Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megtartanátok a harmadik babát?

Megtartanátok a harmadik babát?

Figyelt kérdés

Van 2 lányunk, 15 és 6 évesek. A kicsi nagyon nehezen lett, sok év próbálkozás, kezelés, végül a harmadik inszem lett sikeres.

Akkor voltam 29, szerettünk volna tesót, így továbbra sem védekeztünk.

Teltek az évek, el is felejtettük, feladtuk, sőt, inkább már örülünk, élvezzük, hogy elmúlt a babás korszak.

Továbbra sem védekeztünk, mert az elmúlt 12 évben nem tettük és abból 1x lett gyerek inszemmel és én se fiatalodom közben, kizártnak tartottuk, hogy még lehet.

Most mégis terhes vagyok, 5 hetes.

Megmondom őszintén, vegyesek az érzések, főleg hogy férjem egyáltalán nem lelkes. Azt mondta mellettem áll, én döntésem, de ő inkább nem szeretné. Úgy érzi, nem tudna lelkesedéssel mellettem lenni és örülni ennek a terhességnek.

Másik dolog, közben lett egy szuper állásom, nagyon jól keresek. Nincs diplomám, de lassan sikerült felmászni kemény munkával a létrán és most érettségivel egy jó pozícióban vagyok céges kocsival és netto 500e fizetéssel.

Azóta szépen élünk, tudunk külföldön nyaralni, gyerekeknek ésszerű kereteken belül mindent megadni. Férjem 250e körül keres, nekünk ez most nagy visszalépés lenne anyagilag, ott a két gyerek, akik megszokták, hogy velük van foglalkozva, hogy sokat kirándulunk, jövünk-megyünk, ennek egy újszülöttel vége lenne, szobánk sincs neki pluszban, semmi.

Másik oldalról: tudom milyen az évekig küzdeni egy gyerekért, sírni minden hónapban mikor negatív a teszt. Olyan ez mint valami csoda most és szeretném azt hinni, nem véletlen, hogy ő pont most-pont ide szeretne születni.

Soha nem voltam még ennyire tanácstalan. Nem tudom hogy dolgoznám fel, ha elvetetném, ha csak elképzelem, hogy tolnak be a műtőbe, sírhatnékom van.

Mit tegyek?



2019. dec. 7. 16:33
 71/105 anonim ***** válasza:
65%

"Nagyon bánt a hozzáállása, jobban elfogadnám, ha az anyagiakra hivatkozna, vagy hogy egyszerűen "öreg" ehhez." - nézd Kérdező, a férfiaknak is van hiúságuk, ezt így nyilván nem fogják kijelenteni, ahogy egy nő se nagyon tenné.

De tkp erről van szó, az ember az idő múlásával egyre nehezebben viseli a változásokat, és egyre inkább a nyugalmat preferálja a zsezsegés helyett. Gondolj bele, ha most születne gyereketek, mire az kinőne a gyerekkorból valszeg jönnnek az unokák - és érthetően nem akarja, hogy az egész élete a babázás körül forogjon.

2019. dec. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/105 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, teljes mértékben EGYETÉRTEK a pároddal/ férjeddel! Azok alapján amiket leírtál, tőlem a feje tetejére is állhatna a világ, akkor SEM tartanám meg! Egy nemkívánt terhességről van szó, nem egy előre eltervezett, várt gyermekről, es nagyon nem mellesleg van 2 lányod! Te már közeledsz a 40-hez, míg a nagyobbik lányod, aki a 15-öt tapossa, 5-10 éven belül nagy eséllyel Szülni fog! Hova akarsz te még egy gyereket, most komolyan, félretéve az érzelgősséget, és a racionalitást előtérbe helyezve?! Hova? Mi lesz veled, veletek, amikor majd a nagyobbik lányod a segítségedet kéri, hogy vigyázz a kisgyerekére, de neked ott lesz a nyakadon még egy kicsi, aki a lányod gyerekének a nagynénije/nagybácsija lenne?! A saját lányoddal is kiszúrnál azzal, ha ezt most "csakazértis" megtartanád!


Azért kérem szépen, nehogymar egy véletlenül (!) becsúszott, néhány hetes, érzelmet, fájdalmat NEM érző fejletlen embrió többet érjen neked, mint a 2 szép és egészséges gyereked, a férjed, a családod, a munkád, az ÉLETED!!!


És igen: az abortusz NEM gyilkosság! Nem véletlenül legális egészen a 12. Hétig, de akár még tovább is, ha az egészségi állapota nem megfelelő a magzatnak!


Túl vagyok már egy abortuszon és nem mondom, hogy nem rossz érzés, de soha az életben nem fog nekem egy balesetszerű terhesség többet jelenteni, mint a már körülöttem élő személyek, köztük a lányom! Őrá koncentrálok és nem másra, nem az elvetetett magzaton siránkozok!



Mind ahogyan több millió nő, Te is túl fogod élni! Fel a fejjel! Van családod, van 2 lányod, van egy jó munkád! Szomorkodni okod nincsen, de ezt most nagyon ne..... !


Persze azt csinalsz amit akarsz, de ha az eszedre hallgatsz, nem fogod megtartani.

