Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért ellenzik néhányan az...

Miért ellenzik néhányan az abortuszt?

Figyelt kérdés

Vannak helyzetek amikor nincs más lehetőség!

Én is szerettem volna a babám,de abban a helyzetben amiben voltam nem volt lehetőségem megtartani!


2017. okt. 27. 11:39
 71/94 anonim ***** válasza:
60%

Mindenki akinek feláll, él szexuális életet, az élvezetből teszi. Csak egy ilyen kérdésnél erről nem szól a dolog. Ahogy arról sem, hogy pl egy fiatal még nem dolgozó személynek mégis ki fogja a második, harmadik védekezési módszert kifizetni? Megnézném hányan védekeztek több módszerrel is akár valaha is.


Az meg, hogy akkor ne szexelj nem életszerű, senki nem fogja betartani. Amúgy az óvszeres dolgot is teljesen megértem. Nekem kifejezetten kényelmetlen, a férjem meg semmit nem érez benne, szóval kuka volt nagyon hamar. Amúgy is csak 1 lehetőségként merült fel annó, de nagyon hamar elvetettük.


Max a frigid libák és az impotensek nem szexelnek se élvezetből, se sehogy. Vagy mert nem kellenek a kutyának se.

2017. okt. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/94 anonim ***** válasza:
35%
69es, veled nagy gond lehet, ha a te szexuális élvezetedet 0ra csökkenti, ha tabletta mellett még figyeled mondjuk a ciklusodat. Ez már dupla védekezésnek számít. Vagy ha mondjuk előjáték gyanánt bekened a párod szerszámát spermicid krémmel...
2017. okt. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/94 anonim ***** válasza:
35%

Csak egy ilyen kérdésnél erről nem szól a dolog. Ahogy arról sem, hogy pl egy fiatal még nem dolgozó személynek mégis ki fogja a második, harmadik védekezési módszert kifizetni?


Gondolom az aki a 40 ezres abortuszát is...

2017. okt. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/94 anonim ***** válasza:
58%

Értem, tehát szerinted mondjuk 5 év alatt 1-2 abortusz drágább, mint 5 éven keresztül 2-3 féle védekezési módszer külön külön kifizetése. Ezek szerint nem tudsz számolni.


És akkor arról még nem is esett szó, hogy egy pasi pl a teherbe ejtett csaja mellől lazán leléphet mikor kiderül, hogy terhes lett, pedig esélyes, hogy a pasi volt az, akinek kényelmetlenséget okozott mondjuk az óvszer használata amellett, hogy a nő tablettát szed, ami amúgy nem veszélytelen. Ebben az esetben ki fog fizetni?


A spermicidek amúgy nem a legmegbízhatóbbak, és elég drágák is. Az egyik fajtát mi is használtuk, havi 2 doboz 5-6 ezer körül van. Ha ehhez hozzávennénk még mondjuk az óvszereket, és ezt éveken keresztül, vagy 3 havonta 7-8 ezres tabletta árát...nagyon sok pénz.

2017. okt. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/94 anonim ***** válasza:
28%
Jó, akkor járkálj évente kétszer abortuszra, egészségedre. Én inkább védekezek duplán (ciklus figyelése pl ingyen van, ciklus-hu 80%-ban pontos, ha helyes értékeket adsz meg)pharamtex krém 2500 egy tubussal, és nekünk heti két aktus mellett elég három hónapig. Lehet nem a legmegbízhatóbb védekezés önmagában, de kiegészítésként tökéletes. És inkább ez mint az abortusz szégyene.
2017. okt. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/94 anonim ***** válasza:
78%

Egy szóval nem mondtam, hogy abortuszra járkálok. Életem eddigi 31 éve alatt soha nem volt, szóval nem kell pattogni.


Ha pedig valaki abortuszra járkál évente 2x ahhoz sincs senkinek semmi köze. Senki nem vagy, hogy ítélkezz.

2017. okt. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/94 anonim ***** válasza:
84%

"Így 2006 júniusától Magyarországon már a 18. életévüket betöltött nők is dönthetnek arról, elköttetik-e petevezetéküket."


Az 11 évvel ezelött volt. Azóta változott.


