Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másnak is unalmas már az...

Másnak is unalmas már az anyatej istenítése?

Figyelt kérdés
Jó orrcseppnek,fülcseppnek,fürdetőszernek,popsikrémnek,ha beteg a baba nem kell gyógyszer mert az anyatej az stb...Enyém tápszeres, elmúlt 1 éves egyszer sem volt beteg. Anyatejes ismerős már 3szor. Meg h nem alakul ki a kötődés..aha, még n volt egy éves, magától jött bújt,puszit adott, ha többen voltunk jelen a családból akkor is hozzám jött inkább.Azóta is bújós puszis de egyedül is felfedez. És ha olyan jó szoptatáa akkor miért kell hatalmas áldozatnak beállítani,és irigykedni,leszólni azt aki nem csinálja? Mert szerintem azok a beszólogatósok akik nem elégedettek. Vagy nagy hősnek gondolják emiatt magukat és csak hátbaveregetés maguknak,h én erre képes vagyok, és mikor a baba már akkora h elutasítaná akkor is erőltetik mert mit fognak szólni h már nem szoptat..és 2 éves gyerek szól h szomjas és nem vizet hanem mellet kap 😯 Ezek a példák a környezetemben vannak. Biztos azvanyatej összetétele a legjobb,de nem az egyetlen opció,és nem sokkal marad le a tápszer.

2019. dec. 13. 06:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/155 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem nagyon kevés, aki "áruház közepén előkapja a mellét". Én nagyon elítélem ezt, viszont élőben sosem láttam ilyet. Csak hangosabb ezt a csoport.
2019. dec. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/155 anonim ***** válasza:
71%

19: igen? És milyen jogon szólsz te bele az én döntéseimbe? Ha én a térdig érő hóba tangapapucsban megyek ki azt is látod, “az orrodra kötöttem” mégsem kértem a véleményed. Attól, hogy valamiről tudomást szerzel még nem kell azonnal úgy érezni, hogy akkor abba jogod van beleütni az orrod és véleményt formálni, mert nincs!

Ja nem megy oda ha valakit lát nyilvánosan bármit csinálni, annyi mersze egyiknek sincs. Vet rá 1-2 megvető pillantást majd rohan, hogy jól kibeszélje az első útjába eső ismerősével, vagy manapság már inkább kivési egy hosszú posztban instagramra, hogy millllyeenn felháborító dolgok vannak, a több ezer bólogatójános meg helyesel ezzel nyomasztva mindenkit akit esetleg érint a téma.

Attól, hogy én elmondom hogyan táplálom a gyerekemet neked (meg senkinek), még nem vagy rá feljogosítva, hogy lehordjál azért mert nem értesz egyet. Gondolom anyuka sem írta oda a szopipárna mellé, hogy nem veszek mert nem szoptatok mindenki mondja el erről a véleményét. Azt akkor fejti ki intelligens ember ha kérdezik. Engem sem érdekel, hogy te mit csinálsz, és nem is fogom kifejteni az álláspontomat ameddig azt nem kérdezik.

2019. dec. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/155 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a kérdésnek most mi értelme? Valami önigazolást vársz?


A fiam tápszeres, de majd belegebedtem, hogy tudjam szoptatni. Koraszülött volt és nagyon fontos lett volna az anyatej. 3 hetes volt mikor elkezdett apadni az amúgy sem túl sok tejem. 3 hónapos koráig vért izzadtam, hogy valahogy visszahozzam és még akkor is a mellszívón logtam mikor 30 perc alatt 3 ml-t sikerült lefejni. Végül nagyon nehezen de elengedtem.

A fiam jól van és imád. Nagyon sokat aludt rajtam, ezzel próbáltam kárpótolni. Amúgy 1 éves és már háromszor volt beteg.

Soha egy pillanatig sem próbáltam bebizonyítani hogy jó volt ez így, és ugyanolyan jó. Mert nem az! De el kellett fogadnom, hogy ezt dobta a gép. Egyébként fura... Engem még soha senki nem bántott azért mert tápszeres (pedig nyilván nem részletezem az okát). Lehet hogy azért nem mert nem ilyen pökhendi módon állok hozzá?

Hanem ha rákérdeztek akkor amolyan szemlesütve, csalódottan közöltem hogy már nincs tejem... Pedig én valahogy nem találkozom tápszeres anyukákkal, csak szoptatós anyukâkkal, de soha még egy fél megjegyzést sem kaptam.

