Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Tényleg rossz ember lennék...

Tényleg rossz ember lennék emiatt?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, férjem 30. Mindketten dolgozunk, és átlagon felüli a keresetünk, életszínvonalunk.

Múlt héten kiderült, hogy terhes vagyok. 100%-osan biztos vagyok benne, hogy el akarom vetetni. A családom es a párom családja ellenünk fordult, mondván, hogy a kis élet mivel már megfogant és mivel a körülmények is minden szempontból megfelelőek, teljesen elzárkóznak az abortusz gondolatától.

Viszont én nem bírom elviselni a gyerekeket, a bőgést, a szagukat, és semmit, ami velük jár.

Ti mit gondoltak a helyzetről? Valóban szívtelen lennek?


2016. dec. 26. 19:12
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/209 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó, eltaláltad, ovo-lacto vegetáriánus vagyok. Bár nem értem miért jön ez a kérdéshez. Ennyi erővel én meg írhatnám, hogy azok, akik szerint normális megölni egy magzatot, akkor se háborodnak föl ha gyerek vagy állatkínzásról hallanak...
2016. dec. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/209 anonim ***** válasza:
36%

Élősködőnek és károkozónak nevezni egy fejlődésben lévő emberi lényt? Tiszta elmebeteg vagy! Remélem nincs gyereked!

A vegetáriánus étkezés meg hogy jön ide? Csak egy agyatlan mossa a kettőt össze, hihetetlen milyen mélységeid vannak!

Elkeserítő hogy ilyen emberek vannak, tényleg megérett a világ a pusztulásra, legalábbis jó része.

2016. dec. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/209 anonim ***** válasza:
55%

Én nem mennék bele az abortusz-fogamzásgátlás, ki akar és ki nem akar gyereket vitába, mert értelmetlen és parttalan.

A gondot en más oldalról közelíteném meg. Állítólag anyukáddal őszinte kapcsolatotok van. Ezek szerint tisztában voltál azzal, hogy ő mit gondol az abortuszról és hogy szeretnétek unokat. Ennek ellenére elmondtad neki, hogy mire készülsz. Sajnos senki nem meggyőzhető arról, hogy az abortusz más mint amit ő gondol róla. Egy abortusz ellenesnek hiába mondod hogy az csak egy sejtcsomó és egy abortuszt támogatónak hiába mondod hogy az egy kis élet. Így anyukádat sem tudod meggyőzni arról, hogy ez nem gyilkosság, mert ő úgy érzi, hogy az (mindegy, hogy te, én és a gyk olvasótábora mit mond). Anyukád úgy érzi, hogy az unokáját ölöd meg. Kegyetlenül hangzik de így van. A helyes az lett volna, ha nem mondod el neki. Megértem, hogy nem akarsz gyereket, de te meg megérthetnéd anyukád érzéseit. Ha tekintettel lennél másokra magadon kívül (TE nem akarsz gyereket, TÉGED bánt mindenki, NEKED kellemetlen helyzet, NEKED fontos volt, hogy szaladj ezzel anyukádhoz), akkor nem döfted volna bele a kést anyukád szívébe. Ez nem abortusz ellenesség-pártolás kérdése, hanem tapintat.

2016. dec. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/209 anonim ***** válasza:
57%

"Élősködőnek és károkozónak nevezni egy fejlődésben lévő emberi lényt? Tiszta elmebeteg vagy!"

Nem drágice, csak biológus... attól, hogy nem szokták ezeket a fogalmakat erre a helyzetre használni, bizony TÉNY, jó pár előadás anyagában elhangzott.


"Remélem nincs gyereked!"

Nincs - és a kérdezőhöz hasonlóan nem is akarok.


"A vegetáriánus étkezés meg hogy jön ide? Csak egy agyatlan mossa a kettőt össze, hihetetlen milyen mélységeid vannak!"

Igen, számtalanszor megtapasztaltam, hogy a laikusok mennyire sekélyesen gondolkodnak, és a beléjük nevelt korlátok meggátolják őket a hasonlóságok észrevételében.


"Elkeserítő hogy ilyen emberek vannak, tényleg megérett a világ a pusztulásra, legalábbis jó része."

Na ebben azonos a véleményünk. Az emberi faj túlszaporodása miatt valóban a nagy bumm tehet már csak rendet (vagy az sem).

