Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megtartanátok a harmadik babát?

Megtartanátok a harmadik babát?

Figyelt kérdés

Van 2 lányunk, 15 és 6 évesek. A kicsi nagyon nehezen lett, sok év próbálkozás, kezelés, végül a harmadik inszem lett sikeres.

Akkor voltam 29, szerettünk volna tesót, így továbbra sem védekeztünk.

Teltek az évek, el is felejtettük, feladtuk, sőt, inkább már örülünk, élvezzük, hogy elmúlt a babás korszak.

Továbbra sem védekeztünk, mert az elmúlt 12 évben nem tettük és abból 1x lett gyerek inszemmel és én se fiatalodom közben, kizártnak tartottuk, hogy még lehet.

Most mégis terhes vagyok, 5 hetes.

Megmondom őszintén, vegyesek az érzések, főleg hogy férjem egyáltalán nem lelkes. Azt mondta mellettem áll, én döntésem, de ő inkább nem szeretné. Úgy érzi, nem tudna lelkesedéssel mellettem lenni és örülni ennek a terhességnek.

Másik dolog, közben lett egy szuper állásom, nagyon jól keresek. Nincs diplomám, de lassan sikerült felmászni kemény munkával a létrán és most érettségivel egy jó pozícióban vagyok céges kocsival és netto 500e fizetéssel.

Azóta szépen élünk, tudunk külföldön nyaralni, gyerekeknek ésszerű kereteken belül mindent megadni. Férjem 250e körül keres, nekünk ez most nagy visszalépés lenne anyagilag, ott a két gyerek, akik megszokták, hogy velük van foglalkozva, hogy sokat kirándulunk, jövünk-megyünk, ennek egy újszülöttel vége lenne, szobánk sincs neki pluszban, semmi.

Másik oldalról: tudom milyen az évekig küzdeni egy gyerekért, sírni minden hónapban mikor negatív a teszt. Olyan ez mint valami csoda most és szeretném azt hinni, nem véletlen, hogy ő pont most-pont ide szeretne születni.

Soha nem voltam még ennyire tanácstalan. Nem tudom hogy dolgoznám fel, ha elvetetném, ha csak elképzelem, hogy tolnak be a műtőbe, sírhatnékom van.

Mit tegyek?



2019. dec. 7. 16:33
 81/105 anonim ***** válasza:
43%

#74: És a pasi teheti boldogtalanná a feleségét? Ugyanis eléggé jól érződik, hogy a kérdező szeretné ezt a gyereket. Így nagyon távolból nekem az a meglátásom, hogy a férj csak bepánikolt, még az is lehet, hogy az esetleges komplikációktól fél, félti a feleségét vagy hogy nehogy beteg legyen a baba. Ez valószínűleg soha nem fog kiderülni, mert úgy érzem, kérdező a férjére fog hallgatni. A házasságuknak semmiképpen nem fog jót tenni, akármi les a döntés. Ha marad a baba, a férj nem tudja megbocsátani, ha elvetetik, akkor pedig valószínűleg a kérdező nem fog. Ez tipikusan az eset, amikor egész egyszerűen NINCS JÓ DÖNTÉS.


#79: Volt abortuszom. Sajnos több is. Teljes mértékben feldolgoztam. És én amellett vagyok, hogy tartsa meg. Na, erre varrjál gombot!

2019. dec. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/105 anonim ***** válasza:
57%
#82, tudod, azért van a két dolog közt pár apró különbség... egy AB egy befejezett történet, egy gyermekvállalás meg egy végtelen történet... valamiről lemondani az egy passzív cselekvés, valamit felvállalni az egy aktív cselekvés. Meg ilyenek. Aztán ugye, ha a Kérdező nagyon akar, vállalhat még gyereket mástól. A párja viszont nem teheti meg nem történtté a gyerekszületést, neki onnantól már megváltoztathatatlan módon lett 44-45 évesen egy gyereke. Szóval ilyenek.
2019. dec. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/105 anonim ***** válasza:
18%

"Aztán ugye, ha a Kérdező nagyon akar, vállalhat még gyereket mástól."


