Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megtartanátok a harmadik babát?

Megtartanátok a harmadik babát?

Figyelt kérdés

Van 2 lányunk, 15 és 6 évesek. A kicsi nagyon nehezen lett, sok év próbálkozás, kezelés, végül a harmadik inszem lett sikeres.

Akkor voltam 29, szerettünk volna tesót, így továbbra sem védekeztünk.

Teltek az évek, el is felejtettük, feladtuk, sőt, inkább már örülünk, élvezzük, hogy elmúlt a babás korszak.

Továbbra sem védekeztünk, mert az elmúlt 12 évben nem tettük és abból 1x lett gyerek inszemmel és én se fiatalodom közben, kizártnak tartottuk, hogy még lehet.

Most mégis terhes vagyok, 5 hetes.

Megmondom őszintén, vegyesek az érzések, főleg hogy férjem egyáltalán nem lelkes. Azt mondta mellettem áll, én döntésem, de ő inkább nem szeretné. Úgy érzi, nem tudna lelkesedéssel mellettem lenni és örülni ennek a terhességnek.

Másik dolog, közben lett egy szuper állásom, nagyon jól keresek. Nincs diplomám, de lassan sikerült felmászni kemény munkával a létrán és most érettségivel egy jó pozícióban vagyok céges kocsival és netto 500e fizetéssel.

Azóta szépen élünk, tudunk külföldön nyaralni, gyerekeknek ésszerű kereteken belül mindent megadni. Férjem 250e körül keres, nekünk ez most nagy visszalépés lenne anyagilag, ott a két gyerek, akik megszokták, hogy velük van foglalkozva, hogy sokat kirándulunk, jövünk-megyünk, ennek egy újszülöttel vége lenne, szobánk sincs neki pluszban, semmi.

Másik oldalról: tudom milyen az évekig küzdeni egy gyerekért, sírni minden hónapban mikor negatív a teszt. Olyan ez mint valami csoda most és szeretném azt hinni, nem véletlen, hogy ő pont most-pont ide szeretne születni.

Soha nem voltam még ennyire tanácstalan. Nem tudom hogy dolgoznám fel, ha elvetetném, ha csak elképzelem, hogy tolnak be a műtőbe, sírhatnékom van.

Mit tegyek?



2019. dec. 7. 16:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/105 anonim ***** válasza:
33%

Meg mondja valaki, hogy az embereket nem valtoztatja meg a penz! Ha jol ertem, akkor, amikor meg akartatok harmadikat, nem volt szipi-szupi allasod csilliardos fizetessel, megis elfert volna.Azota jol keresel, es hirtelen osszement a lakas? Elegge ellentmondasos ez nekem.

En biztos megtartanam a magam helyeben is, meg a te helyzetedben is, de ez en vagyok, te meg majd eldontod. Azert leirom az erveimet: 1.Nem hiszek a veletlenekben. Ha ilyen viszontagsagok mellett jonni akar, annak oka van. 2. Nem vedekeztetek, ami érthető, mert nem szamitottatok ra, de csak akkor, ha "becsuszas"eseten vallaljatok, mivel o nem tehet rola, hogy megfogant, ti viszont nem tettetek ellene.3.Az azota eltelt idoben, miota akartatok harmadikat annyi valtozott, hogy par evvel idosebbek lettetek, meg tobb penzetek van.Nalam egyik se ok egy abortuszra.4.Akik azt irjak, hogy tonkre fogja tenni a kapcsolatotokat, ha megtartod ugy, hogy apuka nem akarja, csak egy nézőpontot ismernek, de ugyanakkora esely van az ellenkezőjére is. Senki nem tudja, hogyan hatna a kapcsolatotokra, ha miatta vetetned el, mikozben te megtartanad.Lehet, hogy nem tudnad feldolgozni, es o lenne a bunbak. Ettol ugyanugy tonkremehet egy kapcsolat.

2019. dec. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/105 anonim ***** válasza:
37%

42es mond valamit. "Sosem volt ilyen boldog a házasságunk, stabil az anyagi helyzetünk, úgyhogy elvetetem a gyerekünket"


Ez így valóban nem túl logikus.

