Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Tényleg rossz ember lennék...

Tényleg rossz ember lennék emiatt?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, férjem 30. Mindketten dolgozunk, és átlagon felüli a keresetünk, életszínvonalunk.

Múlt héten kiderült, hogy terhes vagyok. 100%-osan biztos vagyok benne, hogy el akarom vetetni. A családom es a párom családja ellenünk fordult, mondván, hogy a kis élet mivel már megfogant és mivel a körülmények is minden szempontból megfelelőek, teljesen elzárkóznak az abortusz gondolatától.

Viszont én nem bírom elviselni a gyerekeket, a bőgést, a szagukat, és semmit, ami velük jár.

Ti mit gondoltak a helyzetről? Valóban szívtelen lennek?


2016. dec. 26. 19:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/209 anonim ***** válasza:
82%

# 32: "de kell, de hiszek neked, biztos rosszul tanították nekünk nőgyógyászat órán:-) Tudom, elvileg nincs peteérés gyógyszer mellett, de egy normális nőgyógyász a biztos ami tuti elvén szokta javasolni a középidős kiegészítő védekezést"

Nem tudom, milyen képzőbe jártál, és milyen orvosoknál, de én még a büdös életben nem találkoztam olyannal, aki fogamzásgátló szedése mellett holmi "kiegészítő középidei védekezést" javasolt volna. Ja, a 9. dokit fogyasztom, és jómagam is biológiából diplomáztam.

(Hálá istennek én már öreg vagyok, így elköttethettem magam.)

2016. dec. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/209 anonim ***** válasza:
94%
A "miért nem kötteted/köttetitek el magatokat" válaszokra csak annyit tennék hozzá, hogy ez jelenleg Magyarországon gyakorlatilag lehetetlen
2016. dec. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/209 anonim ***** válasza:
24%
Én személy szerint az ilyet undorítónak találom! Nem is tudok igazából mit hozzáfűzni. Az ilyen embernek tényleg nem szabadna szülnie. Meg tudom érteni a családok hozzáállását is, én is elfordulnék tőled....szégyelld magad!!!!
2016. dec. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/209 anonim ***** válasza:
90%
#45: "Az ilyen embernek tényleg nem szabadna szülnie"---ő is épp ezen van :)
2016. dec. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/209 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Nagyon sajnálom, ami történt. Némelyik választ pedig elég felháborítónak tartom.


Elképesztő, hogy egyesek nem képesek felfogni, hogy mit jelent az, ha egy módszer 99%-ban biztosítja azt, hogy a nő nem esik teherbe. Hallott itt valaki egyáltalán a Pearl -indexről (Azt fejezi ki, hogy ha egy módszert 1000 nő 1 évig használ, akkor közülük hány % esik teherbe.)?

Ez kombinált fogamzásgátló tabletta esetében 0,3%, azaz ez évente 3 nőt jelent előírás szerinti használat mellett! Viszont ez a szám elég kicsi ahhoz, hogy az ember ne öltözzön komplett védőfelszerelésbe, ha szeretkezni akar. Nekem pl. az óvszertől kiütéseim vannak, mert érzékeny a bőröm, a többi módszer pedig mind járhat olyan kockázattal, amit nem mindenki szeretne vállalni. Vagy van, aki csak kiábrándítónak tartja az óvszerhasználatot, és azt is meg tudom érteni. Azért van másik alternatíva. És senki ne higgye azt, hogy attól, mert két módszert is alkalmaz egyszerre, élete végéig 0 esélye lesz annak, hogy teherbe esik.

És igen, hasmenéskor, hányáskor, egyéb esetekben pótolni KELL a tablettát. Csakhogy lehetnek olyan hormonális változások a szervezetben, amiknek nincsenek külső tünetei, mégis csökkentik a hatékonyságot. De igazatok van, égessétek el máglyán szegény kérdezőt, mert nem akar gyereket, védekezett, de véletlenül becsúszott. Pont erre van az abortusz, ha nem tudnátok.

És higgyétek el, ő is biztos jobban örülne ha közületek valamelyik abortusz ellenes lenne terhes, nem pedig ő.


Azért pedig senki ne szüljön, hogy idős korában legyen, aki ellássa. Így is sok idős ember van otthonba dugva. Na nekik hol vannak a gyerekei? Kétlem, hogy mindegyikük gyermektelen. Amúgy is kár alapvető kötelességként állítani a gyerek felé azt, hogy gondoskodjon a szülőről. Ez úgy önzés, ahogy van. Annak a gyereknek is van saját élete.


A gyereket sem köteles a kérdező vállalni, amennyiben nem gyerekkel képzelte az életét. Mert arról nem tehetsz, ha van egy elesett szülőd, úgyis segítesz rajta, ha teheted, de arról tehetsz ha vilára hozol egy nem kívánt gyereket. Nem értem, mi ebben a felfoghatatlan és felháborító. Az szaporodjon, aki akar, ne az, aki nem, így is sokan vagyunk. Valamint, azért szüljön egy nő gyermeket, mert szeretne, ne azért, mert kötelező, és társadalmi elvárás.


A magzat érzéseiről meg annyit, hogy még egy csecsemőnek sincs énképe, jó pár hónapig fel sem ismeri saját magát a tükörben, gyakorlatilag képtelen magát elhatárolni a környezettől, nem még egy magzat. Szóval nem tudom, miért úgy van elképzelve mindenki által, hogy a magzat retteg, mi lesz vele, és halálfélelme van élete utolsó pillanatáig. Igen, vannak félig.meddig kifejlett szervei, igen, verhet a szíve. De nincsenek olyan szó szoros értelmében vett érzései, mint egy pár éves kisgyereknek. A magzat az csak egy magzat, nem egy kisgyerek aprócska testben, mint aminek sokan képzelik.


