Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másnak is unalmas már az...

Másnak is unalmas már az anyatej istenítése?

Figyelt kérdés
Jó orrcseppnek,fülcseppnek,fürdetőszernek,popsikrémnek,ha beteg a baba nem kell gyógyszer mert az anyatej az stb...Enyém tápszeres, elmúlt 1 éves egyszer sem volt beteg. Anyatejes ismerős már 3szor. Meg h nem alakul ki a kötődés..aha, még n volt egy éves, magától jött bújt,puszit adott, ha többen voltunk jelen a családból akkor is hozzám jött inkább.Azóta is bújós puszis de egyedül is felfedez. És ha olyan jó szoptatáa akkor miért kell hatalmas áldozatnak beállítani,és irigykedni,leszólni azt aki nem csinálja? Mert szerintem azok a beszólogatósok akik nem elégedettek. Vagy nagy hősnek gondolják emiatt magukat és csak hátbaveregetés maguknak,h én erre képes vagyok, és mikor a baba már akkora h elutasítaná akkor is erőltetik mert mit fognak szólni h már nem szoptat..és 2 éves gyerek szól h szomjas és nem vizet hanem mellet kap 😯 Ezek a példák a környezetemben vannak. Biztos azvanyatej összetétele a legjobb,de nem az egyetlen opció,és nem sokkal marad le a tápszer.

2019. dec. 13. 06:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/155 anonim ***** válasza:
84%
Igen, tényleg túl van nyomatva az anyatej, nem minden országban, de magyarországon nagyon, nem lenne baj amúgy, csak nagyon frusztráló annak aki nem tud szoptatni. Szerintem se betegesebb a tápszeres gyerek, másrészt az emlősök anyatejjel táplálják az utódot, ez a természetes módja, nincs vele semmi baj, de a tápszerrel sincs.
2019. dec. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/155 A kérdező kommentje:
Nekem pl ez volt az egyik ellenérzésem h oké,h emlős vagyok rendszertanilag,de azért na. Az ember mégse állat. De megpróbáltam ennek ellenére, de az 1hét kórház alatt semmi és 15 ml között volt. Így otthon tápszer lett mert az fontosabb volt h jól lakjon a babám,ne sírjon az éhségtől és 20percenként legyen éhes mert sose lakik jól. Ha nagyon erőltettem volna és mindenféle bogyót teát,masszázst próbáltam volna lehet lett volna, de nekem ez nem a magam sikeréről szólt. Volt olyan akivel 1 napon császároztak, másnap kb 2 litert fejt le. Ez így nyilván más lett volna.
2019. dec. 13. 09:07
 13/155 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a marakodás unalmas.

Szerintem ezek a fanatikus szoptatók a szoptató anyáknak is csak egy kisebb része, én sem értem őket, de hálistennem nem is kell, mert az ő dolguk.

Szerintem azzal sincs baj ha vki kényelemből vagy fóbiából nem szoptat.

Ugyanakkor nagy esetszàmí tanulmányok az anyatejet egyértelműen jobbnak mutatták, ezen nincs mit vitatkozni, jelenleg ez tudományos igazságnak szàmít.

A kötődéssel meg nem a szoptatás ténye hanem az igény szerintiség függhet össze, a tápszerezésnek is van igény szerinti technikája, csak ott elvileg egyszerűbb sietni és nemkötődő módkn végezni, bár ugye van, aki stopperrel szoptat, nem dédelgeti közben a babát stb.

2019. dec. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/155 anonim ***** válasza:
40%

Dehogy nem bántják a tápszereseket!

Hiszen mindenki tud szoptatni!

Csak akarni kell!

Biztos nem tettél meg mindent!

2019. dec. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/155 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, tényleg túl van nyomatva az anyatej, nem minden országban, de magyarországon nagyon, ..."

Nem az anyatej van túlnyomva, hanem a szoptatás! Ne keverjük a kettőt. Külföldön, ahol vissza mennek dolgozni, van "anyaszoba" ahol lefejik a tejet és a babysitterek azt adják. De ott sokszor csak 4 órában dolgoznak, következő etetésre otthon is vannak.

Régen szoptatós dadák voltak, mert fontos az anyatej.

Szóval nem zavar az anyatej "istenítése" , a szoptatassal kapcsolatos mindenki jobban tudja mi a jó nekem és a gyerekemnek, jobban zavar.

Úgy írom, hogy 2 évig szoptattam a gyerekem és ez sem felelt meg mindenkinek!

2019. dec. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/155 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem is a szoptatás mánia van túltolva.


