Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megtartanátok a harmadik babát?

Megtartanátok a harmadik babát?

Figyelt kérdés

Van 2 lányunk, 15 és 6 évesek. A kicsi nagyon nehezen lett, sok év próbálkozás, kezelés, végül a harmadik inszem lett sikeres.

Akkor voltam 29, szerettünk volna tesót, így továbbra sem védekeztünk.

Teltek az évek, el is felejtettük, feladtuk, sőt, inkább már örülünk, élvezzük, hogy elmúlt a babás korszak.

Továbbra sem védekeztünk, mert az elmúlt 12 évben nem tettük és abból 1x lett gyerek inszemmel és én se fiatalodom közben, kizártnak tartottuk, hogy még lehet.

Most mégis terhes vagyok, 5 hetes.

Megmondom őszintén, vegyesek az érzések, főleg hogy férjem egyáltalán nem lelkes. Azt mondta mellettem áll, én döntésem, de ő inkább nem szeretné. Úgy érzi, nem tudna lelkesedéssel mellettem lenni és örülni ennek a terhességnek.

Másik dolog, közben lett egy szuper állásom, nagyon jól keresek. Nincs diplomám, de lassan sikerült felmászni kemény munkával a létrán és most érettségivel egy jó pozícióban vagyok céges kocsival és netto 500e fizetéssel.

Azóta szépen élünk, tudunk külföldön nyaralni, gyerekeknek ésszerű kereteken belül mindent megadni. Férjem 250e körül keres, nekünk ez most nagy visszalépés lenne anyagilag, ott a két gyerek, akik megszokták, hogy velük van foglalkozva, hogy sokat kirándulunk, jövünk-megyünk, ennek egy újszülöttel vége lenne, szobánk sincs neki pluszban, semmi.

Másik oldalról: tudom milyen az évekig küzdeni egy gyerekért, sírni minden hónapban mikor negatív a teszt. Olyan ez mint valami csoda most és szeretném azt hinni, nem véletlen, hogy ő pont most-pont ide szeretne születni.

Soha nem voltam még ennyire tanácstalan. Nem tudom hogy dolgoznám fel, ha elvetetném, ha csak elképzelem, hogy tolnak be a műtőbe, sírhatnékom van.

Mit tegyek?



2019. dec. 7. 16:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/105 anonim ***** válasza:
74%

Nézd.... Mi most nagyon nagyon szeretnénk babát, és úgy tűnik nem akar összejönni. A szívem megszakad, mert a barátnőim mind vagy terhesek vagy már van gyerek, iszonyú érzés. Ennek ellenére, a jelenlegi érzéseim mellett is azt mondom én abban a helyzetben amiben most ti vagytok semmiképpen nem tartanám meg (viszont mindenképpen védekeznék ezek után).

Lehet itt szépíteni hogy nem az anyagi számít.... de igenis számít. Abban a baromi szerencsés helyzetben vagytok, hogy egy nem felsőfokú képzettséggel nagyon nagyon jól keresel. Ehhez képest a majdani 150ezer Ft maximalizált gyed szerintem borzasztóan kevés, arról nem is beszélve, hogy addigra hárman lesztek, a legnagyobb lassan akkoriban megy egyetemre, stb stb...

Az is fontos szerintem, hogy ennyi idősen nehezebb a terhesség, kockázatosabb is.

Nyilván ezt nektek kell eldönteni, de amiatt lelkiismeret furdalást érezni, mert másnak nehezen jön össze, nálatok meg sikerült, szerintem butaság. Ehhez senkinek semmi köze, neked meg a párodnak kell dönteni. Ha nem akarjátok, meg vonakodtok akkor felesleges bevállani csak azért nehogy lelkiismeret furdalásotok legyen... Ha ott lesz és tönkrevágja a családi harmóniát az jobb?

Nálunk most rengeteg a feszültség amiatt, hogy nem jön, és remélem ez csak ideiglenes.... De ha jön és nem várja az ember az ugyanolyan feszültség...

Szóval ha MOST NEKEM LENNE GYEREKEM azt imádnám, ha a te helyedben lennék terhes elvetetném.

Lehet hogy nyersen hangzik, de ez az igazság.

2019. dec. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/105 anonim ***** válasza:
14%

Ne az anyagi oldalát nézzétek már, kit érdekel a pénz, ha egy ÉLETRŐL van szó? A gyerekedet eladnád pénzért? Nem! Egyszer el tudtatok jutni ilyen anyagi szintre, mégegyszer el tudtok! Bennetek van a küzdés, meg tudjátok csinálni. És mellette ti lesztek a legboldogabb emberek, hogy lett még egy gyerek, aki a tiétek! Belőletek jött létre!

Mekkora küzdés van abban a gyerekben, hogy ilyen körülmények között, a te egészségi állapotodban is képes volt megfoganni? Gondolj már bele! Ő nem egy véletlen becsúszott gyermek! Ő küzd, hogy megszülethessen! És neked anyaként támogatni kell ebben! Az apukájának is! A testvéreinek is! Ő már egy élő SZEMÉLY! Egy hős! És hidd el, mindennél jobban fogod szeretni és félretenni mindent, ami kettőtök útjában áll! Te szereted Őt! Már most, mert belőled jött létre! A részed!


