Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik kampányoltok az abortusz...

Akik kampányoltok az abortusz ellen: mit tesztek, hogy könnyebb lennek a nehéz helyzetben lévő nőknek?

Figyelt kérdés
Vagy csak odáig a ti doglotok amíg megtartja, utána haljon éhen a gyerekével együtt?
2013. máj. 11. 09:51
 51/108 anonim ***** válasza:
0%
:)... Egyik tábor sem különb a másiknál.... Szélsőségesek vagytok, és folyton általánosítotok, miközben minden ember, minden környezet, minden helyzet, minden érzés, minden mozdulat, személyiség és gondolat egyedi... Azt sem értem hogy hogy lehet az abortusz mellett, és azt sem értem hogy hogy lehet az abortusz ellen lenni. Azt sem értem hogy hogy ítélhet el valaki valakit mert abortusza volt, és azt sem értem hogy hogy ítélhet el valaki valakit, aki elítélt valakit amiért abortusza volt, és főleg azt nem értem hogy mi különbözteti még a két tábort.... Véresszájú emberek marcangolják illuminált meggyőződéssel egymás torkát, és mind mind biztos benne hogy nekik van igazuk. Ha mindenki a saját dolgával foglalkozna ekkora vehemenciával, lehet kevesebb abortuszra lenne szükség, de ez csak egy ötlet :).
2013. máj. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/108 anonim ***** válasza:
28%
jellemző, kedves "angyalok", hogy mi lettünk 0%-ra lepontozva. Ez a mai magyar valóság. Össze-vissza élnek, eszük ágában sincs védekezni, mert nehogy má', szegényeknek nincs rá pénzük. A gyerek meg nem kell. Sőt: meg is indokolják, jobb is neki, ha meghal. Szerintem egyenesen kegyet gyakorolnak azzal, hogy széttrancsíroztatják őket. Lassan oda jutunk, hogy ez lesz az egyetlen humánus megoldás... Az élet, és annak védelme pedig ósdi, elavult nézet. Legyenek csak boldogok a százalékaikkal. A közös bűn nagy kovász: ez tartja össze őket. Azért kíváncsi lennék, hogy amikor majd öregek, betegek és elesettek lesznek, milyen érzésekkel veszik majd tudomásul, hogy éppen a sokadik unokájukat, dédunokájukat teszik el láb alól. Nem kívánok ilyet, de ha ezt a szemléletet örökítik tovább, mást nem várhatnak. Azért buzdítják egymást az abortuszra, mert ezzel relativizálják a saját aljas tettüket. Azt hiszik, ha másnak lehet, nekik is. És hogy ez így normális. Egyikük sem válaszolt arra a kérdésre: Miért nem lehet tisztességesen védekezni? Na itt bújik ki a szög a zsákból. Felelőtlenül élnek, a babát meg megöletik. És mi vagyunk az elvetemültek. Nem baj. Az életben mindenkinek eljön a pillanat a legvégén, amikor el kell számolni... Végtelenül szánom őket.
2013. máj. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/108 anonim ***** válasza:
15%
Én is hiszek benne, hogy egyszer számot kell adnunk. Ugyanúgy a saját, mint a ránk bízott életekről. Ide tartoznak azok az életek is, akikbe csak belebotlunk. Mint a koldus az utcán, vagy egy szomorú szomszéd. Sajnos a többség ha rossz körülmények között élő gyermeket lát elfordul és fröcsög a szüleire, ahelyett, hogy a gyereken segítene. Mert sajnos ez van, ezt látom. S ha én segítek, hát csodabogárnak tartanak. Na meg másért is csodabogár vagyok, de az már nem ide tartozik. A pontozás meg már rég nem érdekel. Ilyen társadalomban élünk. S ha valakinek ettől jó, ám legyen. Pontozzon.
2013. máj. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/108 anonim ***** válasza:
3%
Kedves 51-es: Van, amiben nincs kompromisszum. ÉLő embertől életet elvenni. Elég alap szerintem. LEhet valaki gumiderék és mindig azt mondja, ami az aktuális beszélgetőtársának jó, de hogy képezheti kompromisszum tárgyát egy élet elvétele?
2013. máj. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/108 anonim ***** válasza:
78%

Na most kíváncsi vagyok, mit szóltok a következő történethez. Előzményként hozzáteszem, hogy jómagam ellenzem az abortuszt, gyilkosságnak tartom, de az élet hozhat olyan példákat, amelyben a kisebbik rossz megoldás.