Szoptatok,mert éhes a gyerekem, pont. Viszont amit ez a sok nő művel, hogy áruház közepén direkt telibe előkapja a mellét, mert ez a normális és mindenki lássa, hogy csüng rajta a gyerek, ez egyszerűen gyomorforgató. Undorítóak és ők keltik a nők és anyák ellen az ellenszenvet.


Meg kb. minden rezdülésre mellre teszik a gyereket, nem adnak 40 fokban sem inni, meg ahogy elkezd bőgni,azonnal csöcsre. Nehogy legyen ezen kívül egy épkézláb gondolata, a végén megfájdul a fejük.


Áhh hányingerem van tőlük. Nekem majdnem elvették a szoptatástól a kedvem. Nem akarok ilyen emberek közé tartozni és nem akarom, hogy egy ilyen nekem bármibe beleszóljon, vagy bíráljon.

2019. dec. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/155 anonim ***** válasza:
85%

8 hónapig volt kizárólag anyatejes a gyerekem de annak ellenére, hogy sosem fájt, nem volt mellgyulladásom meg ilyenek nem pozitív élményként maradt meg. Úgy éreztem, hogy nyomást gyakorolnak rám és muszáj ezt csinálnom, különben egy szar vagyok, hiszen ahogy a 14 írta: mindenki tud szoptatni csak akarni kell!

Az anyatej nácik szerint nincs kibúvó, mindenkinek megy mint a karikacsapás ha akarja és hát ki ne akarná hiszen: sokkal szebb, okosabb, egészségesebb, jobb testalkatú, kötődőbb, kiegyensúlyozottabb az anyatejes baba... Na az ilyenektől undorodom, aki ezeket hirdeti az menjen el tanácsadónak és mondja a butaságait annak aki fizet érte de ne traktálja ezzel a nőket a környezetében mert rengeteg esetben fogalma nem lehet mi áll a háttérben. Ezek a jobban kötődik, erősebb lesz az immunrendszere stb pedig netto marhaságok, csak a szűk környezetem rá tud cáfolni. Én tápszerest még nem hallottam azt mondani, hogy az anyatej egy szar soha az életemben.

Annak ellenére, hogy én szoptattam ameddig csak tudtam, mély ellenszenvet érzek azok iránt akik habzó szájjal szoptatnak, tolják az arcunkba ezt az egészet. 1-2 kivételtől eltekintve ezek mind olyan nők, akik a gyerekszülésen / szoptatáson kívül semmit nem értek el az életben...

A gyermekeink táplálása magányügy! Kezdjünk el végre a magunk dolgával foglalkozni ahelyett, hogy mások melltartójában kotorászunk...

2019. dec. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/155 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. dec. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/155 anonim ***** válasza:
87%

" A gyermekeink táplálása magányügy! Kezdjünk el végre a magunk dolgával foglalkozni ahelyett, hogy mások melltartójában kotorászunk..."


Azért álljon már meg a menet. Nem láttam még olyan embert aki csak úgy odament volna egy anyához aki éppen etette a gyerekét, és elkezdett volna azon pampogni, hogy miért szoptat/miért tápszerezik, max esetleg az ismerősök, rokonok kérdezik meg a tápszeresektől, hogy miért nem szoptat, de mikor megkapja a választ, hogy nincs teje, vagy gyógyszer miatt nem szoptatást, akkor által ában abba is hagyják a kérdezgetést.


A legtöbb esetben bizony kőkeményen ki van teregetve a "magánügy" ami onnantól már nem is annyira magánügy, nem?


Ha valaki nem kíváncsi arra, hogy beleszóljanak abba, hogyan eteti a gyerekét, akkor ne tegyen ki ezzel kapcsolatos kérdést se, mert az aki szoptatás párti, mégis mit válaszoljon egy ilyen kérdésre?


Ha valaki úgy gondolja, hogy a gyereke etetése magánügy, akkor kezelje is aként, ha meg kiteregeti, akkor bizony viselje is el a negatív kritikát.


Pl volt itt egy kérdés anno egy baba kelengye listáról, és odaírta, hogy szoptatós párnát azért nem vesz, mert nem akar szoptatni. Mindenki nekiesett a hölgynek, hogy mi az, hogy ő nem akar szoptatni, stb. Erre a kérdező tökre kualadt, hogy senkinek semmi köze hozzá, hogy hogyan eteti a gyerekét. Mi volt erre a reakciók? Ha senkinek semmi köze hozzá, akkor nem kell megosztani basszus kulcs...

2019. dec. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/155 anonim ***** válasza:
75%
Aki attól omlik össze, hogy más mit ír a témáról, már régen rossz...
2019. dec. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!