Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Tényleg rossz ember lennék...

Tényleg rossz ember lennék emiatt?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, férjem 30. Mindketten dolgozunk, és átlagon felüli a keresetünk, életszínvonalunk.

Múlt héten kiderült, hogy terhes vagyok. 100%-osan biztos vagyok benne, hogy el akarom vetetni. A családom es a párom családja ellenünk fordult, mondván, hogy a kis élet mivel már megfogant és mivel a körülmények is minden szempontból megfelelőek, teljesen elzárkóznak az abortusz gondolatától.

Viszont én nem bírom elviselni a gyerekeket, a bőgést, a szagukat, és semmit, ami velük jár.

Ti mit gondoltak a helyzetről? Valóban szívtelen lennek?


2016. dec. 26. 19:12
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/209 anonim ***** válasza:
39%

A lényege mindegy,hogy mikor szabadulsz meg tőle nem? Akkor ha megszüli a nő és kukába dobja az is rendbe van mert még életképtelen. Hiába élősködik a testben,a nő nem hal meg tőle. Az élősködés káros dolgot jelent számomra.

És a 18 éves is élősködik a szülei nyakán. Perszr az amelyik nem tanul,csak lábat lógat egész nap. És elég sok káros dolgot is tesznek,azzal károsítva más testét,egészségét.

Szóval mindez csak nézőpont kérdése.

De aki nem akar gyereket és elvetetné,de kényszerítik a megtartására,az pont ilyen semmirekellő gyereket tudna csak nevelni,mert ő neki is fontosabb a saját élete,minthogy majd egyszer megossza a szeretetét,vagyonát,életét mással,aki tehetetlen,szerencsétlen és csak ő rá van utalva.

De ez is rendjén van,nem mindenki akarhat gyereket,nem mindenkinek való. A kérdező legalább védekezett,szóval amit tudott,megtett. (Érdekes módon itt mindenki védekezés mellett terhes,aki nem tervez gyereket)

2016. dec. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/209 anonim ***** válasza:
31%

72 te egy ritka beteg állat vagy! ;)

1. Egy 18 éves élősködhet a családján.

2. Károsíthatja más testét, igen! Nekem 2 gyerekem van de egyik sem okozott bennem kárt.

3. Maradandó károsodást okoz egy magzat? :D Röhögnöm kell!

4. Egyik gyerekem sem okozott fájdalmat! Csak a vajúdás okozott fájdalmat, azt meg a méhösszehúzódások okozzák, nem a magzat.

De ha már mindent ennyire racionálisan, csak biológiai szempontból nézek, akkor egy 18 évest is kilehet nyírni, elvégre ő is "csak" egy sejthalmaz, víz, fehérje, zsír és még sorolhatnám.

De kár hogy jóanyád rólad anno nem így vélekedett. ;)

Na pá!

