Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehet azt kezelni, ha az...

Hogy lehet azt kezelni, ha az egyik gyerek jóval többet kap mindenből, mint a másik?

Figyelt kérdés

Mozaikcsalád, hasonló korú gyerekek (1 év korkülönbség).

Míg az egyiknél a különélő szülő átlagon felüli anyagi támogatást nyújt a gyerekének, addig a másik gyereknek a minimum jut. Ez pedig egyre több konfliktust eredményez, mert ha az egyiknek lehet/ő megkaphatja, akkor a másik miért nem!?



2023. máj. 18. 17:43
 21/96 anonim ***** válasza:
46%
Azért elég szar ám együtt élni így valakivel hogy anyagilag/érzelmileg nem kap támogatást az ember. Persze te ezt nem érzed át mert egyet csettintesz és aranytálcán tesznek eléd mindent. De gondolj kicsit bele neked milyen lenne ha nem csak nem kapod meg amire vágysz, hanem még nézheted is hogy melletted a másik ott örül neki. És persze könnyű azt mondani hogy tegyen érte. 1 szinte még gyerek. 2 pont te ne beszélj akinek semmit nem kell tennie.
2023. máj. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/96 Bogica0616 ***** válasza:
74%
Szóval, Neked apád mindent megvesz vagy éppen finanszírozza. A mostoha tesó lehet féltékeny és érezheti rosszul magát, mert ő semmit nem kap, pedig együtt nevelkedtek, mintha testvérek lennétek. Értem az érzelmeit és jogosak is, de nem te tehetsz róla, hanem az apja és anyád is. Mivel ők nevelik. Én a helyedben nem csak egy koncertjegyet kérnek hanem kettőt néha, hogy neki is legyen. Ilyen kis apróságokban tamogatnám, hogy érezze, hogy törődök vele.
2023. máj. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/96 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván nem teljesen korrekt az amit csinál de az érzései teljesen érthetőek.
2023. máj. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/96 A kérdező kommentje:

Miért ne beszéljek? Én is ugyanúgy teljesítek. Versenyekre járok, nyelvvizsgákra készülök, jól tanulok. Nem ülök, és várom, hogy majd egész életemben lesz valaki, aki eltart, finanszíroz. Nem, mert egyszer majd saját magamnak szeretném megadni ezt az életszínvonalat.

Attól, mert "szinte még gyerek", tehet a céljaiért. Nyilván 18-19 évesen nem fog tudni magának 80 millióért lakást venni hirtelen, de meg lehet oldani mindent, még a különköltözést is.

2023. máj. 18. 19:25
 25/96 anonim ***** válasza:
38%

Mostohaapád csendben maradhatna. Beszól neked mert ő csóró és nem tudja finanszírozni a saját gyereke költségeit. Jogsi, koncert, ezek azért nem luxus dolgok.

A kérdezőnek nem kell rosszul éreznie magát azért, mert az apja törődik vele és nem pucér seggel kezdi az életet. A kérdező apjának meg nem kell finanszíroznia a mostohatestvért.

2023. máj. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/96 anonim ***** válasza:
88%

Én nem azt mondtam hogy ne nyalják ki a seggét csak azt hogy gondoljon kicsit bele a másik mit érezhet. Teljesen jogos az ami benne zajlik ahogy az is hogy nem tudja elfolytani és jó pofát vágni.

Meg kérdező itt mondja hogy jajj senki nem akar vele lenni mert folyton panaszkodik. Könnyű annak akinek a segge alatt van minden. Senki nem panaszkodna így.

Empátia mond nektek valamit? Ha már nem tudja átérezni a másik helyzetét akkor maradjon csendben.

2023. máj. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/96 A kérdező kommentje:

25, nyugi már. Nem kell így kiborulni azért..


Igazából volt, hogy hívtam programokra, közölte, nem kell alamizsna neki... Meg azért egy Sziget jegy, vagy Beyoncé koncertjegy nem is 2ft, hogy csak úgy jófejségből adjam neki, cserébe azért, mert elviselhetetlen velem.

2023. máj. 18. 19:28
 28/96 anonim ***** válasza:
20%
Azért remélem anyukád ki áll érted,és ételt italt kapsz vagy azt is meghaladja szabni az pasi??kinek a háza??
2023. máj. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/96 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy a seggem alatt van minden?:D

Nehogy már nekem kelljen rosszul érezni magam, mert telik erre-arra. Tett és dolgozott az apám éppen eleget, hogy ezt megengedhesse magának!

2023. máj. 18. 19:29
 30/96 anonim ***** válasza:
26%
26*jobb ha csendben maradsz,ne hogy már egy idegen pasi mondja már meg mit kaphat és mit nem
2023. máj. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!