Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megtartanátok a harmadik babát?

Megtartanátok a harmadik babát?

Figyelt kérdés

Van 2 lányunk, 15 és 6 évesek. A kicsi nagyon nehezen lett, sok év próbálkozás, kezelés, végül a harmadik inszem lett sikeres.

Akkor voltam 29, szerettünk volna tesót, így továbbra sem védekeztünk.

Teltek az évek, el is felejtettük, feladtuk, sőt, inkább már örülünk, élvezzük, hogy elmúlt a babás korszak.

Továbbra sem védekeztünk, mert az elmúlt 12 évben nem tettük és abból 1x lett gyerek inszemmel és én se fiatalodom közben, kizártnak tartottuk, hogy még lehet.

Most mégis terhes vagyok, 5 hetes.

Megmondom őszintén, vegyesek az érzések, főleg hogy férjem egyáltalán nem lelkes. Azt mondta mellettem áll, én döntésem, de ő inkább nem szeretné. Úgy érzi, nem tudna lelkesedéssel mellettem lenni és örülni ennek a terhességnek.

Másik dolog, közben lett egy szuper állásom, nagyon jól keresek. Nincs diplomám, de lassan sikerült felmászni kemény munkával a létrán és most érettségivel egy jó pozícióban vagyok céges kocsival és netto 500e fizetéssel.

Azóta szépen élünk, tudunk külföldön nyaralni, gyerekeknek ésszerű kereteken belül mindent megadni. Férjem 250e körül keres, nekünk ez most nagy visszalépés lenne anyagilag, ott a két gyerek, akik megszokták, hogy velük van foglalkozva, hogy sokat kirándulunk, jövünk-megyünk, ennek egy újszülöttel vége lenne, szobánk sincs neki pluszban, semmi.

Másik oldalról: tudom milyen az évekig küzdeni egy gyerekért, sírni minden hónapban mikor negatív a teszt. Olyan ez mint valami csoda most és szeretném azt hinni, nem véletlen, hogy ő pont most-pont ide szeretne születni.

Soha nem voltam még ennyire tanácstalan. Nem tudom hogy dolgoznám fel, ha elvetetném, ha csak elképzelem, hogy tolnak be a műtőbe, sírhatnékom van.

Mit tegyek?



2019. dec. 7. 16:33
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/105 anonim ***** válasza:
33%
En szules elott valtam, bar nem volt valasztasom, a ferjem szerelmes lett masba es a baba meg mar nagy volt (mondjuk amugy sem vetettem volna el), de sosem bantam h a lanyom megszuletett, azt sem h igy alakult a hazassagom. Ha kello pozitiv eletszemlelettel allsz hozza, mint te Kerdezo, az elet elrendezi szepen! Gratulalok a kezdodo uj eletedhez!:) es a benned levohoz:)
2020. márc. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/105 anonim ***** válasza:
19%
Kedves Kérdező! :) Szerintem jól döntöttél. Sok boldogságot és minden jót kívánok! :)
2020. márc. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/105 anonim ***** válasza:
69%

Azért engem érdekelne, hogy a harmadik gyerek hogy fogja megélni - ha szembesül vele - hogy miatta esett szét a család, illetve, hogy az apja másképp foglalkozik (vagy épp nem foglalkozik) vele.

Ez azért még a jövő zenéje... ahogy az is, hogy a nagyobb testvérek - főleg a most 6 éves - nem fogják-e hibáztatni ezért...

2020. márc. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/105 A kérdező kommentje:

Nincs sárdobálás. Normálisan megtudunk beszélni mindent egyelőre, már sértődés sincs.

Azt így nem mondanám, hogy a kicsi miatt esett szét. Ahol ennyire nem tudtunk közös nevezőre jutni egy ilyen kérdésben, ott lehet 2év múlva valami más bukott volna ki.

Úgy látszik, ennek így kellett lennie.

Hogy a gyerekekkel mennyit fog foglalkozni, az rajta áll. Nem várok tőle semmit, még gyerektartást sem.

2020. márc. 25. 12:04
 105/105 anonim ***** válasza:
80%
"Hogy a gyerekekkel mennyit fog foglalkozni, az rajta áll. Nem várok tőle semmit, még gyerektartást sem." - ez tisztességes hozzáállás részedről, Kérdező.
2020. márc. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!