Hogyan értethetném meg a barátommal, hogy képtelen lennék most anyuka lenni? Ennyit érek neki?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, de én nem akarok még anya lenni, nem akarom feladni az életemet. Egyetemre járok, most lettem 21 éves. Jövőre szeretnék kimenni egy félévre ösztöndíjjal, a diploma megszerzése után a szakvizsgát is megcsinálnám, de azt is fontolgatom, hogy visszajövök az egyetemre tanítani. Tehát ezek nem olyanok, amiket az ember egy újszülött mellett csak úgy, a kisujjából kiráz... Pl. vizsgaidőszakokban napi szinten 8-10 órát tanulok, és folyton hulla fáradt vagyok. Ha most itt lenne egy baba, vagy kisgyerek, akivel még foglalkoznom kéne, megőrülnék. Ráadásul nem is szeretem a gyerekeket, nem akarnék egész életemben együtt élni valakivel, akit azért hibáztatnék, mert elszúrtam az életemet. Viszont a párom azt mondja, hogyha szeretem, nem megyek abortuszra, mert azzal tőle is elbúcsúzhatok...


De ő könnyen beszél. 36 éves. 25 éves koráig nem dolgozott, 3 évet pl. csak utazással töltött. Mindent megkapott a szüleitől, neki köszönhetően van most ott, ahol. Azt mondja, hogy bármit megadna nekem/nekünk, de semmire sincs garancia... Ha mondjuk fél év múlva azt mondja, hogy vége, akkor mit csinálok? Visszakönyörgöm magam a szüleim kegyeibe, és már nem csak engem tartanának el, hanem a nem várt, nem tervezett gyerekemet is? Anyagilag nem lenne gond, ez igaz, de képtelen lennék így élni. Egy gyerek és valami borzalmas munka mellett ezt az egyetemet pedig sosem végezném el...


Szeretem a barátomat nagyon, de nem tudnám feladni miatta az életemet.


2018. jún. 20. 20:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/185 anonim ***** válasza:
75%

Ha zsigerből így állsz a kérdéshez akkor valóban mindenkinek jobb ha nem szülsz. A párodnak, neked, de még a picinek a szíved alatt is.

Egy előttem válaszoló írta, a köztetek lévő korkülönbség miatt valószínűleg nem jutnátok dűlőre.

A 36éves párod nem biztos hogy várna 8-10 évet egy babára.

Pusztán kötelessegtudatból pedig kár lenne gyereket szülni, már a terhesség alatt eleged lenne. Persze, sokszor hallani és én is hiszek benne hogy ha megszületik minden más lesz, na de mi van ha nem?

Nem támogatom az abortuszt, ezt leszögezem.

De úgy gondolom vannak esetek, mikor mindenki jobban jár vele (itt most elsősorban a picirol beszélek)

23 éves vagyok 2 kislánnyal, 20 évesen szültem az elsőt.

Volt egy abortuszom a kettő között.

Hát figyelj.. Én belepusztultam lelkileg. A bűntudatba.

Ám ott a kórteremben a többi lány/nő vihoraszott, csevereszett a műtét utan, mind csak megkönnyebbült hogy megszabadultak a problémától.

Mondom mégegyszer, abortusz elleni vagyok, de azt mondom ne szulj. Gondolom az örökbeadás nem opció.


Bizony ha ennyire a karriered a fő, hogy annál illetve a parodnál tovább nem tudsz gondolkodni, csak nyűg lesz a baba.


Nincs diplomám, nem is lesz valószínűleg. Örülök majd ha lesz egy OKJ-s szakmám, pár év múlva mikor úgy érzem már belefér és nem megy a gyerekek kárára hogy tanulok.

Átlag szemszögből nem vittem semmire. Minden nap van egy kis idegosszeroppanas, nem emlekszem mikor aludtam át egy éjszakát, a maximum luxus amit megengedhetek magamnak hogy néha zuhanyzás helyett fürdök a kádban.

Nézd, nekem ez a karrierem. Én ezt vállaltam, ezt teszem minden erőmmel. Karrierem csúcsa pedig az lesz mikor látom majd hogy erős, független , értékes lányaim vannak akik megállják a helyüket az életben.

Utána pihenhetek.


