Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehet azt kezelni, ha az...

Hogy lehet azt kezelni, ha az egyik gyerek jóval többet kap mindenből, mint a másik?

Figyelt kérdés

Mozaikcsalád, hasonló korú gyerekek (1 év korkülönbség).

Míg az egyiknél a különélő szülő átlagon felüli anyagi támogatást nyújt a gyerekének, addig a másik gyereknek a minimum jut. Ez pedig egyre több konfliktust eredményez, mert ha az egyiknek lehet/ő megkaphatja, akkor a másik miért nem!?



2023. máj. 18. 17:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/96 anonim ***** válasza:
98%
Hááát...nem tudom... Derjaderjával egyetértek abban,hogy ez így valóban érdekes családi helyzet. Szerintem sem mozaikcsalád ez így,csak úgy együtt élnek. Igen, nem a saját gyerek,DE mivel együtt élnek kiskoruk óta így közösen azért elvárható lenne valamiféle család fogalma,de nincs. Ilyen helyzetben én is alig várnám a költözést. Már a külön kassza is érdekes,de oké az még. Tegyük fel lenne egy közös gyermek is,akkor őt közösen intézik megadnak mindent, az egyik sajátot anyuka,ott mindent megad,másik sajátot apuka,ott meg nem vagy mi? :D Igen,nem a mostohatestvér apja a kérdező apja és a saját gyerekének azt ad,amit akar és kész,de viszont szerintem anyuka is ugyanígy partner ebben. Gondolom nem csak az a baj,hogy apától mindent megkap,hanem anya is ezt teszi. Anya helyében biztosan nem így intézném ezeket a dolgokat amúgy. Egyértelmű,hogyha én családként akarnék élni,akkor ugyanúgy közösen látjuk el a gyerekeinket,ha együtt élünk. Együtt teremtjük meg nekik a dolgaikat. Főleg,ha szeretném,hogy család legyünk,ők testvérként számíthassanak egymásra és tiszteljék egymást,ez így nyilván ebben a formában,ahol a kérdezőék vannak sajnos nem fog működni,gondolom eddig se ment. Pedig nem fél éve élnek együtt. Innen is látszik,hogy sok mozaikcsalád nem működik és itt nem az irigységről szól. Ők nem csak járogatnak egymáshoz,EGYÜTT élnek. Hát ez így mi? :D Nálunk van egy család,ott is van külön gyerek,közös is,de mindenkit egyenrangúnak kezelnek,közösen. Ők tök jól működnek is,a gyerekek is testvérként tekintenek egymásra. Nem az van,hogy az egyik anyától megkap mindent,a másik meg nézi. Érdekes. De lehet fordítva vagyok bekötve. :D
2023. máj. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/96 anonim ***** válasza:
11%
Kedves utolsó és a mostohatesó anyukája mért nem ad?!?adhatna ugyan úgy a gyerekének mint a kérdező apja és ne hogy már a kérdező anya ne támogassa a vérszerinti lányát mert az apja támogatja mindjárt azt mondod hogy lökje utcára a kérdezőt az anya mert a mostoha tesónak nem tetszenek a dolgok,
2023. máj. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/96 anonim ***** válasza:
89%
92#-es. Hol írtam olyat,hogy lökje? Azt írtam logikus volna egyenrangúként nevelni a két gyermeket azoknak a feleknek,akik együtt élnek. Itt most nem arról beszélek,hogy az apa meglepi a lányát,vagy anyuka meglepné a mostohatesót ajándékokkal, bármivel. Ez tök oké,de gondolom más is van a háttérben,anya elhalmozza lányát miközben az együtt élő mostohatesó nézi csak. Értelek amit mondasz,hogy a saját lányát miért ne lehetne és igen igazad van,de aki nem tud együtt élni családos emberrel,annak nem kötelező,ugyan is ez ezzel is jár,hogy a nem sajátodnak is kell némi figyelmet fordítanod, arról nem beszélve,hogy együtt élnek testvérként kiskoruk óta,ez így fantasztikus testvéri szeretet lett. Ez vérszerinti testvérnél sem lenne jó alap. Férjemnek is van mostohatestvére,de a mai napig vérszerintinek érzi, együtt nevelkedtek és így álltak a szülők is hozzá,ennyit számít ez. De ha én lennék ilyen helyzetben, egyrészt közös kasszán együtt nevelném a két gyereket, másrészt empátiára is tanítanám a lányom. Akiknél ez nem megy,azoknak nem kell családos emberrel összejönni. Arról nem tehet a kérdező,hogy az apjától kap mindenfélét,de picit érződik azért,ami itt sokaknak a szemét bántotta,hogy "tegyen érte". Én ezt munkára értelmezem,hogy tegyen érte. Viszont kérdező te sem tettél érte,kaptad, szülő tett érte. Ha pedig tévedek és nincs otthon anya és mostohaapa részéről kivételezés,illetve nem hencegsz és még is megy a csesztetés,hagyd figyelmen kívül, költözöl hamarosan, vagy pedig anyukáddal elbeszélgetni picit erről,mert akkor ez egy mérgező környezet így. Aztán hogy melyik az igaz,nem tudhatom. 91# voltam
2023. máj. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/96 anonim ***** válasza:
86%
93#jogos amit írsz de amit írtam hogy a mostoha tesó édesanya is segithetné ugyan úgy mint a kérdezőt az apja,
2023. máj. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/96 anonim ***** válasza:
29%
Valahol érthető az ő viselkedése is, viszont itt nem csak az anyagiakról van szó szerintem. A mostohatestvérednek nincs túl jó kapcsolata az édesanyjával, ez lelkileg nem könnyű egy lánynak. A te édesanyád akármennyire jó anyja mindkettőtöknek, neki mégiscsak a mostohaanyja. Azt nem tudom, hogy vannak-e édestestvéreitek, de inkább próbáljatok meg örülni, hogy kaptatok egy lánytestvért, akivel el lehet tölteni az időt, tudtok segíteni is egymásnak, ha kell, szóval mindenképpen jó viszonyra kellene törekedni, ha már így alalult. Annyit tehetsz, hogy ha kapsz valami nagyobb értékű dolgot, ne nagyon dicsekedj vele, inkább oszd meg néha a testvéreddel. Az ő hozzáállása is jobb lesz, és mindenkinek könnyebb, ha barátságban éltek együtt.
2023. máj. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/96 anonim válasza:
88%
Válás.
2023. máj. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!