Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehet azt kezelni, ha az...

Hogy lehet azt kezelni, ha az egyik gyerek jóval többet kap mindenből, mint a másik?

Figyelt kérdés

Mozaikcsalád, hasonló korú gyerekek (1 év korkülönbség).

Míg az egyiknél a különélő szülő átlagon felüli anyagi támogatást nyújt a gyerekének, addig a másik gyereknek a minimum jut. Ez pedig egyre több konfliktust eredményez, mert ha az egyiknek lehet/ő megkaphatja, akkor a másik miért nem!?



2023. máj. 18. 17:43
 71/96 Derjaderja ***** válasza:
65%

Szerintem a jogsi úgy lenne normális hogy ha az egyik gyerek megkapja az apától, akkor a másik megkapja otthon. Ami egy család, egy közösség, az őt nevelő 2 felnőtt vezette egység.

Mi biztos így csinálnánk, meg is beszélnénk a másik családdal.

Ajándékot is szoktunk egymás gyerekeinek küldeni, igaz azok inkább jelképesek.


Azon hogy 18 éves kor után hogy finanszíroz lakhatást az apa nem lehet segíteni, de egy jogsi azért bőven nem akkora tétel csak akarat kellene az igazságosságra

2023. máj. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/96 anonim ***** válasza:
83%
Nem akkora tétel. Nem is azért nem segít anyu hanem azért mert neki csak a kuki kell semmi más nem. Nem vállal közösséget hiába a közös élet. Normális mozaik családnál ugen így működik mint nálatok. Közös háztartás, közös költségek, közös nevelés.
2023. máj. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/96 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván nem csak aputól kap mindent. Írta is hogy külön kassza van és anyu is meg a másik apuka is külön "intézi" a saját gyerekét. Tehát egy háztartásban vannak 4en. 2-2 embwr különböző kasszán, külön nevel csak közben dugnak. Ez nem kapcsolat hanem ilyen lakótárs extrákkal
2023. máj. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/96 Bogica0616 ***** válasza:
84%
22 vagyok. Nem is kell, hogy a kérdező apja segítsen bármit, vagy finanszírozza a mostoha tesot. Viszont anyukától ez elvárható, mivel ő neveli új apucival mind a két gyereket. Normál családnál így szokás. Gondolom anyuci ad enni a mostoha tesonak is, vagy akkor is külön kassza van? Nem az ő gondja? Mit szólnál, ha nem adna neki enni vagy nem fürödhetne, mert mondjuk apukának épp nincs munkája. Simán lehet ilyen is volt. Szóval nekem nagy fura ez a " család felépítés". Apád persze azt vesz neked amit csak akar, az jár neked. Itt csak az a baj, hogy a mostoha tesonak semmi nem jár, anyukád meg ezt vígan elnézi. Én nem tudnám a helyében. Mert igen is az ő gondja is, mert új apucival extra gyerek is járt, ezt pedig tudta.
2023. máj. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/96 anonim ***** válasza:
13%
74#nyilván a kérdezö is kap a anyukájátol elégérdekes lenne ha nem kapna de nem mondod komolyan hogy az anyukája inkább a pasi gyerekét támogassa a sajátlányával szemben???,azért ez már nevetséges
2023. máj. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/96 anonim ***** válasza:
13%
74#és mit szeretnél hogy járjon neki is?????azt hogy a kérdező apja finanszírozza az exe kanjának gyerekét???hát nem úgy van az,az hogy a kedves új pasi nem tud mindent megadni vagy nem akar azért ne a kérdezőt vagy az anyát hibáztasuk már?ezért van mostanság hogy sok nőnek fontosabb az ujj csávo mint a saját vére,de kedves 74*te is ilyen nő vagy
2023. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/96 anonim ***** válasza:
12%

Anyukád állítsa le őket. Nem tehetsz róla.

Tudod enyhíteni, ha mostohatesódnak adsz néha wzt azt

2023. máj. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/96 anonim ***** válasza:
15%
74#a mostohatesonak van vérszerinti anyukája is ő mért nem tàmogatja a gyereket,úgy mint a kérdező apja a sajátját?és ne gyere azal hogy hát az exe új nöjével él mert a kérdező sem az apjával él mégis támogatja,úgy hogy ne beszélj zöldségeket
2023. máj. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/96 anonim ***** válasza:
11%
74#te nem szégyeled magad azt írod az új apucival az is jár,érdekes módon mikor egy elvált anyuka visz magával gyereket akkor azt mondjátok nem kötelező a csávonak valamit is venni a gyereknek de fordított esetben már más a helyzet???a másik hogy a mostoha tesó mért nem az anyával él????gondolom a saját anya sem tudta már a nagyravágyását kielégiteni
2023. máj. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/96 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem lehet olyan döntést hozni, amivel mindenki elégedett lenne. Én a tesó apja helyében szerintem lelépnék. A másik gyereknek így is volt baja a saját anyja miatt, és most az apjával sincs jobb helyzetben. Ez tényleg rossz elindulás az életben.
2023. máj. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!