Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért ellenzik néhányan az...

Miért ellenzik néhányan az abortuszt?

Figyelt kérdés

Vannak helyzetek amikor nincs más lehetőség!

Én is szerettem volna a babám,de abban a helyzetben amiben voltam nem volt lehetőségem megtartani!


2017. okt. 27. 11:39
 61/94 anonim ***** válasza:
20%
Vajon mi lehet ennek a kérdésnek a valódi motivációja? Mi az a tény, amit nem elég cáfolataiban mantrázni unos-untalan, de még vadidegen emberek külső megerősítése is kell az elfedéséhez? Ti, akik döntéspártiak vagytok, most azt akarjátok bemagyarázni, hogy ebben az esetben sem volt döntési alternatíva? Miért veszed a nyakadba a szembesülés kényszerét, kérdező, ha olyan biztos vagy a dolgodban még most is?
2017. okt. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/94 anonim ***** válasza:
79%
#60 " itt az a divat hogy úgy szexelünk ahogy jól esik" - hát te szexelj úgy, ahogy nem esik jól, a te dolgod:) Hogy lehet ilyen blődet mondani... igen, a szex elsődleges célja ma az élvezet, az emberek átlagban a szexuális életük 3%-át teszik utódnemzési célból, a többi 97%-ot azért, hogy jó legyen...
2017. okt. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/94 anonim ***** válasza:
70%
"nehogy már duplán védekezzünk helyette mert az plusz két másodperces odafigyelést igényel," - ja, a 15-23 éves TANULÓ korosztálynak, amelyik örül, ha egyféle normális védekezésre futja, majd a hozzád hasonlók kifizetik a másodikat - így gondoltad, nem?
2017. okt. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/94 anonim ***** válasza:
73%

Mert nekik egy sejtcsomó elöbbre való mindennél. Hogy utána milyen életminősége lesz, azt már magasról leszarják.


Nem ők fogják odaadni másnak, nem ők fognak felelősséget vállalni érte, nem ő fogják fizetni a gyerek költségeit, am ugye több milliós tétel, semmilyen hatással nem lesz az életükre, ha az a magzat nem születik meg, mégis osztják a nem létező észt.

Továbbá senkinek nem dolga másnak szülni. A meddőség saját probléma, semmi köze nincs egy abortuszra készülő högyhöz sem.


Nem mindenki akarja úgy megszülni a gyerekét, hogy majd lesz valahogy. Vannak ennél felelősségteljesebb emberek is, és ha nem olyan az élethelyzetük, akkor nem vállalják.


Nem ítélkezem, nem vagyok az a fajta. Szerintem szabályos védekezés mellett is teherbe lehet esni, van hibaszázalék. Ha pedig valaki annyira ostoba, hogy nem vigyázott, majd pont egy gyerekért fog tudni felelősséget vállalni...persze biztos....

Szerintem ez mindenkinek a maga döntése. Egyáltalán nem ítélem el az abortuszt. Ha akarja megtartja, ha nem akarja elveteti. Pont. Ha a karrierje fontosabb, akkor sem ítélek el senkit, csak remélem, hogy óvatosabb lesz a továbbiakban. Mindenki azt csinál amit akar, a saját döntése.


A felelőtlen szexet amúgy én sem preferálom, de inkább ne tartsa meg az illető, minthogy megszülje és tönkretegye az életét, meg a gyerek életét, vagy odavigye a putriba, vagy a kukába dobja, elhagyja, ne adj isten addig marad életben a gyerek amíg éhen nem hal, mert "szent anyuka" tiszteli a magzat életét, ezért megtartotta, ugyanakkor éhezteti, vagy mondjuk kínozza, szarral eteti, bántja, veri. Rengeteg ilyen eset van. Most akkor mi is a jobb? Ha megszületik, vagy ha nem? Egyértelműen jobb ha nem.


Az örökbefogadás is lutri. Lehet, hogy verni fogják a nevelőszülei ( ezt képtelenség mindig kiszűrni), és rosszabb sorsa lesz, mintha meg se született volna.


Én pl ezt nem szeretném a saját gyerekemnek, ezért adott esetben én is inkább elvetetném minthogy örökbe adjam. Garancia pedig nincs semmire. Enélkül nem kockáztatnék, ahogy sokan mások sem.

2017. okt. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/94 anonim ***** válasza:
23%

Utolsó

Persze azért fogadok örökbe egy gyereket mert ütni-verni szeretném.

