Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehet azt kezelni, ha az...

Hogy lehet azt kezelni, ha az egyik gyerek jóval többet kap mindenből, mint a másik?

Figyelt kérdés

Mozaikcsalád, hasonló korú gyerekek (1 év korkülönbség).

Míg az egyiknél a különélő szülő átlagon felüli anyagi támogatást nyújt a gyerekének, addig a másik gyereknek a minimum jut. Ez pedig egyre több konfliktust eredményez, mert ha az egyiknek lehet/ő megkaphatja, akkor a másik miért nem!?



2023. máj. 18. 17:43
 81/96 Bogica0616 ***** válasza:
91%
Kedves 79 válaszoló, nem nem szégyellem magam. Nem én írtam, soha, hogy új csavók ne vegyenek semmit a más gyerekének. Annak is azt mondanám, hogy vele jár a feleségével. De teljesen mindegy, ha bárki kérdezi majd tőlem, hogy kell e a felesége, férje gyerekének venni bármit, megmondom neki, hogy semmit nem kell vennie, csak a sajátjának. Nem kell nevelnie,nem kell beszélgetnie vele. A másé nem az ő dolga, sem a nevelése sem anyagi, érzelmi támogatást nem tartozik rá, még akkor sem, ha egy fedél alatt laknak. Így akkor gondolom mindenki boldog, szóval leszállhatok rólam.
2023. máj. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/96 harebell ***** válasza:
93%
Ez nem "mozaikcsalád", csak egymás mellett éltek. Te nem tudod ezt a helyzetet megoldani, nem is a te dolgod lenne. Idővel talán rendeződik a kapcsolatotok, mindkettőtökre sok személyiségfejlődés vár még (ő remélhetőleg rájön, hogy nem téged kell hibáztatnia, tőled viszont rendkívül irritáló a "nincs lehetetlen, csak tehetetlen" szöveg, egy kis együttérzés nem ártana).
2023. máj. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/96 anonim ***** válasza:
73%

Ha egy ilyen kérdést egy nő írna ki, hogy az új kapcsolatában a párja gyerekének mi mindene van, de az övének alig valami, akkor mindenki a torkának ugrana, hogy ne legyen aranyásó, keressen másik munkát és finanszírozza a saját gyerekét. Most, hogy a férfi csóró, mostohaanyuka fizesse a jogsit, mert ki tudja még mi mindent hogy ne sérüljön a férfi lányának a lelke.

Egyébként elhiszem, hogy szarul esik neki a lánynak. Rossz lehet így élni. De a szüleit hibáztassa, ne a kérdezővel legyen bunkó

2023. máj. 19. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/96 anonim ***** válasza:
65%
Nekem gyanús hogy nem véletlen bunkó a kérdezővel sem. Ha ott is ezt a lenéző, nincs lehetetlen, én vagyok a világ közepe stílust nyomja...... Rohadt irritáló lehet hogy úgy okoskodik hogy nincs belelátása. Meg lehez mellettw még teszi is magát. Láttam én már pár ilyen elkényeztetett kislányt akinek minden a segge alá van fevez. Egyik sem a szerénység és az empátia megtestesülése
2023. máj. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/96 anonim ***** válasza:
84%

"Mintha bemennétek az amputált osztályra, és közölné veletek valaki, hogy szégyelljétek magatokat, hogy nektek két lábatok is van, miközben másoknak egy se."


Nos, ha simán bemegyek, senki nem fog ilyet mondani. Ha neki állok tancikalni, meg bibibi, nekem két lábam van, neked meg egy se műsort előadni, bizony joggal mondanának ilyet

2023. máj. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/96 anonim ***** válasza:
80%
#85: miből veszed, hogy a kérdező dicsekszik azzal, amit kap? Jogsi, koncert stb? Maximum nem titkolja. De nem is kell neki.
2023. máj. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/96 Derjaderja ***** válasza:
86%
Egyetértek azzal, hogy a "nincs lehetetlen csak tehetetlen" elég árulkodó.
2023. máj. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/96 anonim ***** válasza:
71%

86!


A stílusából, amiről kb mindent elmond a sokat idézett "nincs lehetetlen csak tehetetlen"

2023. máj. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/96 anonim ***** válasza:
71%

"Elkezdtem csinálni a jogsit, nyáron fogok menni forgalmira. Kérdeztem apától, hogy esetleg ha úgy van, kaphatnék-e egy saját autót. Mondta, hogyha anya áldását adja, lehet róla szó. Anyától kérdeztem, a mostohatesóm is hallotta (nem tudtuk, hogy hallja). "


De, tudtad. Tudtad, hogy otthon van, tehát kb biztosan meg fogja hallani. Ha icipici együtt érzés szorult volna beléd, akkor olyan pillanatot választasz, amikor biztosan tudod, hogy nincs otthon.

2023. máj. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/96 anonim ***** válasza:
40%

#89: úgyis észrevette volna a kocsit. És nem dicsekvés megkérdezni, hogy kaphat-e.

Kérdező, latod hogy az itt válaszolók nagy része is milyen irigy rád.

Ha a mostohatesód bunkó veled, szólj vissza. Mostohaapádnak úgyszintén. Hátha leesik neki, hogy ha ő egy jogsit sem képes finanszírozni a lányának, az nem a te hibád.

2023. máj. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!