Félre ne érts, tisztelem azokat az embereket akik belátják hogy mást akarnak még az élettől, és nem szülnek csakazértis, mártírságból.

Eljön majd az idő, amikor aut mondod, azt érzed na most jó lenne, mostmár megteremtettem hozzá mindent, vágyom rá.

Amég ezt a vágyat nem érzed, fölösleges.

2018. jún. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/185 A kérdező kommentje:
Tisztában volt vele, hogy nem szeretem a gyerekeket, 6-8 évig nem is gondolkozom abban, hogy családom legyen, és hogy komoly terveim vannak az életemmel, nem annyi, hogy megcsináljak egy BA diplomát, elmenjek valahova minimálbérért, aztán gyorsan teherbe essek és 8-10 évig otthon legyek a gyerekekkel.
2018. jún. 20. 20:56
 23/185 anonim ***** válasza:
36%
Nekem pl.3 gyerekem van, és mindhárom melltt dolgoztam: 1,5-2,5 éves korukban közösségbe kerültek. Az első gyerek 5 éves volt, mikor diplomáztam. Szó nem volt 8-10 évről. Az én példám csak 1 példa. Szerintem ott a probléma, hogy míg te semmit nem vagy hajlandó beáldozni, elvárod, hogy a párod mindent odadobjon és miután megfosztatik a gyerekétől, teljes szerelmével forduljon feléd. Ilyen pedig nincsen. Tetszik, nem tetszik, választásra kényszerülsz és valamit mindenképpen el fogsz veszteni. Nem körülötted forog a világ. Egyikünk körül sem forog ugyanis.
2018. jún. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/185 anonim ***** válasza:
62%
Miért jöttél össze 21 éves létedre egy 36 éves pasassal? Ez borítékolható volt..
2018. jún. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/185 anonim ***** válasza:
58%
Ezért nem kell annyival idősebb férfivel kezdeni aki az apád lehetne. Értelemszerű hogy ő már családot akar, te meg még szinte gyerek vagy.
2018. jún. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/185 anonim ***** válasza:
44%
En megertem a baratod. Fuggetlenul attol, hogy 21 vagy 36 eves lennek, es mennyi elettapasztalatom lenne vagy nem lenne, nem tudnam megbocsajtani a paromnak, hogy a kozos gyerekunket elvetette. Ha annyira akarja, te meg tanulni, fel eves koratol otthonmaradhat o vele, te meg mehetsz tanulni. Baratnom a doktorijat csinalta gyerek mellett, semmi sem lehetetlen. Kossetek egyezseget, ha lelep, a gyereket is o neveli.
2018. jún. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/185 anonim ***** válasza:
18%
A legnagyobb szegénység az a döntés, ha úgy határozol, egy gyermeknek meg kell halnia, hogy te úgy élj, ahogy akarsz.
2018. jún. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/185 anonim ***** válasza:
46%

Ha ennyire "tudatosan" eled az eleted, hogy 6-8 evig nem akarsz gyereket, csaladot es karriert szeretnel felepiteni. Akkor kerdezlek en hol marad a feleloseg teljes es tudatos vedekezes?

Tudjuk...csak ugy becsuszott, mert ti/te vedekeztettek.

Erdekes hogy 16 eve vagyok egyutt a ferjemmel es a gyerek csak akkor csuszott be ha akartuk.

Fel kellene elobb noni kislany nem pedig itt hisztizni es jatszani a felnott not mert atol fenyevekre vagy.

2018. jún. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/185 anonim ***** válasza:
54%

Ezért rossz párosítás a szinte még tini diáklány és a 40-hez battyogó hapsi.

Nincs közös jövőtök, ő családot akar, te utazni meg életet kezdeni. Mintha a lánya lennél!

2018. jún. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/185 anonim ***** válasza:
39%

Nektek kár volt összejönni. Abszolút eltérő céljaitok vannak. 8-10 év múlva akarsz gyereket, egy kb. nagypapi korú pasinak? Ő akkor már kb. 45 lesz, akarod hogy a gyereked félárva legyen felnőttkora előtt?!


Nézd, akkor van értelme idősödő pasival kezdeni ha te is családcentrikus vagy, de így egy nagy nulla a kapcsolatotok.

2018. jún. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!