Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve alkottunk egy párt, együtt éltünk és minden jó is volt eddig. Két hete viszont egy hatalmas veszekedés után közölte, hogy nem szeret már, elköltözik és elhagy. Kiborultam.

Most derült ki, hogy teherbe estem fogamzásgátló mellett.

Még jobban kiborultam.


Viszont ez egy kész csoda is egyben, mivel súlyos betegségem miatt, minden orvos felvilágosított, hogy nem sok esélyem van rá, hogy valaha is gyermekem legyen.


Nem akarom egyedül végig csinálni, főleg hogy a sok stressz miatt elég rosszul vagyok.


Vívódok.

Talán ez az egyetlen esélyem, hogy gyermeket szüljek, de volt párom így is idegbeteg, el sem mertem még neki mondani, csak lelkileg kínoz egész nap, nekem meg már véres hasmenésem van.

Teljesen kétségbe vagyok esve.



2017. márc. 9. 12:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
12%
Parodtol menekuj, babat tartsd meg sztem
2017. márc. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
22%

Drága Kérdező! Tartsd meg légyszi!!

Én anno elvetettem, és soha nem fogom megbocsátani magamnak.

Pedig lett gyerekem később 3 is.

A babával kapcsolatban mindenképp az a helyes, ha megtartod, mert ő egy ártatlan kis emberke (aki szerintem annyira akart jönni, hogy egy meddőnek mondott anyukát választott, hogy örömet okozzon neked - én így látom).

Arról semmit nem tud és nem tehet a babád, hogy a szülei rosszban vannak egymással.

Megtartani csak most tudod, ha máshogy döntesz, utána már késő a bánat. Ezt sajnos nagyon jól ismerem...

Elmondani az apukának viszont ráérsz picit később is, mikor talán már kevésbé őrjöng, te meg kevésbé rettegsz. Addig mondd el azoknak, akikben feltétlenül megbízol, hogy ne legyél egyedül a titkoddal! (Az édes kis Titkoddal - ezt megint én látom így, talán te is...)

Engem itt biztos lepontoz meg agyonkritizál majd pár lelkes abortuszpárti, engem nem zavar, csak téged ne zavarjanak össze! Ezt most nekik üzenem: Az ember az ember, nem ebihal stb., az élet az meg élet és nem az anya sejtburjánzása.

A kisbabák pedig a világ legédesebb és leggyönyörűbb csodái. Most is itt van egy két éves csoda a karomban, és minden nap, mióta megszületett, annyi boldog percet okoz nekünk. Ismerek jó pár nőt, aki egyedül is megtartotta a babáját, van, akinek később szuper párja lett, van, aki egyedül neveli a gyerekét, de mindegyikük egyetért abban, hogy nagyon jó, hogy a baba élezte mellett döntöttek.

Sok erőt és bátorságot kívánok!!

2017. márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező!

Egyetértek az előttem szólóval - beszélj egy barátnőddel vagy anyukáddal, akiben megbízhatsz, aki melletted áll. Most mindennél fontosabb, hogy meg tudj nyugodni és hogy visszanyerd az egészségedet, a lelki békédet amennyire lehet.

Te szereted a babádat, örülsz neki ez nem kérdés!

Nagyon nehéz lehet, hogy a párod épp most hagyott ott és ennyi veszekedést, félelmet kell átélned, de ne ettől tedd függővé a jövőtöket! Valószínűleg, a kapcsolatotoknak vége - vagy ha újra tudnátok kezdeni és újra meg tudnál benne bízni, akkor nem lenne jó, ha az a baba miatt lenne...

Van hol laknotok vagy neked kell elköltöznöd tőle?

Ha dolgozol, akkor csomó ellátást fogsz kapni, hidd el, az anyagiakkal nem lesz gond. Rengeteg mindent használtan szereztem be én is a kisfiamnak, tök jó állapotú cuccokat, ez egyáltalán nem gáz.

Ami viszont fontos, hogy békében, szeretetben tudd várni és nevelni őt.


A legjobb az lenne, ha az apukájával együtt tudnátok nevelni, de ez nem tűnik lehetségesnek... esetleg ha még később próbálkozik az apa, kérjetek szakember segítségét, semmiképp ne tudjon visszaélni a függő helyzeteddel!!!

Saját tapasztalat: én apa nélkül nőttem fel, anyukám 0 évesen vállalt, apám lelépett. Azóta már három diplomát szerzett, sokat dolgozott, hogy el tudjon tartani, de nagyon boldog gyermekkorom volt, nem éreztem hiányát semminek.

