Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve alkottunk egy párt, együtt éltünk és minden jó is volt eddig. Két hete viszont egy hatalmas veszekedés után közölte, hogy nem szeret már, elköltözik és elhagy. Kiborultam.

Most derült ki, hogy teherbe estem fogamzásgátló mellett.

Még jobban kiborultam.


Viszont ez egy kész csoda is egyben, mivel súlyos betegségem miatt, minden orvos felvilágosított, hogy nem sok esélyem van rá, hogy valaha is gyermekem legyen.


Nem akarom egyedül végig csinálni, főleg hogy a sok stressz miatt elég rosszul vagyok.


Vívódok.

Talán ez az egyetlen esélyem, hogy gyermeket szüljek, de volt párom így is idegbeteg, el sem mertem még neki mondani, csak lelkileg kínoz egész nap, nekem meg már véres hasmenésem van.

Teljesen kétségbe vagyok esve.



2017. márc. 9. 12:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
34%

Valóban pontatlanul olvastam, elnézést!

"A vállalás még kérdés, de ez az élet már megvan, ha még olyan kicsi is... " - szerintem meg hiba a magzati kor előtti létezést túldimenzionálni, ugyanis a szedercsíra, hólyagcsíra, embrió és hasonlók több mint fele egyébként is kiürül spontán módon, működik a szervezet védekező mechanizmusa. Nincs ennek túlzott jelentősége, ha csak nem kerítenek köré direkt mesterséges felhajtást.... tudod, mint a kedves "magzatvédők" akik lelkesen menetelnek meg plakátolnak a művi abortusz áldozataiért, genocidiumot vizionálnak, miközben széljegyzetben sem említik soha a spontán vetélések sokkal nagyobb számú áldozatát. Szerinted mi ez, ha nem tömény képmutatás?

Mindegy, én úgy vagyok vele, hogy még egy az én genomom felével bíró embrió se ér annyit, mint mondjuk egy élve megszületett kölyökmacska. Az semmi más, mint egy lehetőség, aztán nagyobb számban a biológia, kisebb számban meg a létrehozói tudata eldönti, élnek-e ezzel a lehetőséggel, vagy nem.

2017. márc. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező a döntés rajtad múlik. Ha én lennék abban a helyzetben,hogy talán ez az egy lehetőség van,hogy gyerekem legyen megtartanám. A pasival nem maradnék együtt.Gondold végig,hogy éreznéd magad ha nem lenne több esélyed gyerekre?
2017. márc. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
42%
#42, ugye szerinted is pont annyira kell figyelembe venni a férfinak is a nő érzéseit és érdekeit, mint megfordítva?
2017. márc. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
32%
43.Csak azért mert a pasi nem akar gyereket a nő önként menjen abortuszra vagy hogy gondolod? Nyilván nem nő vagy,de talán egyszer ha felnőtt leszel megérted hogy mit jelent egy gyermek pl. milyen érzés az amikor gyereket szeretnél de nem lehet mondjuk a párodnak. Vagy képzeld bele magad a kérdező helyébe. Talán nem lesz többször terhes.
2017. márc. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 Juhász László2 válasza:
39%

Én a ˝kamu szag˝-nak üzenem, hogy többször is átolvastam a kérdést, és senki sem mondta, hogy a kérdező meddő! Nem tudom hol volt a szemed, vagy mit olvastál?! Am elmehetnél a bús büdösbe a kamu szagoddal együtt!!! Aki ilyen kérdésre képes ilyet írni, az maga egy kamu.


A kérdezőnek üzenem, hogy igaz, hogy apa is kell egy gyermeknek, de kellő odafigyeléssel, a kellő szigor megtartásával, meg persze ha akad, egy kis segítséggel meg lehet oldani az apahiányt addig is míg nem találsz egy olyan férfit, aki a gyermekeddel együtt is elfogad. Hány gyermek nő fel apa nélkül, és azért a javuk tisztességes ember le(tt)sz. Szerintem tartsd meg a gyermeket, kezd el egyedül nevelni, és majd menet közben találsz valakit. A kamu szagú meg hasonló tahókra meg ügyet se vess.


Tiszta szívemből kívánok sok sikert, erőt, kitartást neked!

2017. márc. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 Juhász László2 válasza:
24%
A pasit meg próbáld meg örökre kizárni az életetekből! Én megmondom őszintén, tényleg nem etikus, de én sem mondanám meg ilyen embernek! Jogok. Ugyan már, milyen jogok az ilyeneknek, azért, h mindkettőtöket verjen?
2017. márc. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
38%

#44, ezzel a lekezelő szöveggel most az ordító kettős mércédet akarod megideologizálni? Mert hát ilyen alapon légyszi képzeld magad annak az embernek a helyébe, akinek a nyakába vágnak egy életfogytiglani kötelezettséget a megkérdezése és beleegyezése nélkül...

És igen, azt gondolom, hogy a gyereknek ott kell megszületnie, ahol mindkét fél akarja és várja.

2017. márc. 11. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
30%

Osi univerzumi torveby

A szex kockazata a terhesseg.

Az a ferfi aki szexel ezt vallalja.

Es tudja a szexbe beleegyezik abban a pillanatba az abbol szarmazo utodokat elfogadja.

A terhesseg sorsa csak a no kezeben van

2017. márc. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
44%

... a nő sorsa meg a férfiéban:)

(szerintem nem akarsz te visszatérni az ősi univerzumi törvényekhez... miszerint a férfi dolga hinteni a magját, a nő dolga meg felnevelni az utódot)

2017. márc. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
11%

Kedves Kérdező!


Mi van veled?


Drukkolok neked a és a babának

2017. márc. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!