Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért ellenzik néhányan az...

Miért ellenzik néhányan az abortuszt?

Figyelt kérdés

Vannak helyzetek amikor nincs más lehetőség!

Én is szerettem volna a babám,de abban a helyzetben amiben voltam nem volt lehetőségem megtartani!


2017. okt. 27. 11:39
 81/94 anonim ***** válasza:
71%

Elitelem, a ikor valaki védekezéskent hasznalja...

Vannak helyzetek, amikor máa Megoldás nincs, vagy nem opció..


Örökbeadás.

Azért ez nem olyan egyszerű... Erről mindenki tud.. A terhesség nem leányalom...főleg, ha valaki nem is szeretne gyereket...

A terhesség látszik..orvoshoz kell járkálni..stb..ez csak egy kis kényelmetlenség..de gondoljunk bele, amikor a munkahelyeden mindenki látja, hogy terhes vagy... Te pedig örökbeadod...sajnos sokkel nagyobb megaláztatas éri az embert, mintha megtudnak, hogy elvetette a babát.

Tapasztalat..

Van egy ismerős a környezetemben, aki örökbeadta a fiát(velem egyidős)... Olyanokat mondanak a hata mögött, hogy már én szégyellem magam..

"Milen anya az ilyen" "meg sem érdemli a családját...másik gyerekét"

"Azt eldobta magától...ezt meg majomszeretettel szereti..gusztustalan..."

"Biztos kompenzál a másik gyereknél.."

"Milyen elete van..a gyerekét meg eldobta..elhagyta...stb" (mert felnőtt korára rendeződött az élete, lett férje, és lett gyerekük...

Ez csak néhány elkapott foszlany amit a hátamögött beszélnek..

Mert ő jó életet akart a gyerekének, amit 17 évesen nem tudott volna megteremteni neki, elvetetni pedig nem szerette volna...


Ha megteszi, senki nem tud róla...ennyi..neki kell csak együtt élni a tudattal, ami ha normális az ember, akkor ugyanúgy nem könnyű...


Aki ek meg igen...az védekezésnek hasznalja az abortuszt....


Hál Istennek mindig vigyáztam magamra...így nem kellett mélyebben belegondolnom sosem ebbe..amikor "baleset" ért, akkor pedig elmentem esemeny utániért (szakadt az óvszer)


A lényeg h nem egyszerű

2017. okt. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/94 anonim ***** válasza:
40%

81 Hagyd. A habzószájú mániákusoknál mindent, de mindent el kellene a nőnek viselni szerintük, csak azért, hogy az a kezdetleges sejtcsomó mindenáron megszülessen. Utána már senkit nem érdekel, hogy mi lesz a sorsa a már megszületett gyereknek.

Úgy csinálnak, mintha az örökbefogadó szülők mindig szentek lennének, akikről persze soha nem derül ki, hogy a természet okkal intézte úgy, hogy ne legyen gyerekük. Ismerek örökbefogadottat, akit bizony vertek a "szülei". Amint lehetett, 18 évesen lelépett tőlük, és soha nem ment vissza. Sokszor jött suliba kék zöld foltokkal, monoklival, zúzódásokkal. Semmilyen formában nem tartja velük a kapcsolatot. Persze biztos azért viselkedik így, mert nagyon vágytak gyerekre, és szépen felnevelték.

2017. okt. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/94 anonim ***** válasza:
25%
Érdekes utolsó, én egy ilyen örökbefogadottat se ismerek, pedig évekig dolgoztam olyan helyen, ahol napi kapcsolatban voltam velük. De persze, sokkal jobb ha esélyt se kap az élere, igazad van.
2017. okt. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/94 anonim ***** válasza:
17%

Ti csak sejtcsomónak nézitek. Abba már nem gondoltok bele, hogy az a bizonyos sejtcsomó egy önálló élet. Csak mert még nincs tudatánál, attól még igenis élet. Aki elveteti, egy fejlődő életet szakít meg. Csak a sok kamasz kis fruska nincs ennek tudatában.

Majd ha idősebbek lesztek máshogy fogjátok gondolni.

2017. okt. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/94 anonim ***** válasza:
62%
Önàlló élet? Egy pàr hetes , fejletlen, életképtelen embrió?Vicc!
2017. okt. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/94 anonim ***** válasza:
61%

84


Te is az a fajta ember vagy aki szerint csak az a jó és elfogadott, ahogyan te gondolkodsz és te látod a dolgot, és aki másképp áll hozzá, nem úgy gondolja ahogy te, az mindenképp csak rossz, és ördögtől való gyilkos lehet. Hát marhára nem.

Fogd fel, hogy nem mindenki gondolja úgy, hogy egy pár hetes embrió már egy új élet, és azt sem, hogy elöbbre való az ő megszületése egy már élő, megszületett embernél, akinek tönkrevágná az életét, ha az a magzat megszületne, akár megtartja, akár örökbe adja.

Van akinek teher, egy probléma, egy akadály az életében, amit meg kell oldani, meg kell szüntetni. Kész! Ne akarj senkit megtéríteni, és ráerőszakolni a saját nézeteidet.


Nem állítom, hogy az abortusz buli, és azt sem, hogy védekezésképp kellene használni, de ha valaki felelőtlen volt, vagy nem elég óvatos, nem egy gyerekkel kell kikísérletezni, hogy neki való-e egy gyerek, vagy azt, hogy miután életre ítélte, milyen sorsa lesz.

2017. okt. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/94 anonim ***** válasza:
11%

Sziasztok!

Én tényleg nem értem mi ez a tév hit az örökbefogadásról?Ne ne adja örökbe ha nem tud úgy hozzá állni az illető.

Úgy csinálja egyik másik válaszoló mintha saját gyerek(vérszerinti)nem bántaná a drága szülő.Ja mert azt szabad meg nincs akkora nagy szenzáció belőle??

Nem azt mondom nem fordulhat elő de ne csináljatok bűnbakot az örökbefogadókból.

Pszichológiai teszt nem dísznek van.

Megnézném ki menne itt át rajta.

Ítélkeztek az örökbefogadással kapcsán.Könyörgöm nézzen utána mielőtt ítélkezik felesleges.

Sokszor tanácsolják az ab kategóriába,hogy adja örökbe.De nagy többsége még el se gondolkodik ezen az opción mert tudja ha meglátja a babát nem fogja tudni örökbe adni.

2017. okt. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/94 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó, én ennél a kérdésnél:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

a #25. válaszban (meg előtte-utána #21, #24, #27, #28 ugyanezen az oldalon) elég részletesen leírtam a véleményem az örökbe ADÁSRÓL. Nem tűnik úgy, hogy bárki is érdemben cáfolta volna bármelyik érvemet, megállapításomat.

2017. okt. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/94 anonim ***** válasza:
73%
Én se azt írtam, hogy minden örökbefogadó bàntani fogja a gyereket. Pusztàn azt hogy nem kockàztatom meg. Ha garancia lenne rà, akkor is inkàbb elvetetném ha nem akarom megtartani. Mert ha nem akarom megtartani, se a terhességet, se a szülést nem csinàlnàm végig ,màsok kedvéért plàne nem. Akik még így vannak ezzel, pont ezért vetetik el.
2017. okt. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/94 anonim ***** válasza:
78%

88-as

Engem nem kell meggyőznöd az örökbefogadásról.Inkább úgy tűnik nekem magadat győzködöd.Na nem baj.

Mit várok egy örökbefogadott gyerektől feltétlen szeretetet.

Nem ész nélkül vállalok gyereket.

2017. okt. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!