Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megtartanátok a harmadik babát?

Megtartanátok a harmadik babát?

Figyelt kérdés

Van 2 lányunk, 15 és 6 évesek. A kicsi nagyon nehezen lett, sok év próbálkozás, kezelés, végül a harmadik inszem lett sikeres.

Akkor voltam 29, szerettünk volna tesót, így továbbra sem védekeztünk.

Teltek az évek, el is felejtettük, feladtuk, sőt, inkább már örülünk, élvezzük, hogy elmúlt a babás korszak.

Továbbra sem védekeztünk, mert az elmúlt 12 évben nem tettük és abból 1x lett gyerek inszemmel és én se fiatalodom közben, kizártnak tartottuk, hogy még lehet.

Most mégis terhes vagyok, 5 hetes.

Megmondom őszintén, vegyesek az érzések, főleg hogy férjem egyáltalán nem lelkes. Azt mondta mellettem áll, én döntésem, de ő inkább nem szeretné. Úgy érzi, nem tudna lelkesedéssel mellettem lenni és örülni ennek a terhességnek.

Másik dolog, közben lett egy szuper állásom, nagyon jól keresek. Nincs diplomám, de lassan sikerült felmászni kemény munkával a létrán és most érettségivel egy jó pozícióban vagyok céges kocsival és netto 500e fizetéssel.

Azóta szépen élünk, tudunk külföldön nyaralni, gyerekeknek ésszerű kereteken belül mindent megadni. Férjem 250e körül keres, nekünk ez most nagy visszalépés lenne anyagilag, ott a két gyerek, akik megszokták, hogy velük van foglalkozva, hogy sokat kirándulunk, jövünk-megyünk, ennek egy újszülöttel vége lenne, szobánk sincs neki pluszban, semmi.

Másik oldalról: tudom milyen az évekig küzdeni egy gyerekért, sírni minden hónapban mikor negatív a teszt. Olyan ez mint valami csoda most és szeretném azt hinni, nem véletlen, hogy ő pont most-pont ide szeretne születni.

Soha nem voltam még ennyire tanácstalan. Nem tudom hogy dolgoznám fel, ha elvetetném, ha csak elképzelem, hogy tolnak be a műtőbe, sírhatnékom van.

Mit tegyek?



2019. dec. 7. 16:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/105 A kérdező kommentje:

Örökbeadás kizárt. Nem tudnám megtenni, így is egy részem akarja ezt a gyereket, nem még ha megszülném...

Na meg mit mondok a családomnak, gyerekeknek, kollégáknak? Tök jó kis családunk van, szépen élünk, de ezt a gyereket most örökbe fogom adni...

2019. dec. 7. 18:05
 22/105 anonim ***** válasza:
65%

#19 "Az abortusz gyilkosság..." kimaradt az, hogy "SZERINTED".

Kérdező, ilyen esetben nem valószínű, hogy megtartanánk.

2019. dec. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/105 anonim ***** válasza:
21%

Ha nem adja örökbe, akkor sem ölte meg! Itt ez a lényeg! Egy életről van szó!


Komolyan mondom, az állatkínzókon full kiakadnak az emberek, de az emberölésen az anyaméhen belül nem?! Mi ez már?

2019. dec. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/105 anonim ***** válasza:
28%
Párod miért nem kötette el magát?
2019. dec. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/105 A kérdező kommentje:

Mert kizártnak tartottuk hogy lesz.

Pár éve még örültünk volna azért neki, de 0%esélyt láttunk rá. Én 6 műtéten vagyok túl, ilyen-olyan eü okokból, pajzsmirigy gondjaim vannak, IR, PCO, tele van cisztákkal mindkét mellem, azóval tényleg egy csoda, hogy megfogant.

2019. dec. 7. 18:14
 26/105 anonim ***** válasza:
71%

Megmondom őszintén, én nem tartanám meg.

Erre rámehet a házasságod is. Ha már az egyik fél nem akarja, oda nem szabad gyereket vállalni. Ráadásul ott van a két másik, az ő életkörülményeik is romlanának.

2019. dec. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/105 anonim ***** válasza:
21%

Ha egészséges lesz a gyermek, akkor mindegy, milyen körülmények közé születik. Ráadásul ti jól is éltek ezek szerint :)

Orvosi véleményt kéne kikérni.

2019. dec. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/105 A kérdező kommentje:
Jól élünk, de ez leginkább a munkámnak köszönhető. Azért van lakáshitelünk, egy lakástakarékunk, stb. 3 szobás lakásunk van, vannak kiadások. Mi már így is a nappaliból alakítottunk ki egy alvós részt magunknak. A két gyerek van a két hálóban, mert 7 év van köztük, most megint 7 év lenne, nem is tudom, hova tennénk a babát. Ugyanakkor annyira szeretném...jajj.
2019. dec. 7. 18:31
 29/105 anonim ***** válasza:
24%

Olyan dolgokon aggódsz, amiket úgyis megoldotok! Simán megcsináljátok! :)


Ne tedd tönkre az életed egy abortusszal! Komolyan beszélek, és segíteni akarok vele! :)


(És akkor még szóba jöhet a CSOK is)

2019. dec. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/105 anonim ***** válasza:
78%

Én megtartanám


De én nem te vagyok.

A te életedben neked kell látnod és mérlegelned.

A férjemmel tuti több alkalommal beszélnék.



Én úgy látom, hogy egyik sem jó sőntés.

Ha nem tartjátok meg, akkor te nem bocsájtod meg sossem magadnal, ha meg igen, akkor az egész család is megsínyli..Másrészt a gyerekeidet nem tudod hogy reagálnának.


CSaládban van 12-6 éves fiúk mellé becsúszott 3. gyerek/ fiú lett/( mindenki 40 felett)

Mindent elinteztek az elvetetéshez, mégis megtartották..


Jobb a kapcsolatuk, mint előtte.

A két nagy nagyon várta a tesót ( a kicsit azert utóbb megviselte)

Van ilyen is

2019. dec. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!