Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek,ha egy 18...

Mi a véleményetek,ha egy 18 éves lány terhes/babát vár?

Figyelt kérdés
Anyagilag jól állunk párommal és babát szeretnénk,de félünk mások véleményétől,a fiatal terhesség miatt. Mi már nagyon szeretnénk babát és próbálkozunk is.

2021. ápr. 19. 19:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
26%

44. Nagyon igaz lehet amit irtal igy meg soha nem

Gondoltam bele. En is irtam ide hogy 33 evesen van gyerekem 8 hos a ferjemmel 10+ eve vagyunk egyutt de egy gyotrelem es pont ezert amit irsz! Megszoktunk valamit, raadasul az ilyen hosszu kapcsolatokban a ferfiak hozzaszoknak egy bizonyos foku kenyelemhez mert 10 ev alatt egy no inkabb elrakja azt a tanyert a pultrol. Nekem is nehez volt elfogadnom de O fel se fogta meg kb pedig O akarta jobban az egeszet. Szerintem se 100% hogy a kerdezo ne lenne anyatipus, sok no van a kornyezetemben aki nem akar igy belehalni mint en. Mindezt ugy hogy nem nehez a gyerekem, ejjel 2-3x kel es egybol visszaalszik. Nappal is leteheto.

Olyan vagyok mint a 43, szerintem nekunk 1 gyerek marad :D

2021. ápr. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
71%

Valóban félre értelmeztem. Elnézést.

De ebből csak azt vonom le h akik (ahogy írták itt is) nyuszka seg.el vállalta a dolgot. 1-2 esetben benne van a pakliban h fél lépni. Hiszen nincs semmilye. Van amilye van, azt nem ő teremtette!

30 évesen fél otthagyni a biztosat a bizonytalanért (érthető is) fél h nem talál már párt magának stb hiszen felnőttként nem volt ilyen szituban h csak magára számíthat, nem tudja hol találna párt.

Még egy 25-30 éves nő sokkal önállóbb, tapasztaltabb ezen a téren.

Ha önmagunkal példálózunk.

Az én esetemben: 17-21 éves koromig voltam együtt az akkori párommal. 3 évig együtt is éltünk. Elkezdtem dolgozni és minden megváltozott. Szakítottunk (nem volt semmi dráma, de mindketten éreztük h nem vagyunk boldogok együtt, máshogy képzeljük el a jövőnket)

Majd megismertem a férjemet 4 év múlva vállaltunk babát Biztos anyagi háttérrel (nem úgy biztos h ha a férjem lebénul, meghal, elhagy akkor sza. ban legyek. Volt SAJÁT autóm, munkahelyem, spórolt pénzem stb) tehát egyedül is megtudtam volna oldani ha kell.

Már 3 gyerekünk van 32 éves vok. Nem éreztem soha h "nem éltem ki magam" voltam szerelmes tiniként és felnőttk~nt is (nagyon nem ugyan az a 2) Ha történne valami, nem tojnék be. Nem kéne anyámékhoz költöznöm a gyerekekkel stb. Pedig így is megkéne húzni a gatyaszíjat Nem félnék h hogy lesz új szerelem az életemben. De ha arra kerül a sor, lépni sem félnék!

Ha meghülyülne és elkezdene megcsalni, verni, nem kellene kényszerből mellette maradnom, mert nincs más lehetőségem.

