Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehet azt kezelni, ha az...

Hogy lehet azt kezelni, ha az egyik gyerek jóval többet kap mindenből, mint a másik?

Figyelt kérdés

Mozaikcsalád, hasonló korú gyerekek (1 év korkülönbség).

Míg az egyiknél a különélő szülő átlagon felüli anyagi támogatást nyújt a gyerekének, addig a másik gyereknek a minimum jut. Ez pedig egyre több konfliktust eredményez, mert ha az egyiknek lehet/ő megkaphatja, akkor a másik miért nem!?



2023. máj. 18. 17:43
 31/96 anonim ***** válasza:
82%
Ha ez így marad akkor nincs más üt, mint az érettségi után költözés.
2023. máj. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/96 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező anyud mit szól hozzá??kié a ház??apukádhoz nem tudnál menni??föleg ha anyukád is pasi mellé áll
2023. máj. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/96 A kérdező kommentje:
Persze, de az még egy év.
2023. máj. 18. 19:33
 34/96 Bogica0616 ***** válasza:
90%
22 vagyok. Mióta éltek együtt? Anyukád neked ebből mit finanszíroz? Mit szokott tőle kapnia a mostoha gyereke?
2023. máj. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/96 A kérdező kommentje:

4 éves voltam, mikor elváltak a szüleim, 6 éves, mikor anya összeköltözött a férjével. Aztán a lánya rá pár évre költözött ide, mert hogy az anyjával otthon sokat vitáztak.


Külön kasszán van a férjével, pont azért, hogyha elválnának, ne legyen a pénzen vita. Ő rendez engem, a nevelőapám pedig a mostohatestvéremet.

2023. máj. 18. 19:40
 36/96 Bogica0616 ***** válasza:
92%
Szintén 22 vagyok. Ha ennyire rossz a légkör és irigyek rád, anyád minek van még a pasival? Meg te minek laksz még ott? Költözz apádhoz, vagy kérd meg, hogy fizessen albérletet neked a suli közelében, vagy kollégium is megoldás. Minek vársz? Vagy ha maradt akkor annyira még sem lehet nagy gond. Akkor elviseled még ballagásig és utána lépsz le.
2023. máj. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/96 anonim ***** válasza:
78%

Meg kell várni míg valamelyikőtök el tud költözni, mástnem tudsz. Sajnos a csak meg az apja nem elég intelligens ennek a helyzetnek a kezeléséhez.

Nekik kellene az anyagi helyzetüket javitani,nem téged büntetni amiért te megkapod azt amit ők nem engedhetnek meg maguknak.

Kitartás

2023. máj. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/96 A kérdező kommentje:

Gimisként nem akarok egyedül lakni, azért na..:D

Apához nem akarok hétköznap menni, mert messzebb lakik a gimimtől, a reggeli forgalomban sosem jutnék be időben.


Zavar ez a helyzet, ennyi. De elköltözni nem fogok a saját otthonomból.

2023. máj. 18. 19:45
 39/96 anonim ***** válasza:
89%
Magyarul a ti házatok?
2023. máj. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/96 anonim ***** válasza:
41%

Mondjuk oké hogy külön kassza de azért anyunak is lehetne annyi esze hogy nem tesz ilyen látványos különbséget. Meg sztem attól nem lenne vita válásnál ha néha támogatná a másik lányt is kicsit. Persze gondolom anyu is olyan mint a lánya. Csak magát meg a saját lányát látja mást nem. Csak nekik legyen jó.

Te meg könnyen mondod h tegyen érte ő hogy jobb legyen neki mikor neked soga nem kellett semmit. Gondolom a pénz értékével, munkával, fizetésekkel se vagy tisztában.

2023. máj. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!