Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nem lehetne ezt leállítani?...

Nem lehetne ezt leállítani? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm tagja egy facebookos életvédő csoportnak. Büszkén mesélte, hogy rövid idő alatt rengeteg babát mentettek. Én sem vagyok abortuszpárti, de vele nem értek egyet. Itt győzködik az összes kismamát aki nem akarja megtartani a babáját. Még azokat is, akik nem is bizonytalanok, már döntöttek az abortusz mellett. Vallásos érzelmileg zsarolós szövegekkel zaklatják őket. Állítólag valamelyiket már a Gyakori Kérdések is tiltotta zaklatás miatt. Benne van a szabályzatban, hogy a kérdésre kell válaszolni. És nem pedig mikor abortusz kategóriában kérdez valaki, szülésre biztatni.

Azon akadtam ki legjobban, hogy számolják a megmentett gyerekeket, és úgy örülnek, mintha minden a legnagyobb rendben lenne. Közben aki elgondolkodik rajta, hogy elveteti a babát, annak biztos nem a legjobbak a körülményei. Állítólag egy hajléktalan értelmi fogyatékos nőt is szülésre biztattak, akinek már 3 gyereke van mind más szülőnél.

Mióta az ismerősöm erről beszélt, direkt figyeltem a kategóriát, és sok abortuszos kérdésnél láttam az életvédőket. Mindig ugyanazt a sablonos dumát nyomják, hogy "biztos szép még a kisbabád, az anyukája orrát örökölte, te meg megölnéd." Valami ilyesmit olvastam nemrég. Az ismerősömnek hiába mondtam, hogy vadidegenek életébe beleszólni és megmondani mit tegyenek érzelmi zsarolósan nem szép dolog. De ő szinte missziónak tekinti ezt. Nem lehetne jobb belátásra terelni őket? Vagy ki kéne zárni őket a gyakoriból, hogy ne zaklassanak másokat. Mindenesetre azt itt leírom, hogy ha valaki bizonytalan, ne higgye el ezeknek a dumáját. Úgy írnak itt mintha velük is megtörtént volna, közben nem erről van szó, csak agyukra ment a vallás. És mindenkinek leírják ugyanazt, mintha megtapasztalták volna az abortusz utáni depressziót, közben életvédők. Azt, hogy életvédők, persze sosem írják oda. Így úgy tűnik mintha tapasztalatból beszélnének, nem a missziójukat akarnák teljesíteni.

Ti mit gondoltok róluk? Köszönöm előre is a válaszokat!



#abortusz #életvédők
2018. máj. 31. 18:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/135 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen ha a kismama bizonytalan, lehet tanácsot adni neki. De az, hogy olyanoknak is írnak, akik már döntöttek az abortusz mellett, az az erőszakosság. Engem ez dühített fel. És tessék, igazam lett. Nem vállalják fel magukat, hogy életvédők. Kedves 17-es válaszoló, tudom, hogy te is életvédő vagy. Mindig rájövök a fogalmazásból, és most is egyértelmű. Nagyon le vagy pontozva, és azt mondod, valamit nagyon jól csinálhatnak az életvédők. Vagyis ti. Arra akartam ezzel kilyukadni, hogy nem vállalod fel, úgy beszélsz róluk, mintha nem tartoznál közéjük. Így írsz a kismamáknak is. Próbálod rábeszélni, de nem mondod, hogy azért, mert életvédő vagy. Hanem úgy állítod be, mintha tapasztalatból beszélnél az abortuszról.

Aki azt kérdezte, engem miért zavar, annak azt tudom mondani, hogy mert nem tartom szép dolognak ezt az erőszakosságot. És azt hiszik az ő véleményük az etalon. Egyik kérdés úgy szólt, hogy "mit vigyek magammal a kórházba?" Erre láttam, mit írt az egyik életvédő: Bibliát és a lelkiismeretedet. Nem értik meg, hogy nem mindenki vallásos, és nem szórakozásából megy abortuszra. Ha úgy szól a kérdés, hogy a kérdező már döntött, talán a kérdésre kéne válaszolni, nem győzködni.

19-es, teljesen igazad van. Csak az a baj, hogy ezek még a fogamzásgátlást is elítélik. De tényleg egyetértek veled, a megfelelő felvilágosítással kéne az abortuszok számát csökkenteni. De sajnos ezek baromi maradiak. Az ismerősöm is az, aki mesélt a csoportról. A fogamzásgátlásról és a házasságon kívüli nemi kapcsolatról is rossz véleményük van.

2018. máj. 31. 21:58
 22/135 anonim ***** válasza:
21%

Azt gondolom, hogy nagyon sebzett a lelked és a démonjaidat kergeted! Esetleg más csoportok is zaklatnak gondolatban vagy speciálisan csak erre álltál rá?