Most, hogy már felnőttem és férjem, gyermekem van, azt mondanám, hogy még ennél is jobb lett volna, ha mondjuk van egy élettársa, aki szereti őt és nekem a pótapukám, de az tuti, hogy egy rossz, veszekedős apánál jobb a semmi!

Bátorság, keress támogatást egy megbízható emberél és hallgass a szívedre!!

Nagyon drukkolok Nektek!!!

2017. márc. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
18%
az előzőhöz: szóval 20 éves volt anyukám, épp elkezdte a fősulit.
2017. márc. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
39%
Ha egyedül is fel tudod nevelni, akkor tartsd meg, de a pároddal ne békülj ki, egyrészt megmondta h nem szeret, másrészt ilyen idegbeteg ember mellé nem való picibaba sem normális nő.
2017. márc. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
44%
Na, megjöttek a "csodaanyák"... nem, tévedéseket elkerülendő egyáltalán nem tisztességes dolog valakit évtizedekre lehúzni anélkül, hogy egyáltalán meg lenne kérdezve róla. Pláne, hogy előtte szóba se került, hogy gyereket akarnátok vállalni most.
2017. márc. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező (#3) "Ma akarom elmondani neki, de így is ordít velem. Félek tőle, már most remegek, hogy beszélnem kell vele." - na, sikerült már túl esned rajta? Egyébként min vesztetek össze??? Anno a 3. év nálunk is kritikus volt, külön is voltunk pár hónapot.
2017. márc. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
35%
ja, amugy a 2,5-3 ev mindenkinek kritikus, hiszen a szerelem ilyenkor valtozik at onzetlenebb szeretette. Olyasmive ami csaladiasabb. Eltunik a rozsaszin kod, amitol sokan bepanikolnak es vagy elcseszik azzal hogy elmenekulnek a retekbe, vagy tullesznek rajta
2017. márc. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem meg sokkal súlyosabb dolog egy életet elvetetni, csak azért mert az apa nem szeretné, mint megtartani az apa ellenzése ellenére. Egyáltalán nem ez az aljas kategória, hanem abortuszra rákényszeríteni, rávenni egy olyan nőt, aki szeretné a gyerekét megtartani, főleg így, hogy lehet, ez az egy esély adatott meg neki a gyermekre, az igen! Az élet joga szerintem sokkal nagyobb dolog mint az apa joga, az apa kényelme.

Persze, hogy sokkal jobb teljes családban felnőni, de apa nélkül is boldog gyermek és felnőtt válhat belőle.

Én sajnos túlestem egy abortuszon. A megromlott házasságom utolsó időszakában fogant a baba. 2 kicsi gyermek mellett, úgy, hogy tudtam, egyedül maradok, nem mertem bevállalni. A mai napig nagy fájdalmam és nagyon bánt, hogy nem jöhetett hozzánk... Az abortuszt az esetek többségében örökre bánja az ember, míg a gyermek megtartását szinte mindenki az élete legjobb döntésének tartja.

Szerintem az apa lemondhat apai jogairól, de szemétség és nincs joga rávenni egy anyát a gyermeke elvetetésére! Fordítva is hasonlóan lenne, hogy ha az anya nem akarja a gyermeket, de az apa igen, de az sokkal bonyolultabb helyzet sajnos... Ha egyik szülő sem akarja a gyereket, akkor szükséges rossz az abortusz, de ha egyik akarja (biológiai, fizikai okokból főként ha az anya), akkor nem helyes szerintem.

3 évig jól megvoltak, most gondolom a feszültségek, szakítás miatt "idegbeteg", ideges a pasi, nem volt arról szó, hogy fizikailag bántalmazná. Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni és az ördögöt festeni a falra. Nem derült ki igazán, hogy valóban idegbeteg, agresszív barom lenne. A kiabálás még nem jelenti azt... Persze, lehet, hogy tényleg az, de a leírtakból szerintem még nem lehet tudni, ne vegyük ezt tényként...

Kedves kérdező! Sikerült már elmondanod valakinek? Esetleg az apának? Mi volt a reakció? Van aki támogat?

2017. márc. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
65%
"Szerintem az apa lemondhat apai jogairól," - szerinted lehet, valójában meg sajnos nem... kizárólag, ha van valaki, aki a Kérdező férjeként(!) örökbe fogadja a gyereket. Pontosan itt kezdődik a baj...
2017. márc. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!