Ez egy akkora butaság.

Meg a nevelő szülő is ezért van.

2017. okt. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/94 anonim ***** válasza:
13%

Vannak ennél felelősségteljesebb emberek is, és ha nem olyan az élethelyzetük, akkor nem vállalják.



Ja igen, felelősségteljesen duplán védekeznek, hogy ne essenek teherbe ha nem olyan az élethelyzetük. Aki abortuszra megy az nem felelősségteljes hanem önző és gyáva ,aki csak megcsinálni tudja a magzatot, de semmi másra nem jó.

2017. okt. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/94 anonim ***** válasza:
18%

400ft 3db gumi egy abortusz meg 40ezer amvel egy èletet is kioltanak


Èn nem itèlem el azokat akiknek nincs màs lehetősègük nem tudnàk neki mèg a legalapvetőbb dolgokat is megadni

viszont ha valaki ezt tudja mègis vèdekezès nèlkül szexel na aztigenis elitèlem mert az nem fogja fel hogy neki egy műtèt a babànak meg az èletèbe kerül

2017. okt. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/94 anonim ***** válasza:
81%

67


Szerintem mindenki pont leszarja, hogy te kit ítélsz el.


Mindenki alkosson egyéni véleményt, nem egymás kommentjeibe kell belekötni. Szóval lehet leszakadni...


Én sem dícsérem meg azt, aki nem védekezik, nem tartom helyesnek, de úgy gondolom, hogy aki annyira buta, ostoba, hülye, hogy nem vigyáz, amellett egy gyerek nincs biztonságban. Pont.

Valamint számomra nem előbbrevaló mindenáron egy embrió, amiből majd később gyerek fog fejlődni, (ha a nő úgy dönt) és nem mindenki fogja tönkretenni miatta az egész életét, és fog szívni legalább 18 évig, egy baleset, vagy felelőtlen nem védekezés miatt. Nem csak az a felelősségteljes aki megszüli és felneveli a gyerekét, hanem az is aki felméri a helyzetét többféle szempontból, és aztán úgy dönt, hogy mindenkinek jobb, ha az az embrió nem születik meg. Ha nem várod, hanem teher, nem kell mindenáron megtartani és kész.

Az abortusz az én véleményem szerint (amihez jogom van)nem gyilkosság, mivel amit eltávolítanak, még nem is egy ember, csak egy sejtcsomó, teljesen életképtelen méhen kívül. Ez egy műtét, egy utolsó lehetőség azoknak, akik akármilyen okokból nem akarják megtartani a magzatot.


Nálam se az érzelmi zsarolás, se a szentfazék szöveg nem hat, mivel ÉN tudom milyen nem kívánt gyerekként élni, és nem kívánom az ellenségemnek sem. Ennyi.

2017. okt. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/94 anonim ***** válasza:
82%

Érdekelne, hogy egyesek mégis ki a jó büdös francnak képzelik magukat, hogy közlik, hogy egy "felelőségteljes" ember duplán védekezik... Álljon már meg a menet!! Mégis mi a francert kéne a szexuális élvezetet a nullára redukálni 2 vagy sok elmeháborodott szerint 3 fele védekezési módszerrel?? Én személy szerint (és sok hozzam hasonló emberről tudok) nem bírom élvezni a szexet gumival, semmit nem érzek vagy csak 0,001%-át annak, amit gumi nélkül. Épp ezért szedek gyógyszert és eszembe nem jut emellé bármilyen más módszerrel még védekezni. Nevetséges komolyan.. Rendesen szedem a gyógyszert, ha mégis sikerülne igyis teherbeesnem, egyértelműen elvetetném és nem, nem lenne lelkiismeretfurdalasom egy nehány hetes sejthalmaz miatt, ami akaratom ellenére lett oda. Ez van.

Lehet egyeseknek meglepő, de a döntő többség igenis az elvezetert szexel és koránt sem azért, hogy gyereket gyártson! Úgyhogy ti nyugodtan vedekezhettek 3 fele módszerrel és szexelhettek megszokásból, anélkül h igazán elveznetek, de semmi jogotok nincs ahhoz, hogy ezt másoktól is elvarjatok!!

2017. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/94 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, azok akik szerint felháborító, hogy más szerint meg a felelősségteljes ember abortuszra megy...
2017. okt. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!