Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatnál nyilvános helyen?

Szoptatnál nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
Én néha igen, de a közvélemény borzasztóan elítéli, így valószínűleg lemondok róla. Tapasztalatok?
2010. szept. 26. 21:16
 151/195 anonim ***** válasza:
36%
Nem csak a nyilvános szoptatók gyülekezési helye, én is itt vagyok, aki pl. baromi nem örül neki ha mellbimbókat lát nyilvánosan. Akárhányan is osszák itt az igét, akkoris többen lesznek akik megbotránkoznak, mint akik istenítik. Bennem azért lakozik némi szemérem és szégyenérzet, ergo baromira égne a képem, ha olyanok látnák a melleimet, akiknek egyébként nem kellene. Akármennyire is természetes dolog ez, szerintem akkor sem utcára való. Az emberi test is természetes, mégsem futkos meztelenül mindenki, még a legnagyobb melegben sem. Pontozzatok le nyugodtan, ha ettől majd jobban érzitek magatokat :)
2010. okt. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/195 anonim ***** válasza:
78%

Én már többször hozzászóltam itt a témához, de most újra. Higgyétek el, hogy akit idegesít, hogy más nyilvánosan szoptat, az nem tudott, vagy nem sokáig tudott szoptatni.

3. babáját szoptató anyuka

2010. okt. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/195 anonim ***** válasza:
31%
Érdekes, a barátnőimet is idegesíti, holott 2 évig szoptattak :) Ennyit a tényekről...
2010. okt. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/195 anonim ***** válasza:
16%
Ja és a férfiak. Nem hinném, hogy ilyen okból nem csípik a látványt.
2010. okt. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/195 anonim ***** válasza:
100%

"Higgyétek el, hogy akit idegesít, hogy más nyilvánosan szoptat, az nem tudott, vagy nem sokáig tudott szoptatni."

...

Engem nem zavar, és irigy sem vagyok rá. Én szerettem volna szoptatni, nem jött össze (sajnos.)

Ha valaki kipakolja a csöcseit, és feltűnősködik, az valóban zavaró.

Ha diszkréten teszi (azaz tudom, hogy szoptat, de nincs kinn hozzá mindene), azzal semmi gond nincsen, természetes dolog.

2010. okt. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/195 anonim ***** válasza:
19%
Engem nagyon zavar és irritál amikor valaki nyilvánosan szoptat, és cseppet sem vagyok irigy. 18 hónapig szoptattam a fiamat.
2010. okt. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/195 anonim ***** válasza:
65%
Igen nagy szegénységi bizonyitványt állit ki magáról, aki a szoptató nőnek a mellbimbóit nézegeti, illetve az, aki számára a szoptatás egyenlő a "kipakolja a csöcseit" jelenséggel. Szégyelje magát, akkor is, ha férfi, de még inkább akkor, ha "nő" az illető.
2010. okt. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/195 anonim ***** válasza:
27%
Senki nem nézegeti, hanem MEGLÁTJA. Nem keresi a szemével, hogy úristen látni akarja, hanem egyszerűen meglátja. Te még sosem láttál meg semmit? És igen, kipakolja a melleit, mert nyugodtan odateríthetne bármit, vagy vihetett volna cumisüveget, de ha tényleg semmi nincs akkor legalább egy ruhadarabot tegyen oda. Nem az állít ki szegénységi bizonyítványt, aki akarata ellenére ilyet lát, hanem az, aki még arra sem méltatja a környezetében lévőket, hogy eltakarja a melleit.
2010. okt. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/195 anonim ***** válasza:
18%
Akármennyire akarjátok akkor sem fogom magam szégyellni a véleményem miatt. Ja és nő vagyok, időzőjel nélkül!!!
2010. okt. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/195 anonim ***** válasza:
88%
Miért a szélsőséges példákat kell felhozni,én még egyszer leírnám,hogy ha valaki nyilvánosan szoptat,az nem feltűnősködni akar vagy polgárpukkasztóan viselkedni,hanem a baba vagy kisgyerek szükségleteit elégíti ki(eteti,megnyugtatni).És valószínűleg ritka az olyan helyzet,amikor nem tud az ember félrevonulni szoptatni és a kényszer szüli a helyzetet,ami mást "irritál"(hogy lehet erre ezt a szót használni).Mondok egy példát.Ha valaki a gyermekével például távolsági buszon utazik,mondjuk 30 km-t.Ugye az indulási idő adott és a baba éhes lesz,aki nem biztos,hogy újszülött.Nekem pl. 8 hónaposan is szinte csak szopott a kisfiam.Mit csináljon ilyenkor az anyuka?Szerintem egyet tud.Amennyire lehet,azért eltakarja a mellét valamivel és megszoptatja.Nekem mondjuk nagyon nagyok a melleim és lehet,hogy nem nagyon lehetne takarni.Ezzel azt akarom mondani,hogy nehogy már azt gondolják az emberek,hogy a szoptatók többsége irritálásként eteti meg a gyerekét nyilvános helyen.Gondolom nincs lehetőség,vagy már nincs annyi idő,hogy félrevonuljon.Mondjuk én is láttam a Tescoban anyukát a pénztárnál kívülről beállni a soromba a cicin lógó kisgyerekével takarás nélkül,(persze előre engedtem),de ami a lényeg,hogy cigi kellett azonnal neki.Na,nekem ez volt a furcsa,hogy szoptat és cigizik,a szoptatás ténye egyáltalán nem zavart.De gondolom ez nagyon ritka és nem kellene minden nyilvánosan szoptató anyukáról azt feltételezni,hogy nyilvánosan szeretné csinálni és magát és másokat szórakoztatja ezzel.Ez nevetséges.
2010. okt. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!