2019. dec. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/155 A kérdező kommentje:
Na pont ez az. Pont nem kéne rosszul érezned magad emiatt,és sajnálkoznod sem kellene mások előtt sem! Mert látod a tápszerrel sem lett semmi gond a koraszülöttség ellénére. Enyém is sokat aludt rajtam még néha most is ,de nem azért mert kárpótolnom kéne hanem mert imádjuk egymást. A közelünkben lévő játszózéren 2 anya is van aki bármikor előkapja. Úgy is h apuka is van a közelben,meg amúgy ezren. Elfelejtik h a mell az mell marad attól h ők nem úgy tekintenek rá már. Nem várok önigazolást,igazol a kislányom. Nincs igazán anyuka barátnőm,így véleményt nem tudok kérdezni.
2019. dec. 13. 13:46
 25/155 anonim ***** válasza:
100%
Sztem a játszótér még elmegy, ha félrehúzódnak, bár én sose szoptattam ott. Viszont ha pl van egy nagyobb gyerek, akiért elmennek az óviba, onnan játszóterezni vagy ilyesmi, akkor az sok lehet a kisbabának. Kár hogy nincs a játszókon szoptatószoba.
2019. dec. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/155 A kérdező kommentje:
És olyan nincs h olyankor cumisüvegből kapja? Vagy a kettő kizárja egymást mindenképpen? Én volt h cukrászdában adtam neki a cumisüveget,de még úgyis kicsit kínos volt nem tudom miért. De ha a mellemet kellett volna előkapnom tuti nem mentem volna sehova vele utána amíg le nem szokik teljesen.
2019. dec. 13. 14:55
 27/155 anonim ***** válasza:
52%
Cumizavarról hallottál már. Akár 1 alkalom után is előjöhet. Nyilván nem azért szeretnék tápszerezni a kicsit mikor közben lenne tejük. Sztem ezzel nincs van míg szolidan, eltakarva csinálják. Mellettem barátnőm úgy megszoptatta a kicsit hogy észre se vettem
2019. dec. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/155 anonim ***** válasza:
11%

Azért nem lehet mindig a cumizavarral jönni. Van pl itatópohár direkt ezt megelőzni.

Meg mondjuk az első 6 hóbapban általában lehet úgy tervezni, hogy a szoptatás otthonra essen. Mondom úgy hogy innem tőlünk minden relatíve messze van, de meg kell nézni a menetrendet, spurizni a boltba vagy rendelni netről.

Saját gépjárműben letakart ablaknál is lehet szoptatni.

Esetleg babamama szobában, vagy vendégségben külön szobát kérve erre, bár utóbbi 3 nekem szinten a nyilvános szoptatás kategória.

Mondjuk azzal nem tudok mit kezdeni, hogy a saját házunkban nem àll fel és takarodik el a vendég, amikor elkezdem mobdani, hogy kb 20 perc múlva etetés, és inkább a konyhában vagy a nappaliban kivárja, amíg laktálok... mindenkinek vérciki, nyilván az ilyen többet nem jön, de mondjuk emiatt nem éheztettem a gyereket.

2019. dec. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/155 anonim ***** válasza:
21%
Meg a másik oldal, amikor a vendég nekiáll a nappaliban szoptatni beszélgetés közben. Egy 2 vagy 3 hónapos kölyköt, nem egy újszülöttet, miközben autóval jöttek, simán kimehet oda, vagy kérhet erre egy szobát, de nem...
2019. dec. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/155 anonim ***** válasza:
84%

Most ez a legujabb trend. Szoptass, mindenhol, iszsz iszsz és még ha nem tudná mindenki h az ő babája bizony iszsz, akkor leirja még 3x

Csodás, amikor elmegyunk babatornára és a 30 perc alatt melletünk a 10 hónapos baba 6x komforszopizik (ette a kukit és volt víze is).


Én is igény szerint szoptatom és sajnos cumi zavaros is, aminek előnye h tud enni cumisuvegbol, így apukája is oda tudja neki adni

Én nem bírnám h évekig rajtam legyen és 4 percenként szopizzon.


Ettől függetlenül tudom h a tej a legjobb neki és mindent megteszek h kapja minél tovább (pl cumizavara miatt napi 3-4x fejek), de borzasztóan túl van tolva a téma

2019. dec. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!