A történet:

Gyógypedagógusként kisegítő osztályban tanítok, értelmi sérült gyermekeket. Egyik tanítványom 13 évesen teherbe esett. A szülők ragaszkodtak ahhoz, hogy a lányuk megtartsa gyermekét. A lánynak 8 testvére van, vele együtt 11-en élnek összesen egy kétszobás, komfortnélküli vályogházban. Megelőzésről itt még nem is beszélhetünk, felvilágosításról esetleg, de az ő esetében ez nem sokat ért. Így mikor kiderült, miért maradt ki az iskolából, az iskola a gyermekvédelmi szolgálattal együtt próbált segíteni, többször beszéltünk a lánnyal és a szülőkkel, és számára az abortuszt tartottuk a megfelelő megoldásnak. Kiskorú, általános iskolába jár, értelmileg akadályozott, életkörülményei sem megfelelőek. A szülők megértették az észérveket, de a döntés az övék volt, nem engedték abortuszra a lányukat. A baba megszületett, a szülők őt is nevelgették, majd olyan 1 éves kora korül a gyámhatóság elvette tőlük, azóta örökbefogadó szülőknél van, a gyermek értelmi sérült. A történet újból folytatódik, a lánynak ingyenes fogamzásgátlást biztosítottak, 3 havonta egy injekció, de ő egyszer elfelejtett időben elmenni, így újból terhes lett, a megszületett babát már a kórházban elvették tőle, haza sem vihette...

Életemben egyszer valakinek az abortuszt javasoltam. Azt hiszem, itt nincs fekete vagy fehér, vannak egyéni sorsok, én sokáig gondolkodtam ezen a történeten, de a lány sok segítséget kapott a megelőzésben, a fogamzásgátlásban, mégsem tudtunk rajta segíteni. Hozzáteszem az örökbefogadás szóba sem jöhetett náluk, de ez érthető is.

Mielőtt nagyon egymásnak estek, gondolkodjatok el ezen is, van egy mondás: A kivétel erősíti a szabályt.

Én nem tartom az abortuszt emberi megoldásnak, de talán vannak kivételek, amikor talán mégis...

2013. máj. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/108 anonim ***** válasza:
85%

51: A két tábor között az a nagy különbség, hogy míg az egyik kötelezné a nőket a szülésre (aztán a gyereket megtartják vagy örökbe adják), addig a másik tábor nem kampányol az abortusz mellett, hogy bárki vetesse el a gyerekét, csak azt mondja, hogy a nő döntse el. Én nem javaslom senkinek az abortuszt, nem kényszerítek rá senkit, de a szülésre se, elvégre nem nekem kell felkelnem az üvöltő gyerekhez és nem én fogom etetni meg ruházni.



A dédanyáink korával összehasonlítani a gyerekvállalást pedig hülyeség. Apám (már 80 éves) 14 évesen inasként dolgozott, akkoriban egy 10 éves már besegített a földeken, 5 éves őrizhette a libákat, vagyis a gyerekek kicsi koruk óta meg is termelhették azt a tál ételt, amit megettek, nem pedig fejlesztő játékokat játszott velük anyuci.

Azért ha valaki a 14 éves lányát kivenné az iskolából, hogy egy jobb módú családnál cselédkedjen, a 4 meg a 7 éves gyerekei felügyelet nélkül csatangolnának a határban meg vigyáznának az állatokra, az összes gyerek a szüret miatt otthon maradna az iskolából, ott másnap kopogtatna a gyermekvédelem és garantált hír lennének az összes bulvárújság címoldalán meg a híradóban. Dédanyáinknak aztán nem kellett kifizetni a 10 ezer Ft-os tankönyvcsomagot meg az erdei tábort, manapság egy gyerek sokkal tovább költség, és bevételt a családnak nem hoz.

2013. máj. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/108 anonim ***** válasza:
4%

Kedves Utolsó!


Tipikus liberális szöveg a tiéd, telis-tele ferdítésekkel. Először: nem mindenki (volt) falusi gyerek. A városi gyerekek nyilván nem őrizték a libákat, gondolom, ebben egyetértünk. Rengeteg városi család van/volt Magyarországon, felesleges azt a látszatot kelteni, hogy az egész ország libapásztorkodásból él(t).

