Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik kampányoltok az abortusz...

Akik kampányoltok az abortusz ellen: mit tesztek, hogy könnyebb lennek a nehéz helyzetben lévő nőknek?

Figyelt kérdés
Vagy csak odáig a ti doglotok amíg megtartja, utána haljon éhen a gyerekével együtt?
2013. máj. 11. 09:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/108 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem SEMMIT nem tesznek.

SŐT!!!!

Ha egy nő megszüli a gyerekét GYES-re, akkor hányan esnek neki, hogy örüljön hogy ezt kapja, fogja be a száját, és még ezt sem adná, mert nem tett semmit a közösségért, nem adózott stb. És le merem fogadni, hogy sokszor azok esnek nekik, akik előtte mondogatták, hogy az abortusz"gyilkosság.

Szóval igen, konkrétan addig számít, hogy szülje meg, aztán ne merjen az államból élni, ne sírjon a gyesért, ne várja, haljanak éhen gyerekkel együtt.

Mindenki követ el hibákat, nincs 100%- os védekezési módszer (még a 2féle sem mondható 100%-osnak), mért krll bántani azt, akinek volt egy, vagy nem tudja mi legyen, és úgy gondolja, hogy abortuszt szeretne...?! Miért kell ab.ellenes propagandahonlapokról leszedett félinfokkal, téves hazugságokkal rémisztgetni őket?!

Örökbeadás. Mert olyan könnyű. Ráadásul ha az ember kihordja, akkor nem biztos hogy odatudja adni...

2013. máj. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/108 anonim ***** válasza:
21%
Bennem az a kérdés merült fel, hogy speciel azok, akik abortusz ellenesek, ahogy én is, miért kellene bármit tennem azért, aki ezt választja? Miért lenne a felelősségünk segíteni annak, aki a saját gyerekét nem tartja annyira, hogy életben tartsa? Segítek megelőzni, segítek, ha megtartja (ahogy itt is sokat segítenek egymásnak: [link] ), adok tárgyakat, ruhákat, ételt, ha kell, ahogy nem csak kisbabás ismerősöknek segítettem már, akár tanítással, akár mással. De azt, aki nem képes védekezni, utána nem képes időbn esemény utánit venni, mikor pedig sikerül a gyerek sírdogál és elveteti, azt nem vagyok képes vígasztalni. A gyereket sem vígasztalta senki, mikor elvették a lehetőségét az életének (amit amúgy nem kért, mégis megkapta). Sajnálom a gyereket, de a nőt nem.
2013. máj. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/108 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg nagyon összetett probléma, ami az embereket érzékenyen érinti, mindkét oldalról.

Nem tudom, mire gondolsz a kampányolás alatt, engem az abortusztéma sokszor érintett az életem során, tőlem is sokszor kértek tanácsot, sírtak a vállamon, hoztak jó vagy rossz döntést az ismerőseim.

A saját sztorim a 3. gyermekünk, aki védekezés mellett besikerült. Nem mentem abortuszra, mert én személy szerint nem tudtam volna feldolgozni ezt. Jó helyre született, testvérei közé, megfelelő anyagi körülmények közé, miért vettem volna el az életét. Nálam az veri ki a biztosítékot, ha valaki jó anyagi körülmények között él, rendezett, harmonikus családban nevel 1-2 gyereket, és besikerül még egy, erre elveteti, mert neki nem kell több.Sajnos ilyen eset van néhány az ismeretségi körömben.

Más eset, ha van sajnos olyan körülmény, amely miatt tényleg jobb, ha nem születik meg a baba, mert nem tudnák felnevelni, éhezne stb.

Én megkülönböztetnék két csoportot. Az egyik a felelőtlenül szexuális életet élők csoportja, akik védekezésül használják az abortuszt. Itt lehet sokmindent tenni a megfelelő felvilágosítással, már akire ez hatással van.

A másik csoport az ellenkező példa, itt is felelőtlen védekezés nélküli szex, és többnyire abortusz helyett megszülik sorba a 3. 4. 5. stb. gyereket, nem megfelelő anyagi körülmények közé. És ez már országos probléma, na itt kéne igazán hatékonyan kampányolni...