2019. dec. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/105 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem meg teljesen logikus... az nem logikus, ha az embernek stabil a kapcsolata, akkor rögtön elkezd a másik szándékai ellen cselekedni, és tesztelgetni, vajon mit bír ki... az meg a teljesen logikus, ha az ember a stabil kapcsolatot óvja.
2019. dec. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/105 anonim ***** válasza:
60%

Mondjuk én a férj helyében, ha ózdkodnék ellene a feleségem meg mégis meg akarná tartani, és még nekem kellene vele otthon maradni, mert nekem kevesebb a fizum, hát mit ne mondjak, nem vágnék hozzá jó képet.... Amúgy nem tudom az megvan-e hogy a gyerek felügyeletét nem az első 3 évre kell megoldási, hanem mondjuk az első 13-ra legalább, tehát ha beteg, ha nincs bölcsi/ovi/suli, ott a másik kicsi gyerek, szóval kB 2 heti váltásban lehet számítani a betegeskedésre... Jah igen... Tiszta vágyálom a 40 felé közelítve....

Itt nem csak pénzről van szó: felével az ember x számú gyereket és bizony van aki úgy van vele: mostmár én is élvezni akarom a munkám gyümölcsét.

És akik azt mondják "akartak" gyereket: amikor akartak akkor élmények orvoshoz, volt inszem, lett gyerek.... Aztán nem jött több... Szóval nekem ebből nem úgy tűnik mintha annyira akarták volna azt a harmadikat.

Illetve akik szerint nem védekeztek és felelőtlen ek, mostmá' tartsák meg: védekezés mellett is be tud csúszni, kB ugyanilyen hibaszázalékkal, mint ahogy a kérdező esetében van...

Nekem biztos hogy nem lenne fontosabb egy embrió, mint a meglévő 3 ember, aki a családom...

2019. dec. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/105 anonim ***** válasza:
62%
"Nekem biztos hogy nem lenne fontosabb egy embrió, mint a meglévő 3 ember, aki a családom..." - tökéletesen egyetértek.
2019. dec. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/105 anonim ***** válasza:
71%

45-ös...ez igen... Igazi bűbáj vagy :D Valószínűleg azért tart itt a kérdező mert full felelőtlen... Olyan logikátlan következtetéseitek vannak néha hogy irgalmatlan....

Tudod én ilyen bosszúálló, agresszív megmondóemberekre meg gyereket nem bíznék....

2019. dec. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/105 anonim ***** válasza:
60%
Ugyan, a #45-ös versenyzőt sem az eszéért fogják ellopni... az általa felsorolt lehetőségekben ugyanis pont az a közös, hogy mindegyik esetben azzal jár jobban a Kérdező ha a 2 gyerekkel kerül bele, mint ha pluszban egy újszülöttel... szóval erős érveket sorolt az AB mellett...
2019. dec. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/105 anonim ***** válasza:
84%

#48 Dettó ugyanezt akartam írni...:'DDD

Csak szegényke annyira elvakult és csőlátású, hogy az orránál már nem lát sajnos tovább 🤷🏽‍♀️

2019. dec. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/105 anonim ***** válasza:
38%

En megtartanam 6 hoanpig kapod a csedet aztan te visszamesz dolgozni apa elmegy gyedre. Igy az anyagiak megoldva. Ha apa ezt nem szeretne az persze kellemetlen. Nem vagyok abortusz ellenes, de aki nem vedekezik annak mindig benne van a lehetoseg. Kolleganomeknek is igy lett a 3. babajuk. Annyira eselytelen volt a dolog, hogy eloszor konkretan daganatra vizsgaltak, mire ksult, hogy van szivverese... megtartottak. Az elso ketto raadasul lombikos volt nekik.

Nehez a helyzet, mert ha a ferjed nem akarja, akkor a te nyakadba szakad minden....

2019. dec. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/105 anonim ***** válasza:
56%
Azért valahol vicces, hogy a férj nem akar 44 évesen babázni, erre még elvárnák tőle, hogy ő maradjon otthon a gyerekkel...
2019. dec. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!