszer mellettük maradt az éjjeli szekrényen. Csak hát mondani kell valamit, mert ugye nem akarja a gyereket. A mély szegénységben élőknek gyakran eszükbe sem jut abortuszra menni, de ezt már leírtam nem egyszer. Adtam már enni szegénységben elő gyerekeknek. Vigasztaltam abortuszon átesett nőket. S ige, volt olyan nő aki mellett kiálltam, hogy megtarthassa a gyerekét. Igen a mai napig tartjuk a kapcsolatot. Sőt, bebizonyosodott már, hogy nekem volt igazam. Na és végül, de nem utolsó sorban törődtem olyan asszonyokkal, akiknek csak egyszer adta az élet, hogy várandósok lehettek. Elvetették és többé nem fogant gyermek a hasában. Az, hogy itt leírom a véleményem, nem azt jelenti, hogy ítélkezem fölöttük. Megteszik ezt ők maguk. Sok mindent láttam már. Az élet minden oldalát megnéztem. Nem csak egy esetet láttam, hanem nagyon sokat.

Ha abban a tojásban már elindul az élet, elkezd dobogni a kiscsirke szíve, kíváncsi lennék rá, hogy megennéd-e rántottának?

2013. máj. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/108 anonim ***** válasza:
23%

Tévedtem, kedves "angyalok", nem sejtcsomót írt, hanem sejtkupacot. Új a terminus technikus. Erről ennyit.

Ha valakinek minimális ismeretei vannak a magzati élet különböző fejlődési szakaszairól akkor azt tudja, hogy a magzat szíve a 6. héten verni kezd... Ha már ti ezt az életjelenséget tekintitek mérföldkőnek. Tudtommal egy nő legkorábban ekkorra jut a mészárszékbe. Ennél hamarabb nem. Akkor miről beszéltek?

Hogy mitől él? Mert villámgyorsan fejlődik, iszonyú tempóban tempóban növekszik, mozgásban van. Ha nem élne, ez a korai fejlődési folyamat leállna. Nem lenne lenne változás, konstans maradna. De nem így van. Osztódnak, szaporodnak a sejtjei, szépen alakulnak ki a szervei. Így a szív is. Tudjátok, valahol el kell kezdeni. És nem az égből pottyannak alá újszülött formában.

Rántotta: Egészségedre! Gondolom, gyakorló háziasszony vagy, így biztos tudod, hogy az a tojás van megtermékenyítve, amelyikben véres darabka van. De mindegy. Ilyet is felhasználunk. Ja, és akkor te biztosan vegetáriánus vagy, sem csirkét, sem pulykát, sertést, marhát, halat stb. nem eszel. A Btk-ban is olvashaó: gyilkosságnak az EMBERI élet kioltása minősül, állaté nem.

Menstruáció: Nem haragudj, kedves vitapartnerem, de aki ennyire bántóan tudatlan, azzal tényleg nincs mit kezdeni. Tényleg csak javasolni tudom, hogy ilyesmit ne írj ki, mert ország-világ előtt kinevetteted magad. Az emberi élet a MEGTERMÉKENYÍTÉSSEL kezdődik: az adott pillanatban egyedi génkombinációjú, megismételhetetlen, teljesen egyedi EMBER fogan.( általános iskola 8. osztály). Szerintem porold le azt a bioszkönyvet, ha egyáltalán volt már olyan a kezedben. Efféle szemlélettel rendelkező nők élnek nemi életet, alapvető, elemi ismeretek nélkül nem is csodálkozom, hogy semmit sem tudnak az abortuszról.

Nyomorgó, gyermekeik miatt éhező családok "rettenetes" víziójáról én már leírtam, amit gondolok: az emberi önzés mára soha nem látott méreteket öltött a világban: Az is nélkülöz, aki Opellel jár, nem BMW-vel. Ez annyira relatív fogalom, hogy csak na. Természetesen nem érv, nem alap semmire, ezt a kört én itt újra már nem futom meg. Teljesen felesleges.

