Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért ellenzik néhányan az...

Miért ellenzik néhányan az abortuszt?

Figyelt kérdés

Vannak helyzetek amikor nincs más lehetőség!

Én is szerettem volna a babám,de abban a helyzetben amiben voltam nem volt lehetőségem megtartani!


2017. okt. 27. 11:39
 51/94 anonim ***** válasza:
21%
Rendben, részemről ez volt az utolsó, hogy megnéztem ezt a választ :) Nem írok több "hazugságot", ti pedig nyugtassátok csak egymást, hogy mennyire természetes dolog az abortusz és gyakorlatilag minden körülmények között normális, csak a nőnek kell úgy érezni, hogy "most nem jó", és köré valami tényleges hazugságot kitalálni, vagy éppen még azt sem hiszen szabad választása van :D További szép napot mindenkinek!
2017. okt. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/94 anonim ***** válasza:
71%

[link]

[link]

[link]

Persze van ellenvélemény is:

[link]

2017. okt. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/94 anonim ***** válasza:
29%

Abszurd ez az egész vita!!!

Emberek, komolyan, felnőtt, gondolkodásra képes lények vagyunk. Miért kell abortuszról beszélnünk, mikor normál esetben ott a VÉDEKEZÉS!!! Ha kell, akkor több módon is, hogy biztosan ne jussunk el addig. Nyilván vannak kivételek, mikor egészségügyi szempontból nincs más megoldás, de amúgy meg csak oda kellene figyelni. Nyilván le leszek pontozva, mert ahogy vegigolvastam a válaszokat, feltűnt, hogy csak azok vannak felpontozva, akik nagy abortusz pártiak.

2017. okt. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/94 A kérdező kommentje:
#40 és mindenki más aki a bölcsődét írta, éjszakai bölcsőde is van? Mert én olyanról nem hallottam! Ha délutános vagyok akkor 23:00ig van bölcsőde? 23:00-7:00ig ha éjszakás vagyok???
2017. okt. 27. 17:20
 55/94 anonim ***** válasza:
14%
53as, ezen az oldalon csak az abortuszpártiakat pontozza fel a többi hasonló gondolkodású, ezt már megszoktam. Aki nem önző, nem csak önmagát nézi, hanem azt a magzatot is amit ő csinált meg(akár felelőtlenségből, akár véletlenül)az már le van húzva nullára.
2017. okt. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/94 anonim ***** válasza:
60%
"a VÉDEKEZÉS!!! Ha kell, akkor több módon is" - egészségedre, mindenki úgy éli a nemi életét, ahogy akarja.
2017. okt. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/94 anonim ***** válasza:
20%
Egészségemre is van, mert így nem kell megölnöm senkit!!!!!!! Felnőtt ember vagyok és nem ész nélkül élek nemi életet. Azt gondolnám, hogy ez különbözteti meg az embert az állattól, hogy nem ösztönlény, hanem meg tudja gondolni a tetteit és akár annak következményeit is. De látom ebből kevesebb van. Sajnos...
2017. okt. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/94 anonim ***** válasza:
39%

Az emberek többsége nem az abortuszt ellenzi, hanem a felelőtlenséget.


Én abszolút megértem, hogy létezik olyan élethelyzet, amibe egyszerűen nem fér bele egy gyerek. Ennek lehet oka az életkor, az anyagi helyzet, a párkapcsolat milyensége vagy bármi egyéb.


Na de kérem: Ha valami miatt (teljesen mindegy, hogy mi az ok), nem szeretnék gyermeket, akkor teszek elenne, azaz védekezek, méghozzá megbízható módszerrel.


És igen, tudom, hogy kb. bármilyen védekezés mellett összejöhet, hiszen mindegyik módszernél van hibaszázalék. Nem is azokat "ítélem el", akiknek mondjuk spirál mellett besikerül mégis.


A probléma azzal van, hogy az emberek egy része kb. védekezés helyett használja. Szülészet-nőgyógyászati klinikán dolgozom, napi szinten veszek fel terhességmegszakításra nőket. És bizony a legtöbb nem az első abortuszára jön. Pont múltkor volt egy teljesen jól szituált nő, kicsit már idősebb volt, gondoltam magamban, hogy biztos így a menopausa közeledtével azt gondolta, már biztos nem és mégis.

Mikor megkérdeztem, hogy "Hanyadik terhesség a mostani", azt válaszolta, hogy a 15. Ebből 3 gyermeket szült meg, az összes többi abortusz volt.

Ez persze viszonylag ritkább, de olyan, akinek a 2-3-4. megszakítása van, az kb. rendszeres.


Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy nem képesek valami védekezési módot találni, ha már ennyire nem akarnak gyereket.

2017. okt. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/94 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező, a gyerek 3 éves koráig egy műszakos munkarendet kell biztosítani a kisgyermekes anyáknak..tehát nem lett volna szükséged éjszakai bölcsődére.
2017. okt. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/94 anonim ***** válasza:
26%
73%os, hagyjad, hiszen tudod, itt az a divat hogy úgy szexelünk ahogy jól esik,ész nélkül, majd megyünk abortuszra, nehogy már duplán védekezzünk helyette mert az plusz két másodperces odafigyelést igényel, nehogy már, nem is értem hogy gondolod..az abortusz sokkal jobb.
2017. okt. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!