Én személy szerint mit tudok tenni egy adott esetben? Ha tanácsot kérnek, igyekszem segíteni, de a döntés mégis az adott helyzetben lévőé. Én abortuszellenes állásponton vagyok azokban az esetekben, amikor nyugodtan fel lehetne nevelni a gyermeket, ilyen esetben akár segíteni is tud az ember. PL. egy barátnőmet otthagyta ezért a párja, egyedül vállalta fel a babát, sokszor segítettem neki vigyázni a kicsire, együtt jártunk a játszótérre stb., azóta lett új párja, rendezett családja lett.

Olyan embert nem beszélnék rá a gyermek megtartására, aki nem tudná ellátni, éheznének, vagy ilyesmi, én sem tudnék, meg nem is akarnék anyagilag segíteni, nem nekem kell felnevelnem más gyermekét. EZ nem jelenti azt, hogy nem tudok segíteni, adtam már gyerekruhákat, játékokat másoknak, akiknek ezzel tudtam könnyíteni a helyzetén, de emellett azért mindenkinek a saját gyermekét kell felnevelni.

Visszatérve az eredeti kérdéshez:

Vagy csak odáig a ti dolgotok amíg megtartja, utána haljon éhen a gyerekével együtt?

Hát addig sem az én dolgom, az ő döntése, és ha olyan helyzetben van, hogy éhenhalna, hát ne vállaljon gyermeket, vagy ha igen, nem a más dolga segíteni rajtuk.Van erre megfelelő törvény, a gyermek védelembe vétele, és állami gondozásba helyezése, ha így alakul a helyzet.

2013. máj. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/108 A kérdező kommentje:

20: sok oka van. Egyrészt, mert kiskorú és nem meri megmondani a szüleinek. Arról nem tud, hogy kap szülő nélkül is, vannak sürgősségi klinikák stb.

Másrészt megkérdezi a barátnőket, feljön internetre és megtudja, hogy elég alaposan kimosni, meg amúgy sem lehet terhes ha a ciklus x. napján szexelnek. Sok a téves információ, sajnos a szülőknél is.


Nem igazán az itteni dolgokra godnolok. Hanem ha a rokonok megtudják, jön az ami itt is van, aztán ha megvan a gyerek eltűnek. Előtte ígérnek-fűt fát, gyerekvigyázást hogy tudjon tanulni, aztán jönnek a kifogások.

2013. máj. 11. 11:33
 25/108 anonim ***** válasza:
66%

Még egy ilyen.


Hát, szernitem semmit nem tesznek, csak a szájuk nagy, hogy mekkora szemetek gyilkosok.


Lehet, én vagyok túl termékeny, vagy páromnak van irtó jó "cucca". De 3 gyereket akartunk, meg is születtek, pár hónapja kezdtem újra dolgozni. Lejárt a GyED szóval muszáj volt. ÉÉÉS. amikor szültem harmadszor, spirált tetettem fel, na most MA pozitívat teszteltem. Úgy, hogy spirál, és amellett sem éreztük biztonságban magunkat, szóval mellé megszakítás. 2! módszer mondott csődöt. (mellesleg volt egy abortuszom régen, pályakezdő voltam, fog.gátlót szedtem, mellé antibiotikumot és így becsúszott. Férjem az előző feleségétől még válófélben volt, épp csak elkezdtem a munkám... de kb fél órája írtam le)

2013. máj. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/108 anonim ***** válasza:
63%

Egyetlen védekezési módszer sem 100%, ez igaz, ez tény. De azért kettő kombinációja elég tud lenni ahhoz, hogy jó eséllyel hatékony legyen. Számtalan ember éli le úgy az életét, hogy nem megy abortuszra, ők vajon mit csnálnak másképp? Képesek normálisan gondolkodni és védekezni?? Mert van ilyen is! A normálisan, felelősséggel védekező embereknek ritkán kell bakival szembenézniük, és még akkor is ott az eseményutáni. Nem kell annyira felnagyítani a hibaszázalékokat, ennyire nem lehet ezekre fogni a kéretlen terhességeket. Jó eséllyel lehet választani 0.1-0.5 pearl indexűt is, kombinálva egy másikkal, és nem lesz akkor sem nulla, de erősen ahhoz közelít! [link]


Azt gondolom, hogy kevesen vanak azok, akik mindent megtesznek ellene, mégis besikerül. Ők az egy ezrelék. A legtöbben azok mennek abortuszra, akik előtte sz*rtak bele a védekezésbe, utána meg a gyerekük életébe. Mert neki úgy kényelmes. Ültem terhesgondozáson olyan nő mellett, akinek rohangált 4 gyereke és sorozatban a harmadikat jött elvetetni. Sajnáljam és segítsem? Ne röhögtess! Miért? Tiszteletet érdemel szerinted? Indokolatlanul magas az abortuszok száma. Ha nem lehetne elvetetni, sokan meglepődnének, mennyire lecsökkenne a váratlan balesetek száma, mert jéé, mégis csak lehet normálisan védekezni! Ideje lenne az embereknek észbekapni és előre gondolkodni!