Felvilágosítás: ez az első pont, amiben egyetértünk. Sokkal-sokkal nagyobb szükség lenne rá. De könyörgöm, ne ilyen tudatlanoktól, mint az előbb itt valaki...! Mert az többet árt, mint használ.

Óvszeres fiú: ha egy este elmegy az egész doboz, akkor itt valami nagyon nagy baj van. Biztos, hogy erre feltétlenül szükség van? Ez felelős, érzelmi alapú testi kapcsolatra utal? A baj éppen itt indul, de ti ezt a jelenséget is olyan természetesnek és alapvető jognak tartjátok, mint a lélegzetvételt. Ez itt a baj: a szexhez való jog nálatok elsődleges és megkérdőjelezhetetlen, az emberi élethez való (legalapvetőbb emberi jog) pedig bizonyos életszakaszokban nem létezik a számotokra. Tragédia.

2013. máj. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/108 anonim ***** válasza:
83%

Kedves 37%-os! Én voltam aki a menstruációval hozakodtam elő!

:D Csak nevetek rajtad, mert képes vagy itt leírni azokat az embereket akik nem a véleményeden vannak...

Hidd el Drága, hogy tudok egyet s mást a témáról, és így 26 éves létemre, soha nem estem eszetlenül teherbe... pedig 15 éves (ez nem dicsekvés, csak hogy lásd, egy tini is tud védekezni) korom óta élek nemi életet, és amikor nem akartam akkor nem estem teherbe, mert védekeztem!

Tisztában vagyok azzal, hogy a megtermékenyítéssel kezdődik az a bizonyos folyamat, amiről írsz, de nem az élet.. persze egyes kultúrákban már ott kezdődik, de nem nálunk..

Most vagyok harmadjára terhes, és az előző két babám nem maradt meg... pedig nagyon szerettem volna..

És egyedül ez a tudat segített feldolgozni, a történteket, hogy nem dobogott egyiknek sem a szíve, mert túl fejletlenek voltak...

De hál istennek most itt mocorog a pocakomban, egy 30. hetes kis manó... Na Ő kérlek egy élet... mozog, érez, kifejezi az akaratát... és biztos lehetsz benne, hogy semmiért sem adnám oda!!!


De könyörgöm, akkor ha azt a nézetet vallod, miszerint az élet a megtermékenyítéssel kezdődik, akkor mégiscsak elő kell vegyem az etikett jellegű kérdésemet, mert ugye Te jogszabályokra hivatkozol, de a korábbiakban már az etikett is szóba került, akkor kérdem én... Hogy van szíved megenni, azt a bizonyos megtermékenyített tojást..?? Mert ugye a törvény nem bünteti, de a lelkiismereted nem dolgozik? Hiszen szerinted az már egy élet! És ha már ennyire a törvényeket nézzük, akkor kérlek mondd már meg, melyik törvény mondja azt ki, hogy aki teherbe esik, annak feltétlenül meg kell tartania a gyerekét???

Mint írtam én nem állok egyik oldalon sem, mert ez, túlságosan bonyolult kérdés, ahhoz, hogy az ember valamelyik oldalon határozottan kitartson, és ezt mondom neked is, mert hozhat még az életed olyan szituációt, amikor áttérsz a másik oldalra.. De nem kívánok ilyet..

Persze tudom, az egy élet, és minden más csak körítés...


Na én lezártam a témát, még mindig azt vallom, hogy ez mindenkinek a saját döntése, és neki kell vele együtt élnie, vagy a bánatával, vagy a gyermekével.

És senki sem fog rajta segíteni, max. a nagyon közeli ismerősök, rokonok...


Egy megoldás lenne erre, a védekezés legalább egy formájának az ingyenessé tétele... De hidd el, az olyanok akik hatvanadjára állnak sorban a műtőnél... le se szarnák, hogy van ingyen gumi...

2013. máj. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/108 anonim ***** válasza:
11%

Te Drága!


1 percem van erre az ostobaságra, több nincs: Én nem tojásból keltem ki, a gyerekeim se, te sem, és a gyermeked sem, akihez őszintén és szeretettel gratulálok.