Viccet félretéve:

Feljelenteni valakit vagy valakiket azért, mert írnak egy olyan oldalra, aminek pont ez a lényege? A kérdező kérdez és eldönti, hogy olvassa vagy tiltja a hozzászólásokat. Mellesleg moderátorok is vannak. Nem értem a problémádat, az a gond, hogy pár nő nem ment el abortuszra, mert valaki írt neki?

2018. máj. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/135 anonim ***** válasza:
30%
Amúgy elmondanám, hogy éppen olyanra is van bőven példa, hogy valaki azt írja, hogy meg szeretné tartani a babáját, tanácsot kér, hogy a bonyolult helyzetében milyen lehetőségei vannak, erre abortusz pártiak véres szájjal rácuppannak és próbálják meggyőzni, hogy vetesse el. Nekik meg lehet persze, ugye?! No comment
2018. máj. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/135 anonim ***** válasza:
23%

Neked amúgy miért fáj, hogy az életet védik? Te se irogatnál itt, ha anyukád másképp gondolta volna annó.

Az új élet születése mindig öröm, úgyhogy igen is, van min örülniük. A végső döntés pedig mindig az anyáké. Senki nem erőltet rájuk semmit. Ha ez megnyugtat, a másik tábornak is van itt bőven képviselője, attól, hogy te nem hallottál róluk konkrétan, még az is lehet, hogy csoportostul felesküdtek az élet elvételére. (Ha már itt elméleteket gyártunk). Hallhatják is a hangjukat "szépen", úgyhogy, ha ez megnyugtat, kiegyenlítettek az erőviszonyok.

2018. máj. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/135 anonim ***** válasza:
74%
Én abortusz ellenes vagyok,de be kellett látnom,hogy vannak olyan esetek,amikor valóban a gyerek egész élete halára van ítélve,ha megszületik. Pl. olyan helyre születik ahol enni valóra nincs pénz a szülőknek sem nem,hogy plusz egy éhes szájat etetni ruházni...stb. vagy az olyan szituáció,amikor erőszak áldozata lesz egy nő. Na mindegy szóval az ilyen szituációkban meg tudom érteni. Azzal teljesen egyet tudok érteni,hogy az abortuszok számát csökkenteni kell pl. a kamaszokat felvilagosítani normálisan,sajnos nagyon sok szülő le sem sz@@rja mit csinál a gyereke. Ezekből a tinikből később sem lesz felelőségteljes felnőtt. Én is próbáltam már meg olyan emberek lelkére hatni akiről azt éreztem,hogy megbánná,ha elvetetné. Viszont ez az egyén dőntése senkit nem lehet kényszerí pláne nem fenyegetni. Azért az nagyon vicces,hogy hívők embereket zsarolnak,ítélkeznek ilyenkor azért kiröhögném szívem szerint és megkérdezném miben is hisz valójában. Nem ítélem el,aki vallásos,de a fanatikus embereket megvetem. Miért kell a másik emberre ráerőszakolni a saját hitüket (ennyit a szabad akaratról). Mindenkinek fel kéne nőnie fejben mielőtt szexel és,ha nem akar gyereket akkor védekezni. Mindenkinek a saját életével foglalkoznia és nem máséval. Amit ezek művelnek az már agresszió! Mondjuk a children free csoport sem jobb ott meg a gyermeket vállaló embereket köpködi az a sok ostoba. El kell fogadni van,aki szül van aki nem. Nem értem ezeket a mozgalmakat nem fogja egyik a másikat úgy sem meggyőzni semmiről,mert az ilyen szektáknál alap a nárcizmus. Az meg,hogy az utcán élő nőt rávenni,hogy szüljön meg egy nagy valószínűséggel beteg kisbabát... Ez kegyetlenség minden tekintetben. Az utcán lesz terhes pocakkal fertőzéseknek kitéve aztán utána a hajléktalan nőtől elveszik a gyereket érthető okokból.. Na az egy lelki fájdalom a nőnek is, ez kb. olyan "jól van hord ki add oda másnak húzz az utcára.." A gyerek lehet betegen születik sőt szinte biztos.. Ez felháborító. Mondjuk a gyakorlati helyem kisgyermekgondozókent egy olyan intézetben volt,ahol fogyatékkal élő emberek voltak. Első nap az ottani egyik gondozó,amikor körbevitt a lakóhelyüket megmutatni az egyik szobában egy kisbaba sírt néztem ki a fejemből. Rá is kérdeztem a nőnél,hogy hogyan kerül ide egy baba. Örömmel mondta,hogy az intézetben minden feltétel adott,hogy a beteg emberek is nyugodt szívvel válalhassanak babát. Hozzá is tette,hogy a baba egészségesen született. Mondani sem kell fel is ment az agyvizem. Nincs semmi előítéletem a beteg emberekkel szemben,de könyörgöm egy magáról gondoskodni nem tudó személyt ne bíztassunk már a gyermeknemzésre. Én azt hittem semmin sem lepődök meg úgy,hogy eláll a szavam,ezen akkor sikerült. Hazáig a babán járt az agyam,hogy felnő és majd neki kell ápolni az anyját és az apját vagy esetleg bánthatják,mert hozzá teszem nem enyhén volt beteg az a hölgy a férfit igaz nem láttam,de nyílván neki is meg volt a magához való baja. Utána én voltam a lelketlen,mert azt mertem nagy pillázások után,hogy ez felháborító és embertelen egy babával ez tenni. Mire csak az volt a reakció,a gondozók segítenek elláni a babát. Bocsi kicsit hosszú lett,de higgyétek el tele van a világ őrültekkel csak éppen papírjuk nincs róla.
2018. máj. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/135 anonim ***** válasza:
26%