Pont ezért, a kérdezőnek nem szükséges semmiféle bűntudatot éreznie az abortusz miatt, főleg úgy, hogy nem is akarja a gyereket. Sőt, inkább most döbbenjen rá, hogy nem szeretné (bár eddig sem szeretett volna, azért védekezett), ne akkor, mikor már megszülte, mint sajnos néhány anyuka.


Kérdező! Ne hallgass a sok parasztra, kérlek, mert elhitetik veled, hogy te vagy a legrosszabb ember a világon, holott sokuknál mérföldekkel jobb vagy. Vannak, akik kétszemélyes családban képzelik el az életüket, ők sem érzéketlen szörnyetegek.


Az elköttetésről pedig még annyit szeretnék mondani, hogy igaz, Magyarországon nem lehet, de több külföldi ország is van, ahol magán keretek között van erre lehetőség. Pontos helyet nem tudok sajnos, mert még nem ástam bele magam a témába, de erősen gondolkodok rajta, hogy kéne.

A másik, hogy van tablettás abortuszra is lehetőség Ausztriában. Nem mondom, hogy ezt válaszd, ennek is megvannak előnyei mellett a hátrányai, csak tudd, hogy van lehetőséged választani.

Valamint, ha javasolhatok valamit, ha viszonylag tehetősebb körülmények között élsz, akkor magán orvoshoz menj, mert habár vannak kivételek, de előfordul, hogy a mezei nőgyógyászaton emberszámba sem veszik az abortuszra készülő nőket. És épp elég megterhelő maga a procedúra mindenféle lenéző, megvető pillantás, megjegyzés nélkül is.


A családodat pedig lehet, most mellőznöd kéne (Tölts sok időt a pároddal, úgy értelmeztem, ő melletted áll), mert most támogatásra lenne szükséged. Ráérsz majd a procedúra után rendezni velük a dolgokat, addig koncentrálj arra, hogy jó kezekben legyél, valamint a gyógyulásra. Nélkülük is mindenki rád akarja majd tukmálni azt a gyereket. Védőnői tanácsadás, stb. Neked pedig erre nincs szükséged, mert már döntöttél. Viszont ha pl. van lehetőséged Ausztria mellett dönteni, ott ezeket is kikerülheted. Valamelyik klinikán úgy tudom, még magyarul is beszélnek.


Kívánom neked, hogy minden alakuljon úgy, ahogy szeretnéd. És ne érezd magad rossznak, mert egyáltalán nem vagy az. :) És kicsit valóban rossz ötlet volt kiírni ide a kérdést, mert látod, legtöbben csak bántanak az eltérő nézeteik miatt. Pedig te csak szeretnéd úgy élni az életedet, ahogy megálmodtad, és nem leszel attól szörnyeteg, hogy ebben az elképzelésben nincs benne egy gyerek. Minden jót! :)

2016. dec. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/209 anonim ***** válasza:
77%
Lehet lepontozni, de ők védekeztek, tehát megtették az óvintézkedést. Ha anyukájával mindent megbeszél, ezt pláne, hogy megbeszéli.Ha nem szeretnének, ne a család miatt tartsák meg, mert nem a család fogja felnevelni. Kicsit gusztustalan itt pár hozzászóló.
2016. dec. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/209 anonim ***** válasza:
83%

39 éves vagyok, 22 éves a fiunk. Mikor megszületett, megbeszéltem az orvosommal, hogy mi több gyermeket nem szeretnénk, mit javasol. Hurok nekem szóba sem jöhet, mert fémallergiás vagyok, gyógyszert nem javasolt trombózis veszély miatt, maradt a gumi. 22 év alatt, normális, felelős gumi használata mellett, plusz utóbbi 3 évben pharmatex, és mégis 2 abortuszom volt. Akkor is terhes vagyok már, ha rámnéz a férjem. Kértem a dokit, kössön el, ez így nem mehet tovább. Nem tud elkötni, annyit tehetett, hogy megindítjuk a procedúrát, de betöltött 40 év kell, vagy három gyerek. Rettenetes dolog ez, én már komolyan rettegek a szextől. Vagyis a következményektől.Nekem még 10 hónap, és megcsinálja a dokim.


Kérdező, nem mondanám, hogy rossz ember vagy, csak annyira felszínesen fogalmazol néha. Saját, plusz párod döntése. Ennyi.

2016. dec. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/209 anonim ***** válasza:
5%
47-es, gondolom te se matek szakon végeztél.. 100 nak a 0.3%-a az messze nem 3, hanem 0.3, tehát kombinált védekezéssel évente még az egyet se éri el a teherbe esők száma...
2016. dec. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/209 anonim ***** válasza:
27%
#49 Én épp ezért átmentem Szlovákiába, és 400 euroért megcsinálták a vazektómiát, oszt' csókolom
2016. dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/209 anonim ***** válasza:
88%
50-es, nem matek szakon végeztem, igazad van. De ahogy látom, te még olvasni sem tudsz. :D Nem 100-at írtam, hanem 1000-et. De nekem mindegy, vonatkoztathatod 100-ra is felőlem, a lényegen nem változtat. 100-ból 0,3, vagy 1000-ből 3, egyre megy.
2016. dec. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!