Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megtartanátok a harmadik babát?

Megtartanátok a harmadik babát?

Figyelt kérdés

Van 2 lányunk, 15 és 6 évesek. A kicsi nagyon nehezen lett, sok év próbálkozás, kezelés, végül a harmadik inszem lett sikeres.

Akkor voltam 29, szerettünk volna tesót, így továbbra sem védekeztünk.

Teltek az évek, el is felejtettük, feladtuk, sőt, inkább már örülünk, élvezzük, hogy elmúlt a babás korszak.

Továbbra sem védekeztünk, mert az elmúlt 12 évben nem tettük és abból 1x lett gyerek inszemmel és én se fiatalodom közben, kizártnak tartottuk, hogy még lehet.

Most mégis terhes vagyok, 5 hetes.

Megmondom őszintén, vegyesek az érzések, főleg hogy férjem egyáltalán nem lelkes. Azt mondta mellettem áll, én döntésem, de ő inkább nem szeretné. Úgy érzi, nem tudna lelkesedéssel mellettem lenni és örülni ennek a terhességnek.

Másik dolog, közben lett egy szuper állásom, nagyon jól keresek. Nincs diplomám, de lassan sikerült felmászni kemény munkával a létrán és most érettségivel egy jó pozícióban vagyok céges kocsival és netto 500e fizetéssel.

Azóta szépen élünk, tudunk külföldön nyaralni, gyerekeknek ésszerű kereteken belül mindent megadni. Férjem 250e körül keres, nekünk ez most nagy visszalépés lenne anyagilag, ott a két gyerek, akik megszokták, hogy velük van foglalkozva, hogy sokat kirándulunk, jövünk-megyünk, ennek egy újszülöttel vége lenne, szobánk sincs neki pluszban, semmi.

Másik oldalról: tudom milyen az évekig küzdeni egy gyerekért, sírni minden hónapban mikor negatív a teszt. Olyan ez mint valami csoda most és szeretném azt hinni, nem véletlen, hogy ő pont most-pont ide szeretne születni.

Soha nem voltam még ennyire tanácstalan. Nem tudom hogy dolgoznám fel, ha elvetetném, ha csak elképzelem, hogy tolnak be a műtőbe, sírhatnékom van.

Mit tegyek?



2019. dec. 7. 16:33
 51/105 anonim ***** válasza:
27%
50es, ha nem akart babázni húzhatott volna gumit a legokosabb szervére...a nőcike is tablettázhatott volna. Attól hogy még nem ütötte el autó gondolom átkelés előtt mindig körbenéz. Csakis az ő felelőtlen butaságuk miatt kerültek ebbe a helyzetbe. Mit várunk a tiniktől, ha felnőtt emberek is ilyen buták?
2019. dec. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/105 anonim ***** válasza:
54%

#51, hát hogyne, meg a nagyinak is áramszedője nőhetett VOLNA... utólag nem nagy kunszt okosnak lenni, de ugyan már miért terhelte volna a nő a szervezetét plusz hormonokkal, vagy rontották volna az együttlét minőségét gumióvszerrel egy házasságban, ha egyszer a racionális érvek amellett szóltak, hogy kicsi az esély a spontán terhességre?

Most őszintén, nem rohadt mindegy, hogy a fogamzásgátló melletti 1% következik be valakinél, vagy az egészségi állapota melletti 1%?

Szóval szerintem a Kérdezőék a haszon-kockázat mérlegelésével teljesen racionális döntést hoztak azzal, hogy nem éltek se hormonnal, se gumival, és ez még akkor is így van, ha bekövetkezett végül a nem várt esemény.

"Mit várunk a tiniktől, " - én mondjuk azt, hogy ők is racionális döntéseket hozzanak, és NAGYON NEM AZT, hogy a biztonságot maxolják ki a szabadság rovására.

2019. dec. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/105 anonim ***** válasza:
84%

"Csakis az ő felelőtlen butaságuk miatt kerültek ebbe a helyzetbe."


Igen, na és?? Mit lovagoltok ezen megállás nélkül? Ha még 5x leírjatok, hogy jajj védekezni kellett volna sem lesz kevésbé terhes a kérdező!! Ezzel már nem segítetek rajta.

A másik: attól még, hogy az ő felelőtlenségük miatt alakult ki a helyzet nem jelenti azt, hogy az egyetlen lehetőségük, hogy megtartják és felborítják ezzel az egész családot! Csak mert te pont ezzel akarsz szemrehányást tenni, hogy "A ti hibátok, igen is tartsatok meg." Teljesen egyértelműen látszik az egész leírásból, hogy ez baromi nagy eséllyel az egész családot borítaná, ugyanis a kérdező férje NEM akarja a gyereket, márpedig egy gyereket két embernek kell akarnia. De biztos jó alap lesz a békés, boldog testvéri kapcsolathoz, ha anyuka és apuka a cuki kistesó miatt válnak el.... Soha nem helyeznék egy fejletlen embriót a már meglévő gyerekeim és férjem elé, elég szomorú, aki igen...

2019. dec. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/105 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajnos, úgy néz ki hogy nem marad. Férjem nagyon befeszült. Már nem az van, hogy nem szeretné, de támogat. Össze vesztünk ma eléggé rajta mikor én arra hajlottam, hogy szeretném ezt a gyereket.

Egyedül meg csak nem tarthatom meg, nem erőltethetem rá. Szívem megszakad, de el kell engednem. Férjem azt mondta, ezek után sterilizáltatja magát, hogy többet ne forduljon elő.

2019. dec. 8. 17:12
 55/105 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező (#54) ez így korrekt megállapodásnak tűnik.
2019. dec. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/105 anonim ***** válasza:
88%
Ha ennyire nem akarja akkor felesleges erőltetni, mert rá mentek mindannyian.
2019. dec. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/105 anonim ***** válasza:
90%

30 -as vagyok


Én is így döntenék az utolsó fontos informácók ismeretében a te helyzetedben.


Nagyon sajnálom, mert nagyon nem lesz könnyű feldolgoznod, így, hogy szeretnéd is alapvetően.


Annyit kérnék, ha úgy érzed kérj szakemberi segítséget a feldolgozáshoz, ne hagyd, hogy rádtelepedjen, hogy végül mégis ebbe menjen tönkre a házasságotok.

2019. dec. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/105 anonim ***** válasza:
28%

Szia,

kèrlek beszèld ezt át egy szakemberrel (pszichológussal) mèg most mielôtt elvetetnéd.

2019. dec. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/105 anonim ***** válasza:
72%
A Kérdező beszélhet akárhány pszichológussal, attól a férje még nem fog akarni egy újabb gyereket 44 évesen...
2019. dec. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/105 anonim ***** válasza:
75%
És mégis mire jó, ha beszél egy pszichológussal még abortusz előtt? Attól még a férje nem fog akarni újabb gyereket, márpedig alapvető, hogy egy gyereket mindkét szülőnek akarnia kell és ezen semmilyen pszichológus nem tud változtatni!
2019. dec. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!