Egyébként ezt meg honnan veszed, hogy minden életvédő elítéli a fogamzásgátlást, és a házasság előtti nemi életet? Lehet, hogy a nagyon vallásosak igen, de elárulok egy titkot: rengetek olyan ember is van, aki ateista, és mégis elítéli az abortuszt, de a házasság előtti nemi életet, vagy a fogamzásgátlást nem.

Szögezzünk le valamit: az abortusz morális megítélése nem vallási, hanem bioetikai kérdés. Ugyanis a megfogant ember a fogantatás pillanatában válik azzá, amikor egy új genetikai állománnyal rendelkező egyed jön létre. A magzati kor pedig nem faji kategória, hanem fejlődési szakasz. Ezért a magzat korú ember életének kioltását nem csak a vallásos emberek ítélhetik el, hanem bizony a szkeptikusok és az ateisták is. Magam is ismerek ilyen embert...

2018. máj. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/135 A kérdező kommentje:

25-ös: Pontosan, erről beszélek. Még a hajléktalant is szülésre buzdítják. Meg ismerősöm mondta, hogy az élet mindenkié, és az erőszakból fogant gyereknek is jár. Így náluk semmilyen körülmény nem számít. Azért olyan tudattal élni, hogy a szüleim hajléktalanok, vagy az apám megerőszakolta az anyámat, durva. Aki ennek ellenére megtartja, az az ő dolga. De érthető ha elveteti. Meg amin még kiakadtam, hogy 15 éves kamaszokat is szülésre bátorítanak, sőt, azt mondják, házasodjanak össze. Azért egy ilyen fiatal nem érett a házassághoz, még ha a gyereket meg is szüli. És azzal érveltek, hogy akkor ha házasok, több pénz jár. Hát nehogy már a támogatás miatt házasodjanak félig gyerekek. Azért a házasság ennél komolyabb döntés.

26-os: Lehet meglepődsz, de pár évig egyházi iskolába jártam. Nem vagyok vallásos, csak azt tartottam jó iskolának. Ott a hittantanár kijelentette, hogy a fogamzásgátlás bűn, és a házasság nélküli nemi kapcsolat is. Emellett itt gyakorin is olvastam, hogy így gondolkodnak még ma is sokan a vallásos emberek közül. De az életvédő ismerősöm is mondta, hogy nekik a Keresztény értékek átadása a feladatuk. Ha nem így lenne, akkor a megfelelő fogamzásgátlásra tanítva előznék meg az abortuszt.

2018. máj. 31. 23:37
 28/135 anonim ***** válasza:
23%
Az életvédők nem csak megpróbálják lebeszélni a nőket az abortuszról, hanem igenis segítenek nekik, amikor valamelyik rászorul szereznek nekik ruhákat, babakocsit, vitamint meg mindent amire szüksége van az anyukának meg a babának. Szerintem jó dolog amit csinálnak! Ha pedig valaki mégsem szeretné felnevelni a gyerekét legalább adjon neki esélyt az életre, hiszen hány meddő pár van aki szívesen örökbefogadná ezeket a babákat, de nincsen...
2018. máj. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/135 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező: kérdezd meg, hogy az élethosszig való maszturbációról mi a véleményük. Ha életvédő, akkor ez ugyanis egy tökéletes módja az abortusz elkerülésének, akár magányosan élve, akár házasságon belül.
2018. máj. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/135 anonim ***** válasza:
25%
Értem én, kérdező, hogy ez a tapasztalatod az ismerősöddel, de miért kell egy kalap alá venni minden életvédőt?
2018. máj. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!