Ne helyezd az anyagiakat az élettel szemben! Biztos vagyok benne, hogy jóra fognak fordulni a dolgok miután megszületett! Lesz pénzetek, boldogok lesztek! Hidd el! Képesek vagytok rá! :)

2019. dec. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/105 anonim ***** válasza:
31%

Nem vagyok abortuszellenes, sőt! Nekem is volt, de akkor védekezés mellett lettem terhes.

A ti helyzetetekben én megtartanám. Ha annyira jó a munkád és a munkahelyed, akkor nyilván visszavárnak. Apa is elmehet GYED-re, így a te fizetésed csak rövid időre lenne kevesebb. Ilyen bevétel mellett már nyilván van annyi megtakarításotok is, hogy egy darabig simán kijöttök akkor is, ha egy darabig kisebb a bevétel.

Nálunk is az volt a helyzet, hogy nekem magasabb volt a fizetésem. Apa közben munkanélküli is lett (ekkor már megvolt a 3. gyerek, nem így vállaltuk, mielőtt a sok okostojás lehordana), ezért teljesen ésszerű lépés volt, hogy ő ment el GYES-re (akkor még GYED-re nem mehetett), aztán még GYET-re is egy időre. Tény, hogy mi mindketten akartuk.

A férjedet nem értem, elvileg akartatok harmadikat, most sikerült. Hiába mondtatok le már róla. Szerintem üljetek le nyugodt körülmények között és higgadtan beszéljétek át.

Aki azt mondta, hogy a gyereke(ek) miatt nem feltétlenül laposodik el egy kapcsolat, annak igaza volt. Ha emiatt gond lesz, ott más alapprobléma van a háttérben - szerintem. Egy igazán jó párkapcsolatot a gyerek(ek) megerősítenek, nem pedig tönkretesznek.

2019. dec. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/105 anonim ***** válasza:
71%

Nem tartanám meg!

Te sem akarod igazán, a férjed meg végképp nem.

Minden más csak ostoba érzelgősség!

Te a két gyerekre, a férjedre es magadra gondolj elsősorban.

Ha akarjátok az más. De ti nem.

2019. dec. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/105 anonim ***** válasza:
81%

Tök mindegy, hogy a válaszadók mit tennének, neked kell döntened és a döntéseddel együtt élned, legyen az bármi is.

Mondhatnám, hogy felelőtlenség volt nem védekezni, de bakker, 9 év sikertelenség után lehet én sem erőlködtem volna annyira, fene tudja. A leírásból az jön le, hogy igazából egyikőtök sem szeretné ezt a gyereket...

Viszont kérdés, hogy ha elmész abortuszra, mennyire fogod tudni feldolgozni.

2019. dec. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/105 anonim ***** válasza:
34%

Az írásodból az jön le, hogy te akarod. (Nem a fő kérdésből, a kommentekből.) A férjed meg nem. Ilyen helyzetben arra is rámehet a házasságod, ha nem tartod meg.


Mindegy, én mit tennék, nektek kell dönteni.

2019. dec. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/105 anonim ***** válasza:
78%

34%-os téged látott már orvos?

Kezeltesd már magad mert nagyon nagy baj van a fejedben.

2019. dec. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/105 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi lesz. Jövő héten megyek orvoshoz, akkor majd kiderül mi is van pontosan. Legalább a férjem mutatna egy kevés lelkesedést, de így nagyon nehéz.

Én először megörültem a pozitív tesztnek, akkor jöttek a kétségek, miután elmondtam neki és kiült az arcára a rémület.

Úgy tudom, addig úgy sem szakítják meg ameddig nincs szívhang. Van kb egy hetem, hogy eldöntsem. Ha nem marad, akkor minél hamarabb szeretnék túl lenni rajta.

10-11 hetes babát már biztos nem lenne szívem elvetetni.

2019. dec. 7. 20:35
 39/105 anonim ***** válasza:
27%
A férjed menjen el GYESre, így a karriered nem törik ketté.
2019. dec. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/105 anonim ***** válasza:
80%

Nem tartanám meg. Nem ér annyit egy fejletlen, tudattalan, fájdalmat nem érző embrió, hogy rámenjen a házasság és a család. Van már két gyerek, akik az embrióval szemben éreznek és biztos nagy plusszal indulna a kapcsolat a kistesóval, ha anyu és apu épp miatta váltak el és miatta lett oda a családi idill. A két meglévő gyerekem és a férjem ezerszer fontosabb lenne, nem rúgnék fel mindent. Egy gyereket két embernek kell akarnia, itt ez nincs meg, innentől szerintem nincs miről beszélni.

És igen is fontos a pénz! Mi az, hogy nem számít??! Hogy a viharba ne számítana! Vagy talán szeretből be lehet fizetni a számlákat meg lehet venni belőle kaját? Ha igen, valaki árulja már el hogy csinálja.... A pénz igenis alapvető fontosságú a gyerekvállalásnál.

2019. dec. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!