Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek,ha egy 18...

Mi a véleményetek,ha egy 18 éves lány terhes/babát vár?

Figyelt kérdés
Anyagilag jól állunk párommal és babát szeretnénk,de félünk mások véleményétől,a fiatal terhesség miatt. Mi már nagyon szeretnénk babát és próbálkozunk is.

2021. ápr. 19. 19:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
80%

8-as, szerintem személyiségfüggő. Nem mindenki bulizik, pl. én sem igazán buliztam 18 éves korom után.

Viszont én pl 27 évesen ismertem meg a feleségemet, szóval szerencsére nem csináltam gyereket egy exemnek sem. De nem is éreztem úgy,hogy kellene.

Ha ők úgy érzik, végülis ők tudják... Én mondjuk biztos várnék még néhány évet.

2021. ápr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 anonim ***** válasza:
83%
Azt, hogy nem tudja, mire vállalkozik.. Onnantól megszűnik az én élete hátralévő részére. Tuti, hogy nem tenném!
2021. ápr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem az adott apukát és anyukát kéne ismerni hozzá személyesen, hogy erre vállalkozni lehessen. Van ismerősöm, aki 16 évesen lett leányanya, de normális, boldog életet élő felnőtt lett belőle. Már három gyereke van, normálisan élnek. Csak éppen nem ez a tipikus, ő inkább a kivétel.


18 évesen, ha ismerném az illetőt. lehet, hogy azt mondanám, hogy itt minden rendben lesz. Vannak korán érő típusok. Ha látatlanban kell mondani, akkor viszont nem ezt tippelném, mert a többség alkalmatlan az anyaságra ilyen fiatalon.

2021. ápr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
77%

Én is ebben a helyzetben voltam, de reálisan felfogtam, hogy csak végzettség+2 év munkaviszony után kezdhetünk el beszélgetni róla. 26 évesen szültem diploma és munka után. Az ég világon semmiről sem maradtam le.

(Azt csak zárójelesen írom le, hogy nem is maradtam azzal, akivel 18 évesen terveztem családot.)

2021. ápr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 anonim ***** válasza:
83%

Nem arról van szó, hogy megszűnik az élete, mert normális embereknek attól még van élete, hogy gyereket vállalnak. A probléma itt azzal van, hogy felelőtlen és - mint ahogy a kérdésből és a valaszokból is kiderült - éretlen.

Neki a stabil párkapcsolat annyi, hogy mindig mindent megbeszélnek, megbíznak egymásban és a fiú idősebb. Ez nem egy jó kapcsolat ismérve, hanem ez az alap egy párkapcsolatban, hogy empátiával fordulnak a másik felé és nemcsak megbíznak egymásban, hanem nem is adnak arra okot, hogy bizalmatlankodjon a másik.

Ebbe az egész gyerekvállalásban meg csak annyit lát, hogy szeretnek babát és próbálkoznak, még nincs gyerek, de ezt a terhességhez kellett írni. Nemcsak érzelmileg kell készen állni, hanem anyagilag is. Egy 18 éves friss érettségis/szakmás lánynak nincs stabil bevétele és pont. Egy év munkatapasztalat nincs a háta mögött. Az, hogy a párja eltartja, ő meg maszekolgat valamit, az nem stabil bevétel.

2021. ápr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 anonim ***** válasza:
72%
Ráadásul oké, ketten jól éltek. Na de hárman is jól fogtok élni? Egy gyerek nem 10 000ft/hónap.
2021. ápr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 anonim ***** válasza:
97%
Jaj 12es, mert te tudtad, hogy mire vállalkozol? Én 26 évesen se tudtam. Erre nem lehet felkészülni, kb. minden máshogy történik, mint ahogy az interneten olvastam meg ahogy más anyukák mesélték...
2021. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
67%

Te még édeslányom felelőtlen, éretlen és buta is vagy.

- 18 éves vagy. Vagy most érettségizel/szakmát szerzel, vagy tavaly már megszerezted ezeket, és nincs egy egész évnyi munkaviszonyod.

- még 18 èvesen mindig ott tartasz, hogy ki mit szól ahhoz, hogy terhes leszel. Még véletlenül sem azon gondolkodsz, hogyha gyereket akarok, akkor milyen feltételeket kell teljesítenünk azon, hogy egy normális, tiszta közegbe kerüljön a még meg sem született gyermekem, hanem majd mit fog szólni a szomszéd Marika néni meg a volt angol tanárod, aki hetedik osztályba tanított tèged 2 hónapot, aztán elment inkább külföldre sajtot reszelni, mert 6x többet keres vele, mint itthon a 'tanárkodással', és valószínűleg azt se tudja ki vagy.

2021. ápr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 anonim ***** válasza:
57%

17: egyetertek. 33 evesen szultem 8 hos a babam es nem vagyok biztos benne hogy jo dontes volt. Sokkal nehezebb mint hittem (pedig nem hittem konnyunek)


Nem lehet rakeszulni...en ilyen idos fejjel is eretlennek erzem magam pedig tobb munkahelyem volt, buliztam fiatalon elvileg tobb elettapasztalatom van mint a kerdezonek...

DE!!!


A kornyezetemben is latom hogy vannak olyan nok akik nagybetus ANYANAK szuletnek. Kezdve azzal hogy akar 2-3 gyereket nevelnek. El nem tudom kepzelni milyen melo lehet! En neha a remalmaimban vagyok meg egyszer terhes 😂

2021. ápr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:
38%

Nah megmondták itt neked egyből név és arc nélkül, tök ismeretlenül, 3 mondat után, hogy éretlen, hülye, koszos és felelőtlen vagy. :D imádom ezt az oldalt!

Amúgy lehet, hogy igazuk van, nem tudom. De akkor is annyira vicces, amikor itt nulla információ alapján megmondják egymásnak az emberek a frankót. :D

2021. ápr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!