Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Tényleg rossz ember lennék...

Tényleg rossz ember lennék emiatt?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, férjem 30. Mindketten dolgozunk, és átlagon felüli a keresetünk, életszínvonalunk.

Múlt héten kiderült, hogy terhes vagyok. 100%-osan biztos vagyok benne, hogy el akarom vetetni. A családom es a párom családja ellenünk fordult, mondván, hogy a kis élet mivel már megfogant és mivel a körülmények is minden szempontból megfelelőek, teljesen elzárkóznak az abortusz gondolatától.

Viszont én nem bírom elviselni a gyerekeket, a bőgést, a szagukat, és semmit, ami velük jár.

Ti mit gondoltak a helyzetről? Valóban szívtelen lennek?


2016. dec. 26. 19:12
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/209 anonim ***** válasza:
3%
csak mert a pearl index mérőszáma a száz.
2016. dec. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/209 anonim ***** válasza:
69%
Legyen. De akármi a mérőszám, az arányokon nem változtat, amit pedig helyesen vázoltam fel. Nem adtam téves információt, azzal, hogy 1000-ből 3 nő. Vita lezárva. Inkább valami értelmesebb dologba köss bele, ha már ennyire unatkozol.
2016. dec. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/209 anonim ***** válasza:
69%

Ti egyáltalán nem szeretnétek gyereket. Mégis miért lennél ettől rossz ember? Nem puszta kényelemből, karrierista szemléletből nem szeretnéd, majd csak 2 év múlva inkább (ekkor se lennél rossz ember egyébként, szíved joga az életedet úgy élni, ahogy te szeretnéd..hisz a tied), hanem te egyáltalán nem szeretnél.


Mégis hogy vállalnál már gyereket, ha a hátad közepére sem kívánod? Ezt kéne megértetni a szülőkkel, hogy ti nem szeretnétek. Nem csak most, hanem soha (vagy ha mégis meggondolod magad, akkor sem valószínű hogy most fog bekövetkezni). Jelen állás szerint soha. Pont.


Nem vagy sem szívtelen, sem szar ember.

2016. dec. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/209 anonim ***** válasza:
72%
#55 Így van, én sem akarok gyereket, nem is érzem magam rossz embernek emiatt
2016. dec. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/209 anonim ***** válasza:
80%
Na most azért csak végig pörgettem, hogy mi zajlott itt 6 oldalon keresztül..úgy látom pár embernek elgurult a nyugtatója.. Nem vagytok normálisak.
2016. dec. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/209 anonim ***** válasza:
77%
#57 Látszik, hogy pár embernek nem volt gyerekszobája, vagy ha volt, akkor is a világítóudvarra nézett :D
2016. dec. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/209 anonim ***** válasza:
22%

47-es,azért azt tedd hozzá,hogy senki nem tudja mit érez a magzat elejétől kezdve. Hiszen álmodnak is már benn,érzékelnek fényt,hangot.

A védekezésre azért ugrik mindenki,mert érdekes módon az összes pearl index hibaszázalékába eső nő itt van...

Én abortusz ellenes vagyok alapvetően. De ha beteh a magzat,vagy erőszak útján lett,érthető. Én nekem fura ha valaki nem akar sose gyereket,meg az is,hogy képes megölni,mert jaj istenem akkor más lesz az életre. De! Akkor sincs senkinek joga a kérdezőt számonkérni. Én is gyilkosságnak gondolom,amit megtesz majd,de ez az ő teste,az ő és a párja lelkiismerete. Nekik kell szeretni ezt a babát,ha megszületne,nekik kéne nevelni,eltartani,gondoskodni 0-24róla,nem nekem és nem is a rokonoknak.

2016. dec. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/209 anonim ***** válasza:
55%
#59 Már miért lenne az abortusz gyilkosság? Az egy önmagában életképtelen sejtcsomó még csak. ÉS miért nem indok az, ha valaki nem akarja az addigi életét feladni? Én sem akarok gyereket, mert túl kényelmes vagyok. Na és? Amúgy ha gyilkosság szerinted az abortusz, akkor ne lehessen beteg vagy erőszakból származó magzat esetén se, őket elpusztítani ugyanolyan gyilkosság a felfogásod alapján...
2016. dec. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/209 anonim ***** válasza:
46%
Remélem, akik egy 10-12 hetes, más testén, annak akarata ellenére élősködő kezdeménytől való megszabadulás kapcsán gyilkosságot emlegetnek, azok vegetáriánusok... pedig a csirke végképp nem károsít senkit, nem okoz fájdalmat, nem károsítja a gazdaszervezetet, nem kell róla évtizedekig gondolkozni - s ráadásul BIZONYÍTOTTAN érzékel, ÉREZ, retteg, kommunikál stb. egy szarvasmarhával, sertéssel vagy lóval aztán végképp ne hasonlítsuk össze.
2016. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/209 anonim ***** válasza:
62%
Plussz.. Ha gyilkosság lenne, minden nőgyógyász a börtönben csücsülne....
2016. dec. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!