Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi értelme megkülönböztetni a...

Mi értelme megkülönböztetni a serdülőket/tiniket, a kisgyerekektől? Szerintem semmi különbség nincs közte, normál esetben.

Figyelt kérdés
Én 18 éves vagyok és nekem nem volt "ilyen" korom. Nem mondtam soha ellent a szüleimnek, mindig, mindent teljesítettem. Soha nem voltam párkapcsolatban, most sem vagyok és még nem is tervezek, nem is értem, mi a franc értelme van a tini párkapcsolatoknak, szerintem egyetlen egy dologra jók, hogy becsapják magukat a kisgyerekek, mert ennyi idősen nem is lehet szerelmet érezni és már ilyen kicsiként "szerelmi" csalódottak. Mindig lefeküdtem rendes időben és még most is sokszor elkapcsolok, a bárminemű, csúnya beszédet, szexuális utalást, szerelmet stb. tartalmazó (sajnos) 12 és 16 karikás műsorokról, sorozatokról, filmekről. Szerintem alapvetően még én is gyerek vagyok, mivel én érett fiatalt, nem láttam még 25 éves kor alatt. Soha nem is voltak igazából barátaim, inkább a családommal töltöttem/töltöm az időt. Szerintem mindenkinél ez lenne a normális.

2021. márc. 24. 13:33
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/124 anonim ***** válasza:
100%

Drága kérdező!

Ugye nem gondolod, hogy 19 évesen túl fiatal leszek az egyetemhez? 13 éves korom óta alig várom, hogy végre csak 2 napot kelljen a családommal lennem, mert a nagy része az embereknek, akikkel együtt élek, feszengést vált ki belőlem. Mindenki kicsinek tart, nem tanítottak meg szinte semmire, ami az élettel kapcsolatos, kb minden szociális készségem pszichológiai cikkekből és YouTube videóból van. Kb 15 éves koromig hallgathattam, milyen elcseszett vagyok, de sose, hogy miért, nem magyarázták el, kivel, mikor mit kell tenni és ezeknek az okát, így magamban kellett felépítenem egy összefüggésrendszert. Főzni se miattuk tudok, ahogy a stílusom se az ő hatásukra alakult ki.

Amit a családomnak köszönhetek, az kb az életem, meg az anyagi stabilitás, ami persze elengedhetetlen, de szeretnék leválni tőlük, mert érzelmi szinten elégtelen velük a kapcsolatom.

Tele van a tököm a mérgező mintákkal, veszekedésekkel, a ki-kit utál dolgokkal, szeretnék egy tiszta lapot, ami lassan 2 évtized után igazán jól esne.

Szerinted viszont egy 9 éves szintjén vagyok. Egy 9 éves, aki nyelvvizsgázott, 2 idegen nyelvet beszél, 2 emelt érettségit tervez, aki meztelen képet küldött és szexcsetelt, akinek van egy vibrátora és rendszeresen maszturbál, aki minden nap vacsorát főz magára és testvérének lelki támasza. Egy 9 éves, akit diagnosztizáltak egy betegséggel, de 14 évesen mindent megtett, hogy ezt elvegyék tőle, így már "egészséges". Egy 9 éves, aki sminkkel, káromkodik, magassarkúban jár, politizál, festi a haját, markáns véleménnyel van az őt körül vevő világról.

Egy túlérett 9 éves... Na meg a nagy frászt! Lehet, hogy nem vagyok igazán felnőtt, hisz otthon élek, tanulok, de igazán gyermeki és ártatlan sem. Az elmúlt 4 évben nagyon sokat fejlődtem a jó irányba, s rossz irányba (mentális egészségem) egyaránt. Ha te azt mondod, 9 évesen is itt tartottam: TÉVEDSZ! Amikor ennyi idős voltam, nem tudtam semmit a felnőtt érzésekről, nem tudtam kimutatni a szeretetem senki felé, fogalmam sem volt, mi az a szex, nem tudtam, hogy működik egy rendes család, nem így öltöztem, mint most, a nyelvtudásom angolban kimerült az alap kérdésekben, színekben, számokban és a videójátékokhoz szükséges szavakban.

Lásd be kérlek, hogy veled nagy baj van és segítségre van szükséged! Ha gyereked lesz valaha, addigra remélem kinövöd ezt a szemléleted és neki nem ilyeneket mondasz majd, hogy "15 éves vagy, olyan szinten állsz még, mint egy 5 éves, ezért nem lehet kapcsolatod" pl.

Minden jót és remélem 100+ reakció után valahogy sikerül átgondolnod a dolgaidat.

2021. ápr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/124 A kérdező kommentje:
A 28 már 20 év eltérés, a 38, meg már 30 év eltérés. Van fejlődés, csak nem olyan korán.
2021. ápr. 10. 16:05
 103/124 anonim ***** válasza:
100%
102. De hát a 28 nem 18? Ami igazából 8. Hiszen 28 és 18 között csak 10 van, "ami nem sok". Na de a 18 ugyanolyan, mint a 8. Akkor mi a különbség egy 8 éves és egy 28 éves között, ha mind a kettő olyan, mint a 18? Magas, mi?
2021. ápr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/124 A kérdező kommentje:
Ez nem matematikával kell levezetni, hanem emberismerettel.
2021. ápr. 10. 16:45
 105/124 anonim ***** válasza:
100%
Vagy vegyük azt, hogy van egy 9 éves gyerek, aki két év múlva 11 éves lesz. Na de a 11 éves csak egy 1 éves szintjén áll. Akkor a gyerek mikor volt érettebb? 9 vagy 11 (1) évesen?
2021. ápr. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/124 anonim ***** válasza:
100%
104. Te beszélsz emberismeretről, amikor szerinted egy 18 éves életképtelen. Pedig egy 18 éves egyáltalán nem az, mert normális esetben jártas a szexuális dolgokban, vezet, tanul, dolgozik, maga irányítja az életét, tudja, mit akar, ellenben egy 8 évessel.
2021. ápr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/124 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok jártas a szerelmi dolgokban, sőt szerintem gáz, ha valaki ennyi idősen ezzel foglalkozik. Az meg hogy tanul, meg dolgozik nem azt jelenti, hogy felnőtt.
2021. ápr. 10. 18:51
 108/124 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

De milyen jogon mondod azt valakire, hogy gáz, ha elvárod, hogy rád senki ne mondja? :D

Ha te másokat bírálsz, akkor mi is téged: gáz vagy, gyerekes a felfogásod, idióta vagy ;)

2021. ápr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/124 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező már olyan gáz, hogy nagyanyám egész télen fűthetne vele. Badumtss! Milyen jó, hogy nem ez az általános gondolkodásmód.
2021. ápr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/124 A kérdező kommentje:
Attól még gáz ennyi idősen szerelmesnek lenni és csajozni.
2021. ápr. 10. 19:22
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!