2013. máj. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/108 anonim ***** válasza:
80%

Nem lesz ab- om, mert mi jól élünk, saját ház, saját kocsi hitel nélkül, nettó 450e fizu elég 4 gyerekre is (bár még minden korai, hisz csak 2 órája teszteltem). de hogy magyarázod az én esetemet?? Annyian mondják, hogy milyen jó a megszakítás is, a spirál is elég jó pearl index-szerl rendelkezik. Ilyenkor mi van?

Nyilván nem gyakori. de mért milyen jogon ítélitek el azt, aki viszont nem teheti meg, hogy szüljön? Megint más, aki ész nélkül kefél és sorra jár ab-ra.... De egy a 40 termékeny év alatt miért fáj nektek? Fáj a rajta áteső nőnek eléggé naélkül os, hogy bűntudatot keltenétek benne, hogy "legyilkosoznátok"...

2013. máj. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/108 anonim ***** válasza:
72%

Sose lesz vége a vitának :)


Igen, vannak szerencsések, akiknek elég egy módszer, és nem csúszik be. Vannak "szerencsések", akiknek semmi nem kell és nem esnek teherbe (viszont igen kellemetlen, ha akkor sem, amikor már szeretnének), vannak kevésbé szerencsések, akinél egy csődöt mond (és lehet mondani, hogy 72 órás tabi, de a fog. gátlóról pl nem tudja az ember, hogy csődöt mondott, csak amikor már késő hozzá). Van, akinél 2 is csődöt mond...

2013. máj. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/108 anonim ***** válasza:
85%

Tavaly feküdtem a nőgyógyászaton vetélés miatt, és bekerült a szobánkba egy 2 gyerekes 40 éves anyuka, aki védekezés mellett lett terhes, és bevette az esemény utáni tabit is..

Abortuszra várt természetesen, és megmondom az őszintét, hogy megértem a döntését! Egy picit sem voltam rá irigy mert neki összejött, nekem meg nem, inkább sajnáltam, mert őt is felkavarta a dolog, nem volt neki sem könnyű döntés, de nem tudtak volna bevállalni egy harmadik gyereket..


Sosem álltam egyik oldalon sem, mert mind a két oldalból vannak kivételek, és általában az abortuszosokat olyanokkal azonosítják, akik még iskolába járnak, védekezés nélkül lesznek terhesek...


Magánügye mindenkinek, hogy mit tesz vagy mit nem.. és nem azért mert annak a kicsinek nincs joga élni, vagy éppen van, hanem azért mert senki se ismeri a körülményeket.. és természetesen a következményeket se vállalja senki, az anyuka helyett!

2013. máj. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/108 anonim ***** válasza:
97%

Elfogadom, hogy bizonyos esetekben jobb az abortusz...

Szerintem ez miatt senkinek nincs joga másokat elitélni...


Egy régi példa a környezetemből: 20-as évei végén járó pár, három gyerek, rossz anyagi körülmények, nő végre dolgozik, feketén, még minimál bért sem kap, férfi alkalmi munkákat vállal, csomó kölcsön. Dug... (mert ezt máshogy nem nevezném) naponta legalább 2-szer, mert ha a pasi nem kapja meg, akkor máshova megy és a pénzt is oda viszi. Kajára sincs pénz, nem még tablettára. És ennyiszer esemény utánit kérni is hülyeség. Hát persze hogy jön az abortusz, mert arra valahogy mindig jut pénz. Nem kisebbségiek, de az ösztön magasan veri az intelligenciát. Érdemes ilyen helyre még gyereket szülni? Szerintem nem. Pedig lehet, hogy azok a gyerekek is élni akarnának. Csak sajnos élet és élet között is sok a különbség. Örökbeadás? "És addig ki dolgozna helyettem?"

2013. máj. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!