Hogyan értessem meg vele, hogy ilyen körülmények között nem szülhet?

Figyelt kérdés
A családunkban három ember dolgozik. Én, a húgom,és az öcsém. Van még két testvérünk egy lány aki 17 éves, és még egy 8 éves kislány. Apánk elissza a pénzét,anyánk sokat beteg. A 17 éves húgonk terhes lett és kitalálta hogy megtartja. Én meg a testvéreim nem bírunk még egy embert eltartani. Azért élünk otthon mert a hitelt,rezsit nem tudnánk fizetni. Így is éppen kijövünk. A magzat apja szintén züllött. Nem tudom mit csináljak? Elvileg lehet nem az én dolgom de gyakorlatilag az anyagiak miatt mégis. Nem kéregetni jöttem ne értsétek félre, tanácsok kellenek. Mert végzettség tanulás nélkül semmire nem megy.
2017. febr. 20. 10:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/130 anonim ***** válasza:
7%
a hugotoknak ez a saját döntése, az ő kisbabájáról van szó. nem veszi jól ki magát, ha ebben nyomást gyakoroltok rá, főleg azért, mert ha így döntött, akkor később neked lesz rossz, hogy ahányszor ránézel arra a pici babára, vagy később a kisgyerekre az fog eszedbe jutni, hogy miket mondtál róla. nézzetek utána az anyagi lehetőségeknek amiket fent is írtak, próbáljatok ezzel segíteni rajta és magatokon is. arra mindenképpen beszéljétek rá, hogy az iskolát fejezze be, magántanulói státuszban vagy bárhogy. ne engedjétek, hogy belelustuljon a helyzetébe. még valami: a hugotokat és a kisbabáját támogassátok, a züllött párját ne! ő 1 felnőtt ember, ne hagyjátok, hogy most erre hivatkozva ő is rajtatok akarjon élősködni!
2017. febr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/130 anonim ***** válasza:
93%
kotont vegyetek inkább neki, mert aztán úgyis jön majd jövőre a következő gyerek, ha ilyen okosan él nemi életet
2017. febr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/130 anonim ***** válasza:
3%
Ha apukád tudna valami munkát szerezni fél évre, akkor a csokot is felvehetnétek, az ingyen 10 milliót megkapnátok új házra. Mert akkor anyukádnak a baba 3 éves koráig lenne tb-jogviszonya.
2017. febr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/130 A kérdező kommentje:
Milyen segélyt? Csak a családi van a két gyerek után,meg anya le van százalékolva. Ő amúgy sokat beteg, pihennie kell. Nem a tesóm gyerekét nevelni.
2017. febr. 20. 14:09
 25/130 anonim ***** válasza:
8%

Az oltások ingyenesek, az óvodában iskolában mindenkinek ingyenes az étkezés és ingyenesek a tankönyvek.


Ha pl. te a húgod helyett papíron elmész gyed extrára, ez azt jelenti, hogy ugyanúgy legálisan dolgozol ,mint most 8 órában, csak kb. duplaannyi pénzért.


pl ha most keresel 100-at, akkor még kapsz mellé a pici 6 hónapos korától 70 ezret is.


És emellé még 16 ezer családit, s 33 ezer családi adókedvezményt.


az több mint 200 ezer Ft. Abból bőven eltartod a gyereket ;)

2017. febr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/130 anonim ***** válasza:
95%

miért kéne anyjának neveli az unokát? meg tesóknak eltartani?

ha vki annyira okos, hogy bevállal egy gyereket, akkor oldja meg.

ha lenne eszed, már rég elköltöztél volna ebből a családnak nevezett selejtből

2017. febr. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/130 anonim ***** válasza:
86%

Havi 15 ezer egy babára?!

Meddig, az első 2 hónapban?


Ahogy nő egy gyerek, egyre többe kerül. Választható oltások, gyógyszerek (és akkor tegyük fel, hogy amúgy teljesen egészséges és nem kell külön fejlesztésre/tornára hordani). Még ha nem is kap hetente új ruhákat, azért gyorsan nőnek, főleg kicsiként és később is minden szezonban szükséges a méretükben ruhát venni.

Később különböző óvodai, iskolai elfoglaltságok, szakkörök, zeneiskola, sport. Vagy majd az lenne a válasz, hogy "örülj hogy élhetsz kislányom, erre nincs pénz" ?!

Plusz ha gyenge valamiből, akkor különóra.

A továbbtanulást már le sem írom inkább, hiszen az évente milliós tétel...



Kérdező, szerintem érdemes lenne ebbe a szüleiteket is beavatni, vagy legalább anyukátokat.

Bár én a helyedben biztos nem pénzelném az egész családot...

2017. febr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/130 anonim ***** válasza:
5%
S ha t e mész papíron gyed extrára 170 ezerért, akkor még a nyugdíjad is több lesz.
2017. febr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/130 anonim ***** válasza:
89%
Nem értem, miért javasolják itt, hogy a Kérdező rúgja fel az eddigi életét a húga óvatlansága miatt... Jó, hogy nem azt írjátok, hogy nevelje fel inkább ő a babát.
2017. febr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/130 A kérdező kommentje:
Én nem éreztem ezt tehernek eddig. Mert a körülmények így alakultak. Szeretem anyukámat,a testvéreimet ha nem segítek mivel én keresek a legjobban akkor a házat is elvesztenék. Még ott a kishúgom is, szinte én nevelem.
2017. febr. 20. 14:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!