2019. dec. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/105 anonim ***** válasza:
13%

Nem igaz, ha az eszére hallgat, nem lesz boldog. Ha a szívére hallgatna, akkor esetleg.


Ezért van ennyi megkeseredett ember, mert mind az "eszük" után mennek.

2019. dec. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/105 anonim ***** válasza:
63%
#73, izé, valami végzetesen rosszul lehet nálad bekötve... nem hiszem, hogy ép lelkű embert az tenne boldoggá, hogy egy életre jól kiszúrt azzal, aki huszonmittudomén éve a párja... meg a két saját gyerekével dettó. Az ilyet legfeljebb súlyos vallási doxazmákkal terheltek tudnak bemagyarázni maguknak...
2019. dec. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/105 anonim ***** válasza:
25%
Ne aggódj, nem az vagyok, aki minden vasárnap ott ül a templom padjai között. Egyszerűen csak egy nő vagyok, aki szeretne gyereket. Világéletemben két gyerekről álmodtam, de most már úgy vagyok vele, azt sem bánnám, ha nyolc lenne. Csak lehetne... Sajnos ez nekem egészségügyi okokból nem adatott meg. És megszakad a szívem, ha látom, hogy mások képesek eldobni ekkora boldogságot. Ha szerinted egy kisbaba nem boldogság, akkor ott nálad van valami rosszul bekötve.
2019. dec. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/105 anonim ***** válasza:
61%

#75, nézd, a kisbaba az egy kisbaba. Az sokminden egyébtől függ, hogy egy adott ember vagy pár adott életszakaszában boldogság-e vagy inkább az ellenkezője. Tudod, a nők 2 dologért tennének meg mindent... és a két helyzetben nem a kisbaba különbözik, az tök ugyanolyan...

A Kérdezőék helyzete meglehetősen tiszta már, ahogy azt a #71-ben valamennyire ki is fejtettem. Tudod, van az ember életében egy olyan periódus, hogy életközépi válság, ami kb az az idő, amikor tudatosul az emberben, hogy valszeg már kevesebb idő van előtte, mint amennyi mögötte, és az idő felértékelődik. És nyilván az emberek nayobb része kíván az életéből egy időt az utódnevelésre fordítani, de meglehetősen ritka, akinek az az össz életcélja, hogy feláldozza magát az utódaiért - meg egyébként is, a jó sorsa mentsen mindenkit a mártírom-szülőktől....

A Kérdező férje meg valszeg úgy érzi, hogy nem kíván már több időt a saját vágyait háttérbe szorítva, örökösen lemondva meg áldozatot hozva élni, mert már megint egy kicsibaba... Te azon sopánkodsz, hogy még nem babáztál, ő meg már babázott annyit, amit erre áldozna az életéből, és most más prioritásokkal szeretne élni.


Ezen túl meg egy jó nagy hülyeséget mondtál az előbb... tudod az én EXem "csak a szívére hallgatott"... abszolút demokratikusan mindenki jól rászúrt kivétel nélkül... de még én úsztam meg tán legsimábban az egésszet.

2019. dec. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/105 anonim ***** válasza:
68%
#75 Remélem azért azzal tisztában vagy, hogy korántsem minden nő vágyik gyerekre és nem is jelent mindenkinek hatalmas boldogságot! Csak attól, mert NEKED az, másnak még nyugodtan állhat a szőr a hátán a gyerekbőgéstől vagy úgy összességében az egész gyereknevelősdiről. És pont az van a te szavaiddal "rosszul bekötve", aki így vélekedik számára ismeretlen emberekről, csak mert az például nem az ő tökéletesnek hitt elveit vallja... Francert nem lehet mások nézeteit tiszteletben tartani..
2019. dec. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/105 anonim ***** válasza:
77%
75ös azért elfogult mert nem lehet gyereke. Egyszerűn nem lát tisztán, és ezért nem lehet adni a véleményére.
2019. dec. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/105 anonim ***** válasza:
66%
#79, ha te ebben akarsz hinni, higyj ebben... a te dolgod.
2019. dec. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/105 anonim ***** válasza:
86%

#79 Bármilyen cuccot is szedtél be (láthatólag elég keményet), én is kérnék...:D:D Jelzem, SOHA nem volt abortuszom, szimplán nem vagyok egy primitív ösztönlény, aki képtelen az orránál tovább látni és képes vagyok racionálisan gondolkodni egy olyan élethelyzetben, ami az egész családomra és a jövőnkre kihat! Továbbá olyan ostoba sem vagyok, hogy pl egy lapon említsem az abortuszt a gyilkossággal.

Az, hogy a TE értékrendedbe ez nem fér bele, a világon senkit nem érdekel, attól ez még egy teljesen legális műtét.

A tescos varázsgömbödet, amiből ügyesen kijósoltad, hogy mindenki megbánja az abortuszt, pedig nyugodtan dobd a kukába. :) Több barátnőmnek is volt abortusza és soha egyetlen percig nem bánták meg! Sőt, most se döntenénk másként.

Ne akard másra erőltetni a saját beszűkült nézeteidet, se a tévképzeteidet!

2019. dec. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!