Az etikett azt jelenti: illemtan. Amiről én beszélek pedig az etika, ami annyit tesz: erkölcstan. Tehát javaslom a biológia tankönyv vonatkozó fejezetei mellett a Magyar Értelmező Kéziszótárt is a becses figyelmedbe.

Egyél inkább illedelmesen "etikett"-alapon rántottát reggelire. Jó étvágyat!

2013. máj. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/108 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem mi bajod van a válaszoló óvszer példájával. Egy fiatal fiú 10 perc alatt elsül, de 20 perccel később újra akciózna... És ha együtt van a lánnyal egész este, akkor ez hamar megvan.

De tényleg, nem az abortuszt kéne leszólni, igaza van . Tényleg hirdessék mindenhol az óvszert, legyen plakát az iskolában, a nyomorult szülők kicsit figyeljenek a gyerekükre, és beszélgessenek amikor ő szeretné, mert aztán hamar megtanulják hogy a szüleik sz@rnak rájuk, és már nem ott kérdeznek, hanem neten nézik a sok ostoba infot, itt olvassák (ha még nem volt menstruációd nem lehetsz terhes- persze, csak épp LEHET, hogy akkor jött volna először, és így mivel nem várja fel sem tűnik, hoogy babát vár), egy nő, aki megszakítás mellett lett várandós hangoztatja legjobban, hogy az előváladék NEM tartalmaz spermát, megszakítással CSAK akkor lehet teherbe esni, ha a férfinak spontán orgazmusa?! (bár egész mást jelent de ezt hirdeti), sokan írják, hogy éve megszakítással védekezünk, és nem lett semmi baj.... SOROLJAM?? Az internet is csodás találmány, de nem kéne, hogy a tinik mindent itt tanuljanak meg.

Kisbabás család, ahol még csak pár hónapos a pici, és anyuka teherbe esik. Mai napig él sok helyen a nézet, hogy a szoptatás fogamzásgátló módszer, ugyanolyan hatékonysággal, mint a tabi. ÍGY. Ismét, miről van szó?! Felnőtt nők, és nem tudják, mert ezt is sokan hangoztatják.

A sok hazugság miatt IS tartunk ahol tartunk.

Ismerek én is olyan nőt, akinek volt ab.- ja és többet nem lehet gyereke, bár neki 20 évvel ezelőtt volt azóta sokat változott a dolog, és nagyon ritka, hogy valakinek emiatt ne lehessen többet gyermeke. Viszont én is fiatalon lettem szülő (bár már terveztem), sok hasonló korú anyukát ismerek (18-24 között szült). 10/8 egyedül neveli a gyerekét, nem kap gyt-t a gyerek apjától (el sem ismerték sajátjuknak), nem kapnak munkát, gyesből nyomorognak, és az egyiket régebb óta ismerem, konkrétan tudom, hogy ő 3 havonta ment fog. gátló injekciót beadatni. A többiek nyilván a buta kategóriába esnek, mert épp csak megszakítással "védekeztek", de nem is ez a lényeg. Mind boldogtalanok, állandóan sírnak. A gyereknek vajon ez kell? Milyen lesz később szerencsétlen, ha ezt látja? Jobb esetben csak gyűlöli majd magt, hogy miatta van maga alatt az anyukája. Nem túl gyakori, hogy egy becsúszott baba megerősítse, jobbá tegyen a kapcsolatot. Főleg fiatal korban.

Élet, és ember. Oké. Ez természetes. Fogjuk rá. De nem érez, hónapokig nem mozog tudatosan, esetleg ösztönösen... De ezt már nem nagyon lehet tovább cifrázni. Nem rajongok az abortuszért, ha tőlem megkérdezi valaki, nem vágom rá élből, hogy ne tartsa meg a babát. De ha beszélgetünk, vagy ismerem régebb óta és tudom, hogy milyenek a körülményei, akkor elmondom, hogy én az ő helyében valószínűleg nem tartanám meg.

2013. máj. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!