Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehet azt kezelni, ha az...

Hogy lehet azt kezelni, ha az egyik gyerek jóval többet kap mindenből, mint a másik?

Figyelt kérdés

Mozaikcsalád, hasonló korú gyerekek (1 év korkülönbség).

Míg az egyiknél a különélő szülő átlagon felüli anyagi támogatást nyújt a gyerekének, addig a másik gyereknek a minimum jut. Ez pedig egyre több konfliktust eredményez, mert ha az egyiknek lehet/ő megkaphatja, akkor a másik miért nem!?



2023. máj. 18. 17:43
 11/96 anonim ***** válasza:
75%

"Tudod, nincs lehetetlen, csak tehetetlen"


Ezt mindig az mondja, akinél ott van a támogató, anyagilag stabil szülői háttér. TE se tettél semmit azért, hogy legyen valamid, csupán azért van neked több, mert APÁD ad.

2023. máj. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/96 A kérdező kommentje:
Apához állandóra nem szeretnék költözni, mert a város másik végén lakik, a reggeli forgalomban halál lenne eljutnom a gimihez. Meg az eredeti probléma akkor is fennállna...
2023. máj. 18. 18:26
 13/96 anonim ***** válasza:
100%
És mit csinál eközben az édesanyád?
2023. máj. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/96 A kérdező kommentje:

11-es, és akkor neki jobb lesz, ha semmit nem csinál, csak panaszkodik, meg gonoszkodik?

Nem. És ez már másoknak is feltűnt, pl. az én barátnőimmel is jóban volt, de már a ballagására sem jöttek el, meg nem is nagyon beszélnek vele, mert mondták ők is, hogy ezt az állandó siránkozást, panaszkodást nem lehet hallgatni...



Anya azt mondja, hogy ezeket fel se vegyem, hagyjam figyelmen kívül, mert hogy ő nem rám haragszik, hanem a helyzetre és hogy nehéz az elindulás felnőttként, ha nincs anyagi fedezet hozzá.

2023. máj. 18. 18:31
 15/96 anonim ***** válasza:
96%

Miben nyilvánul meg hogy neked maximális anyagi támogatás jut és mit hiányol a mostohabátyád? Talán kezdjük itt...

Mid van neked, ami neki nincs?

2023. máj. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/96 anonim ***** válasza:
77%

De anyád nem próbált a pasijával beszélni erről?

Amúgy itt egyes válaszadók is megérnek egy misét. Miért érezze szarul magát, mert őt az apja támogatja? Nem dörgöli az orra alá. Aki meg irigy, azzal nem lehet mit kezdeni.

Nekem nulláról kellett indulnom az életben, de soha nem irigykedtem azokra, akiket támogattak, mert az a normális, hogy a szülő segítse a gyerekét, ha tudja. A kérdező apja tudja, és jól is teszi.

A kedves mostohatesó törekedjen arra az életben, hogy majd ő a leendő gyerekét/gyerekeit tudja támogatni. Ezzel többre megy, mint sipákolással.

Mi a férjemmel így állunk a fiunkhoz: rendesen el akarjuk indítani majd az életben.

2023. máj. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/96 A kérdező kommentje:

Lány ő is, de ez részletkérdés.


Hát igazából amit szeretnék, megkapom. Legyen akár tárgyi dolog, akár olyasmi, ahová el kell engedni/vinni (pl. buli, koncert).

Amik így mostanában megmaradtak:

-Elkezdtem csinálni a jogsit, nyáron fogok menni forgalmira. Kérdeztem apától, hogy esetleg ha úgy van, kaphatnék-e egy saját autót. Mondta, hogyha anya áldását adja, lehet róla szó. Anyától kérdeztem, a mostohatesóm is hallotta (nem tudtuk, hogy hallja). Utána kérdezte az apjától, hogy ha végez a szóbelivel, elkezdhetné-e a kreszt, eü.-t legalább ő is? Az apja meg közölte, hogy nem, ráér a jogsi még. Erre kiakadt, hogy "nekem még jogsim sincs, de kocsim az már van", neki meg két tanfolyamot se fizetnek ki.

-Vagy tönkrement a laptopja, a javítása 50 ezer lenne, de már régi is, lassú is. Kérdezte, hogy kaphat-e újat, mondta az apja és a nagyszülei is, hogy amíg a mostani javítható, nem..

-Most érettségizik, az egyetem alatt külön szeretne költözni, de az apja mondja neki mindig, hogy nincs havonta 100+ ezer albérletre. Ő meg ki van ettől, hogy így majd lakhat itt 30 éves koráig, hogy lesz neki valaha is lakása stb.


De igazából ez van akkor is, ha én megyek fesztiválra, ő nem. Ha én utazom, ő nem. Ha karácsonyra megkapom, amiket kinéztem/kértem, ő nem. Mindenen meg tud sértődni.


Anya beszélt már a férjével is erről, de ott is az van, hogy neki rossz kapcsolata volt a szüleivel, érzelmileg és anyagilag sem voltak mellette soha, neki ez, ahogy engem nevelnek, "majomkodás". És mindig megy az, hogy jó jó, nem mond többet ilyet nekem, nem kapja fel a vizet, 2-3 hétig csend van, aztán megint robban.

2023. máj. 18. 18:49
 18/96 anonim ***** válasza:
62%

A szomszedhoz se megyunk at azt mondani kapja be amiert neki van medenceje 😅

Mit szeretne? Ha az apja neki nem tudja ezeket megvenni, akkor se lesz neki ha fejen allva porog.

Nalunk ez unokatestvereknel fenntallt, 3 an vagyunk. A legkisebb nagyon szereny korulmenyek kozott, a kozepso elfingta magat es 100 ezres cipo akar minden heten, mi pedig jol eltunk de nem ennyire. Soha, nem volt kozottunk problema.... egy nagy csalad vagyunk, pelenkas korunk ota ossze jartunk...

2023. máj. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/96 A kérdező kommentje:
Itt régen se volt baj, amíg nem voltak ennyire nyilvánvalók a különbségek. Meg gyerekként gondolom őt sem az foglalkoztatta, miből lesz kocsija, lakása.
2023. máj. 18. 19:12
 20/96 anonim ***** válasza:
23%
Figyelj közöld anyukád pasijával meg a gyerekével hogy te a saját édesapádtol kapod nekik semmi közük hozzá vagy apukádal beszélj hogy áltsa le a csávot,eszedbe ne jusson engedni nekik fogad csak el apukádtol amit ad ismétlem nekik semmi közük hozzád,és anyukádtol szoktál kapni valamit vagy azért is pofáznak?ételt kapsz?mert ha nem irány a gyám ügy
2023. máj. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!