Másodszor: A falusi gyerekek valóban besegítettek a ház körüli munkákba, de ettől semmi bajuk nem lett. Igaz, hogy az édesanyjuk nem játszott készségfejlesztő játékokat velük, hanem nemes egyszerűséggel megtanította őket arra, mi is az élet. Biztos, hogy ezek a gyerekek nem képeskönyvből tanulták meg, hogy néz ki egy liba, hogy a példádnál maradjak. A falusi lányok 18 éves korukra kész emberek voltak: tudtak főzni, mosni, kertet művelni, befőzni, értettek az állatokhoz, és alaposan beletanulhattak a gyermekgondozásba is. A fiúk pedig mindent megtanultak az édesapáktól ahhoz, hogy majdani családjukról gondoskodni tudjanak. Ez olyan szörnyű? Biztos, hogy leterhelődtek, de nem a hülye bulikon, meg partykon járt az eszük. És persze bizonyos iskolázottsági szint akkor is kötelező volt; ezek az asszonyok nem tartották vissza az iskolából a gyerekeiket. Sőt, hát az egész magyar tanítási rendszer ehhez az életformához igazodott: a betakarítás idején nem tanítottak, évközben viszont többet, mint például németországi viszonylatban, ahol más időjárás uralkodik és más a mezőgazdaság.

Aztán: nekem is 3 gyerekem van: a tankönyveket ingyen kapom. Táborra is lehet pályázni, de ha nem jön össze, akkor nem jön össze. Ettől nem dől össze a világ.

Aztán: ha neked a gyermekvállalásról olyan képed van, hogy a baba "üvölt", meg, hogy csak viszi a pénzt, nem hozza, akkor semmit nem értesz az életből. Ezek közül egyik sem érv az abortusz mellet - természetesen. Mondd csak, te nem "üvöltöttél" véletlenül, amikor baba voltál?...

Végül: Ki kötelez itt bárkit gyermekvállalásra? Senki. Mi csak a magzatgyilkosságot ítéljük el, de nagyon. Elkeserítő, hogy már a babasírás is okot szolgáltat egy emberi élet kioltására. Hihetetlen. Senki nem mondja, hogy mindenki szüljön, de azt igen, hogy tisztelje az életet, így a magzatét is. Te sem válaszoltál arra: Mi a fenéért nem lehet védekezni? Össze-vissza (kef)élni azt lehet? Ha meg jön az "üvöltős" baba, akkor gyilkoljuk meg? És te erre buzdítasz másokat? Lehet, hogy dédanyáink nem nyomkodták a gombot az elemes játékokon, de hogy tisztességre, becsületre nevelték a nagyszüleinket, az biztos. És a legfontosabb: te is úgy állítod be a gyermeket, mint ami hatalmas veszély a felnőtt nő életében. Mert korlátozza a cselekedeteiben. Nem mondom, hogy leányálom a hónapokig tartó éjjeli kelés, etetés,stb., de MINDENÉRT kárpótol az az elégedett gyermekarc, az a szeretet-özön, amit senki mástól nem kaphat meg egy nő, egy édesanya.

2013. máj. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/108 anonim ***** válasza:
96%

Maradjunk az eredeti kérdésnél: szélsőséges abortusz-ellenesek, amikor ez nem csak a véleményetek, amit magatokban gondoltok, hanem nyilvánosan is mondjátok a magatokét, mikor nem láttok bele más életébe, és csak győzköditek, adtok neki havi rendszerességgel pénzt, bébiételt, pelenkát, ruhát? Segítetek neki a gyerekre vigyázni? Felkeltek hozzá éjjel?


a válasz: nem. Csak könnyű mást elítélni, miközben azt sem tudjátok, mi miért történik.....

2013. máj. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/108 anonim ***** válasza:
95%

Ha meg éheznie kell a gyereknek, nélkülöznie, akkor jön a lecseszés, hogy "minek vállal gyereket" az ilyen. -.-


Te egyre nagyobb ostobaságokat írsz 49%- os, és gondolom veled vitáztam egy másik kérdésnél is. Az abortuszokban benne van az is, aki:

- védekezett (tabi, spirál, gumi, és főleg a kúpok, mind- mind csődöt mondhatnak- a megszakítást nem említem mert az tényleg nem számít)

- az idióta szülők hibájából fakadók, ahol elküldik a "gyereket", ha kérdez, hogy még ehhez kicsi vagy, aztán csodálkoznak, ha 15 évesen haza állít, hogy terhes, illetve szitén idióta szülők, akiknek sosincs ideje a gyereküklre (ppont tegnap olvastam egy cikket egy szexuálpszichológustól ilyen témában)

- akiket megerőszakoltak

- beteg baba születne....