2016. dec. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/209 anonim ***** válasza:
75%
Jó ég!! Azért ott is elég komoly baj lehet a fejekben, aki egy pár hetes, fejletlen, voltaképp sejtcsomot, aminek se idegrendszere sem semmilye, összehasonlít és egyenértékűkent kezel egy pl már élő, megszületett felnőtt 18 éves emberrel.. És az ilyenek szaporodnak.. Fuu basszus.
2016. dec. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/209 anonim ***** válasza:
16%
Én meg azt mondom: vannak akik nem tisztelik egy emberi lény (mégha kezdetleges is, bár egy 8-12 hetes baba már nem csupán sejtcsomó) élethez való jogát és ezek szaporodnak.. basszus!!!
2016. dec. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/209 anonim ***** válasza:
75%
Ne is haragudj, itt joga bármihez is a nőnek van és nem egy fejletlen embriónak! A nő teste által képes egyáltalán létezni, azt eszi amit a nő, nélküle ott sem lenne, úgyhogy ha tetszik, ha nem, a nő az aki eldönteni, hogy mit szeretne kezdeni az életével. Tehát addig amíg tőlem, a testemtől függ, addig nekem se ne jöjjön azzal, hogy az élethez való joga... A jog gyakorlásának feltétele az elve születés. Akkor miről beszélünk? És pont, hogy arról van szó, hogy a kérdező nem akar gyereket, ezért megy abortuszra és NEM szaporodik!! Elég egyértelmű, hogy aki abortuszra megy, az nem fogja megszulni a gyereket, ergo nem szaporodik...! Itt az a sokkal nagyobb probléma, hogy megjelennek ezek a beszűkült látókörű emberek, akik ismeretlenek felett ítélkeznek, minősítik őket, gyilkos nevezik, és egy embriót többre tartanak, mint egy felnőtt nőt és akkor az ilyenek szülnek és ezeket a korlátolt gondolatmeneteket adják tovább a gyerekeiknek.. Vicc, hogy ezek az emberek tényleg elhiszik, hogy ok jobbak és többet érnek, mert kipottyantottak bár gyereket, nem pedig abortuszra mentek. Hát nagyon nem így van. Mert gusztustalan és minősíthetetlen stílusban beszéltek számotokra idegen emberekről, meg akarnátok mondani, hogy mit kezdjen a testével és az életével, folyton csak más méhével rendelkeznétek. Az ilyen emberek a szememben még annyit sem érnek. És ezzel nem vagyok egyedül..
2016. dec. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/209 anonim ***** válasza:
20%

A jog gyakorlásának feltétele az elve születés.


Magzati adókedvezményről hallottál már? Érdekes, ott nem feltétele a jog gyakorlásának a születés?

2016. dec. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/209 anonim ***** válasza:
69%
Jólvan látom sikerült megfogni a lényeget.. Először is az nem magzati adókedvezmény, hanem családi adokedvezmeny, amit igénybe lehet venni a magzat után a 91.naptol. Másrészt nem itt kell hisztériázni és a seggunket a földhöz csapni, hogy de akkor ott nem feltétel..? Ez a törvény ma Magyarországon, ha tetszik, ha nem. Panaszkodni meg nem itt kell, a törvényeket nem mi hozzuk!
2016. dec. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/209 anonim ***** válasza:
19%

Csak azt nem értem mág mindig ugyan a kérdező ha eldöntötte mit akar,akkor miért érdekli ugyan bárki véleménye... főleg hogy semmire nem is reagál itt.

És nem tartom én se többre magam másnál. Az első gyermekem nem volt tervezve,de nekeü egy mp re se fordult meg a fejemben,hogy elvetessem. És imádom őt,el se tudnám képzelni,hogy ne legyen.

És van ismerős,akinek volt abortusza és nem itélem el. Ettöl független akkor is gyilkosság. De nem az én lelkemem szárad,úgyhogy nekem tiszta a lelkiismeretem.

2016. dec. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/209 anonim ***** válasza:
70%

Helyesbítsünk: szerinted!! gyilkosság. Szerintem meg kész vicc az abortuszt gyilkosságnak nevezni. Ez egy teljesen legális műtét, az a fejletlen embrió még nem egy elő ember!

És hidd el, aki úgy dönt, hogy abortuszra megy, az nem véletlen dönt emellett, szóval az ő lelkiismeretének sem szárad semmi.. Vegiggondolta, mérlegelte és meghozta a számára helyes döntést.

2016. dec. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/209 anonim ***** válasza:
73%

Most, hogy így mondod, tényleg a 18 éves megnyuvasztásával is egyetértek: ha ilyen baromságokat beszél mint ti, akkor akár saját kezűleg is kivitelezem. (és még lelkiismeret furdalásom se nagyon lesz, mert amelyik ennyire vitaképtelen, annak ne túl fejlett az agya...).

De ha annyira zavar, akkor TE ne menstruálj, a férjed meg ne verje ki - csináljatok mindből purdékat... csak arra kérlek, neveljétek is fel saját forrásból, ne az állami juttatásokért toporogjatok.

2016. dec. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!