(1a) A művi meddővé tétel az (1) bekezdés a) és b) pontja szerinti személy kérelmére családtervezési célból 40. életévét betöltött vagy három vér szerinti gyermekkel rendelkező személynél végezhető el. (Beiktatta: 2013. évi CCLII. törvény 8. § (16). Hatályos: 2014. III. 15-től.)

2017. okt. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/94 anonim ***** válasza:
39%

A legtöbb esetben pontosan elég lenne EGY olyan módszer, ami önmagában megbízható. Óvszer, tabletta, spirál pl.

Ha mindenki csak egy normális módszert használna, fele ennyi abortusz sem lenne.

2017. okt. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/94 anonim ***** válasza:
19%

Szia!

Én azért ítélem el magát az abortuszt, amiért az emberölést. Tudom, hogy durván hangzik, de az az igazság, hogy az emberi faj egy új egyede akkor jön létre, amikor a szülei ivarsejtjei egyesülnek. Onnantól megvan az új ember, elkezdi a maga fejlődését és életét, aminek egy speciális, kezdeti szakában az anyja méhében kell, hogy legyen, de attól még ő az, ami, az emberi faj egy új egyede. A saját egyedfejlődése kezdeti szakaszán. Már él, és ha véget vetnek az életének, az gyilkosság, még ha ő maga nem is fogja még fel úgy, mint mondjuk egy felnőtt ember, akit ledöfnek.

Aki ezt tudomásul veszi, embernek tekinti a magzatot, embriót, annak muszáj elleneznie a megölését, már ha úgy általában ellenzi az emberek megölését. Az abortusz- (bocsánat, választáspártiak) azzal nyugtatgatják magukat, hogy eltagadják az emberi mivoltát a az embriónak, magzatnak önmaguk előtt is, mások előtt is. De közben még őket is meg lehet osztani pl. a kései abortusszal, 6-7 hós, méhen kívül is életképes magzatok megölésével, amit egyes helyeken művelnek, és az ottani pro-choice aktivisták helyénvalóak tartanak, hiszen a nőnek jogában áll javában menet közben is meggondolni magát, míg más helyen a pro-choice-tábor is elszörnyülködik ezen. Talán ez az ellentét mutat rá legjobban, hogy a jog, meg az ember jogi meghatározása egy mondvacsinált dolog. Az embert nem a jog feladata definiálni, hanem a természettudományé. A természettudomány szerint pediglen egy faj egyedének élete a megtermékenyítéskor elkezdődik. Pl. a védett madárfajok tojásának elpusztítása is büntetendő, hiszen abban a tojásban ott fejlődött a védett faj egy példánya, amit elpusztítottál.

Én személy szerint nem érzek haragot vagy gyűlöletet a nők iránt, akik abortálnak. Sajnos hozzám nagyon közel álló személy is megtette élete folyamán. Tudom, hogy nem jókedvükben mennek, meg hogy meg vannak tévesztve a gyermekük természetét illetően. Ellenben azokra, akik propagálják, hirdetik az abortuszt, arra nevelik a kislányokat, hogy ez egy jó opció, ha nem sikerült védekezni, akik bebeszélik nekik, hogy egy egyszerű sejtcsomó, nem különb az anyajegynél, na azokra haragszom.

2017. okt. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/94 anonim ***** válasza:
21%
Azt az érvelést sem tudom elfogadni, hogy a gyereknek jobb a veszélyes kórházi hulladékkal elégni, mint megszületni, és egy gyerektelen párhoz kerülni nyílt örökbeadással. Ezt az érvelést az anyák a saját lelkiismeretük nyugtatására hozzák fel, a valós ok pedig megint csak ők maguk: ők nem akarnak szenvedni a tudattól, hogy más neveli a gyereküket. A terhesség kezdeti szakában még nem kötődnek annyira, ezért lelkileg könnyebbnek érzik magukból kitépetni, mint kihordani, és később, amikor már érezték magukban mozogni, a részükké vált, odaadni másnak. Tényleg nagy lelki fájdalom lehet. De mivel a legtöbb ilyen gyerek egy átgondolatlan együttlétből származik, úgy gondolom, illenék inkább ezt az árat megfizetni, mint a fentit. Csak manapság nem divat vállalni a következményeket.
2017. okt. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!