Eddig arra hivatkoztál, hogy a férje akarata legyen, mintha védeni akarnád a házasságát, de most ezzel elárultad, hogy itt nem az ő életük érdekel, hanem csak a saját elképzeléseid.

2019. dec. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/105 anonim ***** válasza:
74%

"Azok kardoskodnak itt legjobban az abortusz mellett, akik maguk is átestek rajta és azóta sem tudták feldolgozni ezt, bármit is állítanak itt.."



Soha nem volt abortuszom, de ha neked ettől könnyebb a lelkivilágod hát hidd csak ezt meg a többi baromságot amit összehordtál. Sőt most vagyok 38 hetes a másodikkal.

Csak van józan eszem ( ami rólad nem igen mondható el)

2019. dec. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/105 anonim ***** válasza:
53%
#84, tudod, én ismerem azt a koreográfiát, amikor ilyen helyzetben marad a gyerek, mert sok okoskodó előadja, hogy "majd, ha a karjában tartja, majd akkor..." Tudod, ha mégse jól mutatta nekik a jövőt a tecsogazdaságos kristálygömbjük, akkor már semmit se lehet tenni olyankor.
2019. dec. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/105 anonim ***** válasza:
73%
"Megtartanátok a harmadik babát?" - Így nem valószínű. Egy gyereket a két szülőjének kell akarnia.
2019. dec. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/105 anonim ***** válasza:
27%

Ha esetleg megtartjátok, apa is mehet gyesre, mivel te többet keresel lehet praktikusabb.


A kérdésre visszatérve, nem tartanám meg valószínűleg a helyetekben így, hogy nincs egyetértés és inkább a nem fele húztok.

2019. dec. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/105 anonim ***** válasza:
77%

#79-es életem legjobb döntése volt anno az abortusz! ;)



Ma nagyon nem itt tartanék, ahol most vagyok, ha anno másképpen döntöttem volna, és nem lennék most életem szerelmével, és számomra a vilag legszebb kislányával, aki a közös gyerekünk! Egy egyedülálló, anyagilag sohasem függetlenedő anya lennék, aki élete végéig betemette magát egy fos kapcsolatba! ;)


Szóval nem, NAGYON NEM bántam meg! :)

2019. dec. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/105 anonim ***** válasza:
74%
Soha egyetlen percig nem bántam meg a 15 évvel ezelőtti abortuszomat! Sőt, életem legjobb döntése volt, amit jól átfontoltan, racionálisan hoztam meg. Egyetlen porcikám sem vágyott gyerekre, az egész életem tönkrement volna, ha akkor nem kívántam megtartom. Nem ott tartanék az életben, ahol most, szóval hagyjuk ezt a mellébeszélést meg jósgömbből olvasást, hogy "mindenki megbánja". A nagy francokat, azt. Legjobb barátnőmnek is volt és egy picit sem bánja, tudja hogy jól döntött, ennyi. A jó döntéseit meg ritkán bánja meg az ember.
2019. dec. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/105 anonim ***** válasza:
12%

Csak idő kérdése.


Kedves Kérdező!


Te szeretnéd ezt a babát, csak újra kezdeni, kevesebb pénzből élni nem szeretnétek. Megértem. Csakhogy amint írtad, csak úgy nem biztos, hogy lehet még gyermeked. Én sem örülnék, ha a férjem nem örülne. Szerintem nincs az a munka, amit nem lehetne másfél évre letenni. Gondolom szinte végig tudnál dolgozni. Bölcsit is tudnál intézni. Sorolhatnám. Csak a hozzáállást kellene megváltoztatni. Megéri-e a gyermekedért megtenned. Azért, mert pici, elvetethető, de a gyereked. Te döntesz elsősorban.

Ha a férjed lelépne, biztosan szeret téged? A családját? Vagy csak a jólétet, a pénzt? Mert egy gyermek nem a világ vége, valóban több törődés, időbeosztás, de nagyon sok eszköz van, hogy akár túrázzatok vele. Minden hozzáállás kérdése. Lehet könnyebb elvetetni, mint felnevelni. De szerintem megéri az utóbbi!

2019. dec. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!