Szerintem nagyon kis százalék az, aki rendes felvilágosítás után, idősebbként teljesen védekezés nélkül lesz terhes, miközben nem akarja. Volt a válaszoló, aki spirál+ megszakítás. Ők megtehetik. ÉS, ahol így is 6 gyerek van 2 szobában, anyuka egyzser nagy nehezen összekaparta spirálra a pénzt, az mért szüljön többet? Hova? Pedig védekezett. (Nem 1 ember van, aki spirál mellett lesz várandós) És még mindig egy kalap alá veszed az eszetlenül kefélő tiniket (ami véleményem szerint egyébként a szüleik hibája), a felelősségteljes nőktől. Mellesleg, ha egy tini úgy dönt megtartja a babáját, akkor meg majdhogynem leköpik az utcn, hogy "gyereknek gyerek", a kis ribanc....

Szóval, ahol nem lehet több gyerek, mert anyagiak, mert betegség stb (pl ha beteg gyerekem születne egy, többet tuti nem szülnék, mert 1 is kiveszi az ember erejét), de gyilkos ha ab-ra megy, mit tegyen?! Veszed neki a pelenkát? Vigyázol a gyerek(ek)re? Segítesz ellátni a családod? Adsz nekik ételt?? És igen, ismerek ilyet. Súlyosan szellemi fogyatékos kislány született (3. gyerekként), már ő is spirál mellett sikerült, már 19 éves, de egy 3 éves szintjén rekedt, születése után pár évvel, szintén spirál mellett lett egy öccse. 4- en vannak (voltak) anyuka ugye nem mehetett vissza dolgozni, mert a lány még most is 24 órás felügyeletet igényel . Jó, Már könnyebb, mert "csak" 2 gyerek aradt otthon, a másik 2 már dolgozik. De amíg kicsik voltak borzasztóan nehéz volt. Láttam őket, az egyik bátyja gyerekkoromban jó barátom volt. Szegények voltak, húst gyümölcsöt szinte sosem ettek, általában kenyér volt a kaja, esetleg párizsival, egész nap.

Na most. A gyermekvédelem nem veszi el a gyereket ilyen esetben (még most sem egyébként, borzalmas körülmények között élnek gyerekek, mert hát így nem kell az államnak etetnie, gondoznia)...

Ugyan felnőtt volt, és más jellegű, de a nagymamámat láttam szenvedni, könyörögni a halálért. Úgy szenvedett, olyan beteg volt. Egy beteg gyereknek mért lenne jó fájdalmak között élnie pár évet? Akkor az a jó szülő, aki hagyja szenvedni a gyerekét? Ebből kiindulva, akkor ő inkább gyerekkínzó. Ha tudván, hogy beteg baba születne is megtartja.

Jobb folyamatosan az éhhalál szélén állni? Boldogtalan szülőként letekinteni rá, mert nem adhat meg mindent neki?

Akiket ismertem, anyuka, apuka depressziós, a gyerekeikkel is volt baj, ugyan felnőttek, de érdekes, egyik sem fejezte be a középiskolát, elkallódott, minimálbéres munkájuk van... Nem lett volna jobb, ha ott a 2 kisebb nem születik meg?? De igen. Mérföldkövekkel. De olyannyira hogy a legfiatalabb évek óta mondja az anyjának, hogy "miért nem kapartattál ki?" Oké, ő mégközépiskolába jár, ott ingyen kap kaját. Jut főtt ételhez. de semmi más nem jut neki....

2013. máj. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/108 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem a VÉDEKEZÉSRŐL papolsz??? Hát olyan nagy dolog felhúzni azt a gumit? És egyébként is: Hozzád nem keltek fel éjjel? Téged nem is kellett pelenkázni?!?! Szegény magzat sem tudja, mi miért történik. De elszenvedi a szerencsétlen a halálos ítéletet, amit kimondanak rá. Ez szerinted jogos? Csak mert a szüleiknek derogál az odafigyelés.A 21. században ne mondd nekem, hogy nincs lehetőség védekezni. Ha nem akarsz gyereket, védekezz! És képzeld, ne adja Isten, de az idős, beteg szüleidhez is előfordulhat még, hogy fel kell kelned éjjel. Lehet, hogy ők is "üvölteni" fognak. Akkor majd már őket is...? Mi a különbség? Nem hallottál még olyan ágyban fekvő betegekről, akiket pelenkázni kell? Ezeket az embereket is öljük meg? Ők is viszik ám a pénzt, de nagyon. Képzeld, olyan alattomosak, hogy még gyógyszereket is szednek!!! Jó drága gyógyszereket!!! Fúj, de hasztalanok. Csodás egy falanszter-világod lehet neked ott legbelül. Ehhez külön gratulálok.
2013. máj. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!