Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatnál nyilvános helyen?

Szoptatnál nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
Én néha igen, de a közvélemény borzasztóan elítéli, így valószínűleg lemondok róla. Tapasztalatok?
2010. szept. 26. 21:16
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/195 anonim ***** válasza:
71%

Én bizony megszoptatom a gyereket bárhol. Legutóbb az Auchanban egy padon etettem meg a fiamat. És senkinek nem dugtam az orra alá a cicimet, és teljesen intim volt a dolog. Ja, és mindenki mosolygott rám őszintén kedvesen. Ez egyedül itt, nálunk, Magyarországon ekkora para. Németországban senki nem botránkozik meg még fedetlen keblek láttán sem, csak itt van sok prűd fap.na...

Akik ennyire elítélik, ne egyenek nyilvános helyen egy falatot sem, mert nem vagyok kíváncsi az étkezési szokásaikra... Vicc, komolyan, ami itt megy néha...

2010. okt. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/195 anonim ***** válasza:
22%
Nem arról van szó, hogy aki szoptat, az ne menjen sehova, de ne mondja senki, hogy az anyuka nem tudja kb-ra megsaccolni, hogy mikor eszik a gyereke. Lehet azt úgy időzíteni, hogy addigra hazaérjen, vagy olyan helyen legyenek épp, ahol félre tudnak vonulni.
2010. okt. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/195 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig egy két óránként szopó fiatal csecsemő esetében, pláne, ha esetleg nagyobb testvére is van, nem mindig lehet megoldani, hogy szoptatási időre hazaérjünk ... Én meg ezért nem fogok cumisüveggel bezavarni a szoptatásba csak azért, mert esetleg valakinek nem tetszik.

Nem kell odanézni és kész. Én sem jövök zavarba ha azt látom, hogy valaki szendvicset eszik nyilvánosan, és megbotránkozni sem szoktam, holott egy felnőtt még mindig jobban kordában tudja tartani a szükségleteit, mint egy csecsemő.

2010. okt. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/195 anonim ***** válasza:
88%

Nos,akkor száműzzünk minden / pl. templomban fellelhető/ művészeti alkotást,melyan Szűz Mária szoptatja Jézust?

Brutális lenne!

2010. okt. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/195 anonim ***** válasza:
83%

Kimondottan nyilvános helyen nem. Soha nem fordult még elő.

Ha voltunk valahol és nem volt baba-mama szoba, akkor beültem az autóba és ott szoptattam meg a kisfiamat.

Olyan is előfordult, pl bababoltban, hogy behívtak az irodába és ott megetethettem a babámat. Egy kis reklám, ez a Bergon bababolt :D

Egyébként nem is tenném meg, mert számomra a szoptatás, az nagyon bensőséges dolog a gyermekemmel. Az túl intim dolog. Így például ha szoptatok, akkor azt csak a férjem, és a nagyobbik kisfiam láthatja. Más előtt nem etetem meg a kicsimet. Egyébként 7 hónapos :)

2010. okt. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/195 anonim ***** válasza:
64%

Még egy sztori:


Az első fiamat egyszer a Gundelben szoptattam meg, persze kicsit elvonulva, a szabadtéri részen. És ott sem szóltak egy árva szót sem, pedig ugye az egyik legelitebb étterem. Bár,ha szóltak volna, valószínű szedtük volna a sátorfát...

Lányok, ez a legtermészetesebb dolog a világon és aki az intimitás hiányát hozza fel ilyenkor, az arra gondoljon, hogy arról csak ő tehet. Mert nem nehéz intim légkört vonni a szoptatásba: egyszerűen csak szemkontakt kell a csöppel és kész is ;) Aki viszont azzal van elfoglalva, hogy ki hogy reagál erre, az lőheti az intimitást :)

2010. okt. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/195 anonim ***** válasza:
86%

20.37-es!Ez jó!

Szolnokon egy édes kis hangszer-,ajándékbolt eladóját kérdeztem meg,van-e lehetőségem e dologra.A hölgy készségesen beengedett a méregdrága gitárok közé egy hátsó helyiségbe szoptatni.Most is hálás vagyok!Hiába kerestem egy padot vagy hasonlót,úgyhogy már éhes volt a kis manóm.reggel óta buszoztunk,vonatoztunk a naggyal az orvoshoz.

2010. okt. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/195 anonim ***** válasza:
83%
A férjem angliában dolgozik egy elég exclusive étteremben és ott pl. folyton vannak szoptatós anyukák, senkit nem zavarnak. Az én gyerekem lassan fél éves és most is gyakran cicizik, szóval nem kétóránként, tehát ha van egy napos program, akkor nem tudom úgy időzíteni, hogy itthon szoptassam meg. Szerintem az irja, hogy nem szoptat nyilvánosan, aki nem is szoptatott sokáig, vagy nem jár sehova, de pl. az én életem olyan, hogy nem tudom megoldani, hogy folyton itthon üljek. A férjem 3 havonta jár haza, rengeteget utazunk, repülünk, vannak nagyobb tesók ,akik azért már igénylik, hogy ne csak itthon üljön az ember, tehát kivitelezhetetlen, hogy ne szoptassak nyilvános helyen, de természetesen intimen. Múltkor egész ovis szülői értekezleten voltunk, voltak apukák, anyukák, rengetegen és egyik anyuka nem tudta senkire rábízni a gyerkőceit, igy elhozta őket, a kicsit ott szoptatta meg a szülői értekezlet közben, abszolut nem zavart senkit, apukák is teljesen normálisan kezelték a helyzetet. Egyébként meg ha nem mellette ülök, lehet észre se vettem volna hogy mit csinál.
2010. okt. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/195 anonim ***** válasza:
31%
ma 17:44-es! Ha én prűd fap.na vagyok akkor te meg ronda fejős tehén. Na szépen hangzik ugye? Szerintem fejezzük be egymás sértegetését és tiszteljük egymást ha szoptat nyilvánosan mindenkit lesz*rva ha nem. És azt sem hiszem hogy én el fogom magam szégyellni mert néhány nő a kommentjében arra utasított. Nem támogatom a nyilvános szoptatást és kész. Nem vagyok prűd de civilizált társadalomban élek. Már hozzászóltam egyszer a témához és leírtam hogy nem az a baj ha valaki elvonul és takarásban szoptat, hanem azzal ha valaki tényleg tekintet nélkül helyre, időre, jelenlevőkre csak azért is szoptat és ha esetleg megkérik hogy fáradjon át máshova akkor felháborodik...
2010. okt. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/195 anonim ***** válasza:
63%

Kedves 00:03-as :) Én általánosságban mondtam a pap.nát, de ezek szerint oka van, hogy magadra vetted :) Sajnálom :)

Ja, és tudod, mit? Nem vettem sértésnek a fejős tehén megnyilvánulásodat, sőt! Kifejezetten büszke vagyok arra, hogy 2 gyereket tudok és tudtam szoptatni nem is akárhogy :)

2010. okt. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!