Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szükséges a szoptatás?...

Meddig szükséges a szoptatás? Baj, ha néha tápszert is kap? Vagy egyszerűbb, ha átállunk arra teljesen?

Figyelt kérdés

3 hetes a kislányunk. Imádjuk, meg tényleg nem vele van gond. De nagyon kimerítenek az éjszakai ébrenlétek (2-3 alkalommal ébred). Főleg, hogy a születése előtt 8-10 órákat alhattam, most meg örülök, ha sikerül egyben 3-4 órát...

Ez nem jó nekem sem, neki sem, a páromnak sem, mivel estére borzasztóan hisztis leszek és kb. félek az éjszakától, hogy vajon mikor kell felkelnem megint. Mondta ő is, az anyukám is, anyósom is, hogy ne csináljam ezt, elég, hogy 2 hetes koráig kapott anyatejet, álljunk át a tápszerre. Eleinte nem akartam, de most pár napja esténként tápszert kap és azóta megváltozott minden. Átvette a férjem az esti fürdetés-etetés-altatás rutint teljesen, és mivel alvás előtt tápszert kap este, nem ébred éjszaka. Csak hajnal 5-6 körül, de akkor a férjem megeteti és alszik a baba 9-ig simán.

Sokkal jobban érzem magam, nem vagyok nyűgös, fáradt, jut időm másra is. De közben valahol bűntudatom is van, hogy tápszert adunk neki... Vagy ne legyen?

Bevallom, hogy nekem sokkal szimpatikusabb a tápszerezés, a szoptatást csak egy "szükséges kellemetlenségnek" érzem, egyáltalán nem szeretem.


2017. okt. 19. 08:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/128 anonim ***** válasza:
87%
az én fiam 5 hetes korától tápszeres, most kezdte el átaludni az éjszakákat 14 hónaposan. ez teljesen normális, hogy sokszor ébred, de ezt nyilván tudtad amikor gyereket vállaltatok. a tápszertől nem fog jobban vagy tovább aludni, ezt el kell viselnetek. majd hosszászoktok.
2017. okt. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/128 anonim ***** válasza:
55%

Undorito onzo hisztis p***a vagy !!

Minek kellett a gyerek ?!

Hidd el fogzaskor kel majd orankent is ejjel !

2017. okt. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/128 A kérdező kommentje:

Utolsó, kezeltesd magad!

Mi ez az undorító stílus? Nem a haverod vagoyk, akivel szemben ilyet megengedhetsz. Remélem nincs gyereked, csodás példa lennél neki!

2017. okt. 19. 09:06
 4/128 anonim ***** válasza:
78%

A te gyereked, azt csinálsz vele amit akarsz.


(Nekem az első volt félig anyatejes-félig tápszeres, de csak mert kevés volt a tejem... soha életemben nem aludtam olyan keveset, mint akkor. A 2. soha nem látott tápszert és rogadtul örülök neki! Nem azért, mert fú de nagyon jó a szoptatás, hanem mert nekem akkora macera volt a tápszer készítés)


Még csak 3 hetes az a gyerek, jó korán feladod... Simán lehet hogy csak azért ébred fel, mert MÉG nem sikerül annyi tejet előállíranod amennyi neki szükséges, de így nem is leszel rá képes.

Hiszti meg - szedd össze magad, feltételezem felnőtt nő vagy.


De ha nektek ez így jó, hidd el, amíg bem éhezteted halálra vagy nem vered agyon a kutyát bem érdeki

2017. okt. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/128 anonim ***** válasza:
92%

Azt irod, buntudatod van. Ennek erdemes szerintem utanagondolni, hogy azert, mert a csaladon kivul mindenhonnan a szoptatast ajanljak, vagy mert osztonosen ugy erzed, hogy az lenne jobb neki, mikozben te nagyon kimerult vagy es inkabb tapszert adnal?

Ismered egyebkent a szoptatas elonyeit?

2017. okt. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/128 anonim ***** válasza:
68%
Ja, és 6 hónapos koráig szükséges a szoptatás, utána vagy tovább anyatej vagy tápszer nég fél-egy évig
2017. okt. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/128 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, hogy nekünk ez így sokkal jobb...


# 5, valószínűleg azért, mert mindenhonnan a szoptatás téma folyik. Látod, itt is nekem támadt az egyik válaszoló, és lehordott mindennek, mintha minimum vernénk a három hetes gyereket itthon.

Nem szeretek szoptatni, az egészet nyűgnek élem meg. Pedig nagyon szeretem a lányunkat, de a tápszert megváltásnak érzem. Fél évig képtelen lennék ezt csinálni...

2017. okt. 19. 09:14
 8/128 anonim ***** válasza:
81%
Utolso, kicsit kiegeszitenem, a who 6 honapos korig ajanlja a kizarolagos szoptatast, utana azt, hogy a gyerek elso eleteveben az legyen nagyobb reszben taplalek, utana pedig 1-2 eves kor kozott is maradjon meghatarozo, es igeny szerint folytatodjon azutan. Ezt sokszor ugy ertelmezik, hogy valamennyit szoptassak lehetoleg a babat 6 honapos korig, a pontos ajanlas nem ez.
2017. okt. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/128 anonim ***** válasza:
81%

kényelemből tápszerezni egy babát, miközben lenne elég tejcsi... hát, nem akarom minősíteni.

ha már este tápszert kap, és neked nem kell részt venni az esti rutinban, akkor legalább hajnali 5kor kelnél fel megszoptatni, hiszen van mivel!


ehh, te gyereked, úgy csinálod, ahogy akarod.

2017. okt. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/128 anonim ***** válasza:
80%
(A 8-as valaszt a 6-osra irtam)
2017. okt. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!