2016. dec. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/209 anonim ***** válasza:
64%

Nem, egyáltalán nem vagy rossz ember! Nem akarsz/akartál gyereket épp ezért VÉDEKEZTETEK, de ugye nincs 100%-os védelem. Mégis becsúszott gyerek, szíved-joga elvetetni. Senkire nem kenyszeritheto rá egy nem kívánatos terhesség és gyerek felnevelése. Nem dugtak bele a nagy világba, a kérdező fog.gatlot szedett, nyilván mert a háta közepére sem kell neki egy gyerek, akkor mégis mi a francert kell a világ kb leggonoszabb emberének titulálni? Vagy egyesek szerint az a helyes és felelős gondolkodás, ha ahányszor teherbeesik az ember lánya, annyiszor szüljön. Ha kell ész nélkül, bele a nagy világba, lényeg hogy szülje meg. Az hogy utána annak a gyereknek mi lesz a sorsa, kutyát se érdeklik..Hisz az már nem a nagy abellenesek baja. Nem baj, ha boldogtalanságban nő fel, ahonnan semmi szeretet nem kap és folyamatosan ereztetve van vele, hogy amúgy őt senki nem akarta... Néha gondolkozni is kéne, nem ismeretlenül, mások felett gusztustalan, primitív paraszt módon ítélkezni. Mindenki azt csinál a saját testével és életével, amit akar!! Nyugodj meg, mert nem vagy sem rossz ember, gyilkos (????) aztán meg pláne nem. Csak legközelebb ne itt kérj segítséget, mert itt csak gonosz, rosszindulatú, kötözködő emberek vannak, akiknek lételemük hogy másokba beleköthessenek és ítélkezhessenek felette.

Ja és a legszanalmasabb, hogy a sok csőlátású mindig talál valami szardumat, amivel tovább kekeckedhet, ez jellemzően az, hogy mikor leírja a kérdező, hogy védekeztek, akkor biztos jon 1-2 olyan okostojás unatkozó egyed, aki a kérdezőtől természetesen mindent jobban tudva tényként közli, hogy márpedig az ő hibája, mert nem szedte megfelelően. Márpedig az ő hibája, mert nem alkalmazott mellette 28 fele másik védekezési módszert. Te jó ég!!! Mégis kinek képzelik itt egyesek magukat, hogy megmondják ki hogyan élje a szexuális életet?! Eddig azon ment a nyivákolás, hogy Jajj felelőtlenek, nem védekeztek, most meg abortuszra megy. Na de mostmár az sem jó, ha védekeztek, mert Jajj felelőtlenek, miért nem védekeztek 5 feleleppen.... Nevetséges. A kérdező igenis védekezett, senkitől nem várható el, hogy a szexuális élményét a minimumra csökkentve használjon minimum 2-3 féle védekezési módszert. Én is gyógyszert szedek, mert utálom a gumit, egyáltalán nem tudom élvezni gumival a szexet. Ha teherbeesnék a gyogyszer mellett, elvetetném, mert csak úgy mint a kérdező, ki nem állhatom a gyerekeket. Ja és nem, eszem ágában sincs a fog.gatlo mellett még pl óvszerrel is védekezni, a szexet szeretne élvezni is!

2016. dec. 28. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/209 anonim ***** válasza:
9%
Biológus? :D Röhögnöm kell az ilyen ki vagyok mi vagyok sekélyes barmokon! :D Kár is rád a szót pazarolni, aki ilyen az sose lesz ember.
2016. dec. 28. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/209 anonim ***** válasza:
26%

Kedves biológus !

Akkor ha megölsz egy 18 évest,az se gyilkosság? Hisz a mai fiatalok is mind életképtelenek. Se tanulni,se dolgozni nem tudnak. De még a 30-asok megölése se gyilkosság,akik dolgoznak ugyan esetleg,de ha nem lenne bolt,meg kaja rendelés,éhen halnának?

2016. dec. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/209 anonim ***** válasza:
77%
De a kérdező leírta mit akar. Akkor nem tök mindegy ki hogy véleledik? Ne itt kelljen idegeneknek megnyugtatni a kis lelkét. Ha el akarja vetetni,vetesse. Utána már ne legyen lelkiismeret furdalása.
2016. dec. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/209 anonim ***** válasza:
65%
Nem vagy rossz ember, ez a te életedet, úgy éled, ahogy akarod! Nincs senkinek semmi köze hozzá. Nem akartál gyereket, védekeztél. Tehát nem ész nélkül szexeltetek, ám de sajnos mégis beütött a krach. Szerintem is az abortusz a számodra megfelelő döntés, aki nem akar gyereket, az miért kéne szüljön?! Jól döntesz, én is hasonlóan tennék, ha gyógyszer mellett lennék terhes, mert egyáltalán nem akarok gyereket. És nem kötném senki orrára, mert nem tartozik senkire és nincs is ebbe beleszólásuk. Bár én tudom, hogy édesanyám mellettem lenne és támogatna, nem pedig kikiabálná az egesz családnak... "Kedves" húzás volt tőle, mit ne mondjak.
2016. dec. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/209 anonim ***** válasza:
60%

Csak pár kérdés - kedves olvasni és értelmezni nem tudók!

A 18 éves élősködik-e más szervezetén?

Károsítja-e más testét?

Okoz-e maradandó károsodást?

Okoz-e fájdalmat?

Továbbá a leglényegesebb: meg lehet-e tőle szabadulni sokkal egyszerűbb módokon?

...dicséretes, hogy legalább megpróbáltok vitázni, de kicsit még gyakoroljatok valami óvodai topicban, mert adekvát érveket lenne praktikus keresnetek.

2016. dec. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!