Nekem ez fontos. Hogy biztonságban tudjam magunkat, bármekkora sz@r üt be

2021. ápr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
96%
Nem olvastam a válaszokat. A legfontosabb, hohy minimum 1 évig éljetek együtt előtte, hogy működik-e úgy is a kapcsolat. Egy gyerek nem játék, értem, hogy "minden vágyatok" egy "baba", de akkor vegyetek a játékboltban. Még nem is ismeritek egymást rendesen.
2021. ápr. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
52%
18 eveswn erettsegi,szakma es meg munkaviszony is? Kit is akarsz hulyenek nezni? Erettsegi melle mar jopar eve nem kapnak szakmat szakkozepben,az utana meg 1-2-3 ev . Amugy valiban,en mini.um az egyuttelest javaslom. Ugy tudod ugazan kiismerni,hiaba vagytok mar akar 2 eve is egyutt. En magam 21 evesen szultem,egyetemet hagytam felbe, viszobt parom informatikuskent nagyon jol keres. Eddig az egyetem fizette tb-t, ezutan magamnak fogom,de az nem nagy osszeg. Parom fog kapni max gyedet,es mellette dolgozni fog. Szoval olyan lesz,mintha 2 keresetunk lenne. Igaz,ez csak 2 eves koraig. Viszont en addigra el dogok kezdeni okj-t. Ja, mi baba elott 3 evig egyutt laktunk. Ugyhogy minden sz**rsagat ismertem mar,es ennek ellenere is szeretjuk egymast. Ha meg nem eltetek egyutt,igy nem vallalnam.
2021. ápr. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 A kérdező kommentje:
Szakgimnáziumot végeztem (szerintem egy baba nem várja el,hogy diplomám legyen,de ha nem lenne baba akkor se mentem volna egyetemre),és szerintem egy 18 éves lánynak igenis lehet jó anyagi háttere,senki se tudhatja,hogy külföldön/itthon dolgozott-e. És igen dolgoztam már. És a jó anyagi hátteret senki se úgy gondolja,hogy pár 100ezer forint,mert egy baba sok pénz és energia és együtt élünk a párommal. Ismerek olyan 38 éves anyukát aki most szült és azt mondta,hogy bár fiatalon csinálta volna ezt mert mostmár nincs elég energiája és ismerek sok olyan 16 évest aki most szült és jobb anyuka mint pár 30 éves.
2021. ápr. 20. 08:48
 56/83 anonim ***** válasza:
83%
Akkor menj és szüljél. De ha faképnél hagynak és nem lesz munkád itt ne picsogjál. Mi figyelmeztettünk.
2021. ápr. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem mi értelme volt a kérdésnek kérdező, ha te már el döntötted.


Én is nagyon szerettem volna babát 18 évesen, meg volt a vágy és a párkapcsolat is, viszont az eszemmel tudtam, hogy túl korai. Ezért dolgozni kezdtem, a párom is dolgozott, meg kezdtünk egy közös életre félre tenni. Közben utaztunk, élményeket gyűjtöttünk. Sikerült közös házat vennünk, felújítottuk, össze házasodtunk, el végeztem egy okj-t, saját vállalkozásba kezdtem. Mikor már nagyjából mindent el értünk, akkor mondtuk, hogy jöhet az első baba. Most vagyok 23 éves és 8 hónapos kismama. Még mindig fiatal vagyok, de már elég érett a feladathoz. 18 évesen is szerettem volna azt hinni, hogy készen állnék, de nem álltam volna. Örülök, hogy győzött az ész a vágy felett és a gyermekem egy olyan családba érkezik, ahol minden adott és két felnőtt felelősségteljes ember vállalja őt.

2021. ápr. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
77%
De cica, a szakgimit ha teljesen elvegezted,akkor 20 minimum lennel,mert ha szakmat is akarsz,akkor erettsegin felul,plusz 2 ev kb. Akkor magyaran csak egy erettsegid van? Vagy pont,hogy csak egy szakmad,de erettsegid nem? Nem mondtam,hogy diploma kell, csak leirtam a sajat sztorimat.
2021. ápr. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:
75%
Az komoly ha gimnáziumot végeztél és még van a 2 év munkaviszonyod 18 évesen😃 De amúgy mindenki úgy bsza el az életét ahogy akarja
2021. ápr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:
73%
Jo anyagi hatteret azert is furcsallom,mert az akkor lenne,ha jogosult lennel gyedre,stb-re. Tehat minimum 1 ev bejelentett munkahely. Az ketlem,hogy meglenne. Az,hogy nemterhesen te kulfoldon felszolgaloskodtal 6 honapot pl,az szep es jo, biztos ossze is szedtel egy kis penzt,de innentol nem nagyon kapsz gyes-en kivul semmit.
2021. ápr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!