Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve alkottunk egy párt, együtt éltünk és minden jó is volt eddig. Két hete viszont egy hatalmas veszekedés után közölte, hogy nem szeret már, elköltözik és elhagy. Kiborultam.

Most derült ki, hogy teherbe estem fogamzásgátló mellett.

Még jobban kiborultam.


Viszont ez egy kész csoda is egyben, mivel súlyos betegségem miatt, minden orvos felvilágosított, hogy nem sok esélyem van rá, hogy valaha is gyermekem legyen.


Nem akarom egyedül végig csinálni, főleg hogy a sok stressz miatt elég rosszul vagyok.


Vívódok.

Talán ez az egyetlen esélyem, hogy gyermeket szüljek, de volt párom így is idegbeteg, el sem mertem még neki mondani, csak lelkileg kínoz egész nap, nekem meg már véres hasmenésem van.

Teljesen kétségbe vagyok esve.



2017. márc. 9. 12:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
78%

Azt írom le, hogy én mi alapján mérlegelnék, de természetesen a döntés a tiéd!

Ha meg is tartanám a gyermeket, az apának mindenképpen lennének jogai (és kötelezettségei is). És én biztosan nem akarnék a gyermekemnek egy ilyen apát! Márpedig nem tilthatnám el tőle, mindenképpen hatással lenne az életére, szinte garantáltan lelki sérüléseket okozna. Ennek pedig nem akarnám kitenni a gyermekem.

Ha már egyszer teherbe estél, akkor máskor is sikerülni fog, ha spontán nem, akkor orvosi segítséggel, de a gyermekednek joga van a "normális" szülőkhöz, akik nem teszik tönkre már a születése előtt az életét. Úgyhogy én ebben az esetben fájó szívvel, de megszakítanám a terhességet és keresnék egy rendes pasit, akinek érdemes gyereket szülni.

2017. márc. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
75%

Nem lehet gyereked, de még így is sikerült fogamzásgátló mellett???

Menj el először dokihoz.

2017. márc. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
28%
Én drukkolok nektek kérdező, hogy a kicsi apukája jól fogadja a gyermek létét. Itt olyan könnyen mondanak ítéletet idegen élet felett, hogy már abnormális.
2017. márc. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
56%
Nem értem mi a kérdés. Nyilván megtartod majd a gyereket, a barom állat csávódnak megbocsátasz, ő cserébe majd megver néha, aztán megveri a gyereket is, te jössz ide rinyálni, hogy szar az élet, majd elölről az egész.
2017. márc. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem ha ilyen idióta, jobb, ha meg se tudja, hogy terhes vagy. Sajnos jobb nem lesz a gyerek után, sőt! Ha így kell rettegned tőle, az már régen rossz!

Én otthagynám szó nélkül. Megszakítanék vele minden kapcsolatot és felnevelném a bébimet egyedül, vagy családi segítséggel. Valóban megéremled ezt a babát! Ne hagyd, hogy rádumáljon az abortuszra. Nagymamám testvérének a lánya így járt: mondták neki az orvosok, hogy meddő. Terhes lett, de elvetette, családi okok miatt. Az akkori férje nem akart gyereket. Maradt a pasi, ment a gyerek. Pár évre rá viharosan elvált, és soha többé nem lehetett gyereke. Azóta is átkozza magát, hogy akkor nem a babája mellett döntött. Most lenne egy 23 éves gyereke, aki mindenben mellette állt volna! Tartsd meg, de ha kell, menekülj az ürgétől. Én nem mondanám meg neki ha rettegnem kell tőle, az bitos (még akkor se, ha itt most sokan le fognak hurrogni)! Volt benne részem a rokonom szenvedése által, tudom milyen!

2017. márc. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
73%
# 16: Ez szép gondolat, de jogilag nem állja meg a helyét. Ha az apa (bárhonnan) tudomást szerez a gyerek létéről, akkor apasági pert indíthat és szülői jogai lesznek. Szélsőséges esetben még akár azt is elérheti, hogy nála helyezzék el a gyereket (volt már ilyenre precedens!). De még ha nem is így lenne, akkor is joga lesz kapcsolatot tartani a gyerekével, beleszólhat az életébe, pl. onnantól a kérdező nem költözhet szabadon, csak az apa jóváhagyásával és beleegyezésével és még lehetne sorolni, hogy mennyi mindenben határozhatja meg a későbbi életét a dolog.
2017. márc. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
37%
Súlyos betegséged mellett ki tudnád egyáltalán hordani a babát? Van rá esély hogy egészségesen meg tudod szülni?
2017. márc. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
15%

A helyes döntés az, ha otthagyod azt a barmot és egyedül neveled fel a csodabébidet! Ez egy ajándék, hogy betegséged ellenére is megfogant, ne dobd el az életét.

Van család, aki segítene? Van hol laknod?

2017. márc. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, az egyetlen helyes döntés az, ha megbeszéled a dolgot a (volt) pároddal. Ha tartasz tőle, akkor találkozzatok valami nyilvános helyen, mondjuk egy kávézóban...

Az a "még elmegy" kategória, ha nem szólsz, és elveteted, ha úgysem akartok egymástól semmit a továbbiakban. Viszont a tudta nélkül megtartani, az extra méretű aljasság, mert ha még most el is lennél anélkül, hogy tőle bármit kérj is, senki sem tudhatja mit hoz az élet a következő 2 évtizedben.

2017. márc. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
17%

szerintem az meg aljasabb kategoria, hogy elveteted es nem szolsz. A tudat, hogy gyereked lesz sok mindent meg tud valtoztatni. Az a tudat, hogy lehetett volna de a tudtod nelkul kioltottak az eletet, az is sokat valtoztathat, de a negativ oldalba. Persze mindenkinek mas a velemenye dolgokrol, de a baboca mindkettotok dns-et hordozza, a kettotok gyereke, ha nem mast, de legalabb tudnia mindenkeppen kell rola, hogy van.


De mivel a kerdes ugy szol, hogy "Mi lenne a HELYES döntés?", ezert szerintem (ezt a szot sokan elfelejtik hasznalni) az a helyes ha megtartod, hiszen a gyerkoc nem tehet rola, hogy osszevesztetek. Ez a nehezebb ut, de velemenyem szerint a helyesebbik. Plussz ha tenyleg csoda, hogy teherbe estel akkor mar csak azert is hulyeseg lenne elvetetni, mert lehet, hogy ez az egyetlen eselyed. Vannak ismeroseim akik egyedul neveltek a gyerekuket es megis jol elvannak. Az is csak sztereotipia hogy nem tudsz majd part talalni. Ha ez alatt ugy erted, hogy komolytalan felelotlen kapcsolatot nehezebb osszehozni az lehet, hiszen kapasbol szurodnek a felelotlen emberek, de legalabb maris latod, hogy ki az aki komolyan veled akarna lenni.

Mondjuk az sem biztos, hogy eleve szet fogtok menni, hisz a gyerek sokmindenkit megvaltoztat. Amikor megtudja egy ferfi, hogy gyermeke fogant, gyakran pikk-pakk megvaltozik az egesz eletfelfogasa

2017. márc. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!