Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anya vagyok, amiért nem...

Rossz anya vagyok, amiért nem velem él?

Figyelt kérdés

A férjemmel fél éve mentünk szét, 3 gyerekunk van 1,3,4 évesek.

A 3 évessem nagyon eleven gyerek. Hisztis, verekedős, harapott, bántotta a testvéreit. Hiaba buntettem, jártunk nevelési tanácsadóba, de nem lett jobb a helyzet. Az apjátol mindig jobban tartott.Amióta ő van a napunk 0-24 ben rola szolt a hisztikrol, a verekedésrol, 1 percig sem lehetett levenni rola a szemünket, köztünk aludt. A házzasagunk tönkre ment. Mikor kulon mentünk velem maradt a 3 gyerek, de 1 honapja azt mondtam, hogy nem bírom tovább. A középső az apjahoz kerult. Szinte minden nap találkozunk, a gyerekek egy ovdai csoportban vannak. Egyutt karácsonyoztunk. Persze az egész családtol kapom az ívet milyen sz*ar anya vagyok :/

Tenyleg az vagyok?



2017. jan. 5. 14:14
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/188 anonim ***** válasza:
7%

Rosszul tetted fel a kérdést, hiszen veled él :)

Az, hogy heti 2-3 estét az apjával alszik még nem azt jelenti, hogy nem veled él.

2017. jan. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/188 anonim ***** válasza:
38%
utolsó nem vele él, hanem néha nála alszik, mikor a kérdezőnek is kényelmes,nem a gyerek érdeke van nézve
2017. jan. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/188 anonim ***** válasza:
73%

Nem érted amit írtam. Igen,az elvált szülők gyermeke hol itt,hol ott van. De neked a középső ott él,a kicsi sosincs az apjánál,a nagy meg néha.

Normál esetben mind egy helyen él,és egyszerre mennek az apjukhoz,nem kiválogatva. A nagymamázás más...

2017. jan. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/188 anonim ***** válasza:
42%
Miért kéne minden gyereknek az anyával élnie ? Egy apa talán nem szülő ? Neki is ugyanúgy hiányozhat a gyerek. Ilyenkor hol van az egyenjogúság ? Nemcsak a nőé a gyerek.
2017. jan. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/188 A kérdező kommentje:

51, igazad van. Ezen a héten 2x aludtak az apjuknál.

Az őszi szünetben 4 napot voltak az apjukkal, illetve rokonoztunk, vagy az apjuk volt itt.

A kicsi azert nem alszik az apjánal mert meg szopik.

2017. jan. 5. 17:04
 56/188 anonim ***** válasza:
33%
54: Erről ìrtam én is. Reakció nem volt, csak durva lepontozás...
2017. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/188 anonim ***** válasza:
65%

Van 2 élő szülője mindegyik gyereknek. Nincs kőbe vésve, hogy az anyának kell nagyobb szelet a nevelésukból.

Nincs ezzel a felállással semmi baj.

Sokkal rosszabb lenne, ha az anya magához akarná láncolni a gyerekeit mindenáron mondván, hogy az apa lelépett. Itt legalább megmaradtak a szülői szerepek.

Ne hallgass a sok károgóra, nem az árvaházba van a gyereked, hanem közös felúgyelettel az apjánál is!

Sok sikert!

2017. jan. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/188 anonim ***** válasza:
77%

Egyrészt nem nevelési tanácsadóhoz kéne vinni, hanem gyerekpszichológushoz. Ez nem jutott eszetekbe?


Másrészt szétválasztani a testvéreket undorító és aljas dolog. Lehet, hogy azt hiszed jobb így, de nem. Az a gyerek, aki nem a testvéreivel él mindig is érezni fogja legbelül, hogy számodra ő "rossz", a testvérei meg jók.


Feltételezem hogy az egyébként is igazságtalan bánásmód miatt lett olyan, amilyen. A viselkedése legalábbis nagyon is testvérféltékenységre utal, tehát valószínűleg a kicsi megszületése után hirtelen vontátok meg tőle a figyelmet és ez okozta a törést. SOkan elkövetik ezt a hibát, de ti még nagyobbat vétettek, hogy egy eleve sérült gyereket büntettetek. A büntetésnél mindig is többet ér a szép szó és a normális nevelés, ha jól viselkedik akkor dícséret és jutalmazás. A büntetéssel csak félelmet értek el, ami tovább mélyíti a problémákat és még jobban sérül a gyerek.

2017. jan. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/188 anonim ***** válasza:
76%
57 egyetértek!!!!
2017. jan. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/188 anonim ***** válasza:
82%
#58 ügyesen megfogalmaztad a lényeget
2017. jan. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!