Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehet azt kezelni, ha az...

Hogy lehet azt kezelni, ha az egyik gyerek jóval többet kap mindenből, mint a másik?

Figyelt kérdés

Mozaikcsalád, hasonló korú gyerekek (1 év korkülönbség).

Míg az egyiknél a különélő szülő átlagon felüli anyagi támogatást nyújt a gyerekének, addig a másik gyereknek a minimum jut. Ez pedig egyre több konfliktust eredményez, mert ha az egyiknek lehet/ő megkaphatja, akkor a másik miért nem!?



2023. máj. 18. 17:43
 61/96 A kérdező kommentje:

59-es, ne kívánj másnak rosszat, mert visszaszáll! :)

Nem hinném, hogy ebben a helyzetben velem lenne a probléma, én ne tudnék viselkedni...

2023. máj. 18. 20:18
 62/96 anonim ***** válasza:
0%
Te nem fogod fel hogy nem csak az apja hanem az anyja is megad mindent. A másiknak meg semmit. Mert nem ő szülte. Igaz az apja kellett neki
2023. máj. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/96 anonim ***** válasza:
43%
Nem rosszat kívánok én neked. Csak hogy legyen belelátásod. A karma úgyis dolgozik.
2023. máj. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/96 anonim ***** válasza:
27%

Ezzel az erővel miért nem a politikusok gyerekeire irigy ennyire betegesen? Azoknak aztán sokkal több jut közpénzből.

Ja tudom, az túl távoli, nincs az orra előtt, nem lehet belerúgni, mint a kérdezőbe. Ez egyszerű magyar módi, a "szomszédnak" egy kicsit jobb, tehát dögöljön meg. Én azért ne vegyek a gyerekemnek lakást, mert az átlagnak se telik rá? Hagyjuk már, ez nem empátia kérdése, csak józan ész, az életben egy csomó igazságtalanság és egyenlőtlenség van. Pont. Lehet ezen fröcsögni, de semmi értelme, nem lesz beljebb vele senki. Ha a gyűlölködő energiáit a lány diákmunkára fordította volna, lett volna pénze jogsira. Igazságos? Nem. Megoldja a problémáját? Igen.

2023. máj. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/96 anonim ***** válasza:
0%
62#és ha megad akkor mivan??azért szülte hogy megadjon nem??a másik gyereknek meg ott az apja meg az anya nem vagy mit akartok hogy a kérdező apja fizessen egy idegen gyereknek mert szerintetek így igazságos????
2023. máj. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/96 A kérdező kommentje:
63-as, ne haragudj, de szerintem ebben a történetben nem én vagyok a "rossz". Ő az elviselhetetlen, bunkó, paraszt. Én próbáltam segíteni neki, nem kért belőle. Sőt, ha nem lenne ilyen, a lakásos problémáján is segítettem volna azzal, hogyha én jövőre költözöm, felajánlom neki, hogy lakjon velem az egyetem alatt. De ilyen viselkedés után maradjon csak a gyerekszobájában akkor, vagy koliban, ha szerinte én ennyire rossz vagyok.
2023. máj. 18. 20:24
 67/96 anonim ***** válasza:
12%
Jobb lenne ha anyukád elzavarná öket a búsba mert ki fognak csinálni,ha zaklatnak jelensd fel öket
2023. máj. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/96 anonim ***** válasza:
9%
Mivel ebben a helyzetben nem te vagy a rossz te semmit sem tudsz csinálni. Kivárod azt a kicsit több mint 1 évet és elköltözöl. A lánnyal meg megszakítasz minden kapcsolatot.
2023. máj. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/96 anonim ***** válasza:
66%
Azért azt nem gondoljátok életszerűnek, hogy az elvált pasi az exneje új kanjának a gyerekét támogassa anyagilag, igaz? Apa nézzen jobban fizető állás után aztán az ő lanyanak is lesz jogsi meg albi. Vagy a kérdező ne szerezzen jogosítványt mert a testvére sem tud?
2023. máj. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/96 anonim ***** válasza:
55%

Anyukádéknak kellene elbeszélgetnie vele, hogy ennyire ne legyen frusztrált. Mondjuk egy jogsiba azért besegíthetnének neki. Nem vagyok álszent, lehet engem is zavarna a szitu. De igazából nem a te dolgod, nem a te hibád és nem neked kell megoldanod. És az egy dolog hogy zavarja, de nem szabadna bunkóznia veled.

Rendes tőled hogy segíteni akartál a lakhatással, de ha bánt segítene neki a fene. Tényleg nem tudsz ezzel mit kezdeni, ne érezd magad rosszul. Reméljük észhez tér, és bocsánatot kér, ha nem akkor ennyi volt a kapcsolat.

2023. máj. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!